Skocz do zawartości
dplus

Który vps wybrać?

Polecane posty

Portal obecnie wygenerował:

 

20MB Mysql

~90GB (70% fotki)/m

1900 UU/d

13000 odsłon/d

 

Obecnie jestem zadowolonym klientem surpasshosting. Świetny support i w ogóle, ale trochę wyrosłem z shared, a kolejna oferta u nich to od razu dedyk, tak więc skłaniam się ku VPS. Przeczytałem większość tematów ale dalej nie jestem zdecydowany który serwer wybrać. Na pewno odrzucam RPS za niestabilność i słaby dostęp do dysku.

 

Budżet to około 25-50zł miesięcznie (na początek wystarczy z górką, potem będzie upgrade w razie rozwoju)

 

Rozważam oferty

 

ovh.pl

+ mam juz tam domeny

+ bardzo szeroka oferta - szeroki wachlarz możliwości rozwoju

- brak danych nt procesora, sposobu wirtualizacji (ktoś je zna?)

 

 

serwerydlaciebie.pl

+ pingi

- kiepska wirtualizacja (ponoć rozbicie mocy cpu na kilkanascie rdzeni? )

 

statnet.pl

+ oferta już od 25zł

- stosunkowo mało RAM (ale 256-384 na początek też starczy)

 

 

Proszę powiedzcie mi, czy na tych wszystkich hostingach będę mógł włączyć memcache, zainstalować SVN?

Polubiłem cpanel. Czy panele oferowane na tych hostingach będą lepsze/gorsze?

 

Czy mając obraz serwera (??) będę mógł go bez większych nakładów pracy przenieść na inne hostingi?

 

Czy ktoś próbował instalować Oracle XE na VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) ovh nie ma vps'ów

2) na vps'ie możesz zainstalować co tylko chcesz

3) operator daje panel do zarządzania vps'em, aby zarządzać np kontami poprzez panel trzeba samemu coś zainstalować albo działać w konsoli - niektóre panele są darmowe, niektóre, jak cpanel, są płatne

4) polecam statnet ;-)

5) przecież w statnet są też większe oferty niż 256/384mb ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował instalować Oracle XE na VPS?

Patrząc na aktualne zużycie pamięci VSZ przez proces "oracle" u mnie na laptopie (851 MB) w stosunku do RSS (65 MB) sugeruję poszukac opcji Xen a nie OpenVZ.

Będzie mniej niespodzianek z alokacją pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) ovh nie ma vps'ów

2) na vps'ie możesz zainstalować co tylko chcesz

3) operator daje panel do zarządzania vps'em, aby zarządzać np kontami poprzez panel trzeba samemu coś zainstalować albo działać w konsoli - niektóre panele są darmowe, niektóre, jak cpanel, są płatne

4) polecam statnet ;-)

5) przecież w statnet są też większe oferty niż 256/384mb ramu...

 

1. ups, ale pomyłka ;)

2. w sumie racja, ale zmyliło mnie phpinfo z ovh ;)

 

Patrząc na aktualne zużycie pamięci VSZ przez proces "oracle" u mnie na laptopie (851 MB) w stosunku do RSS (65 MB) sugeruję poszukac opcji Xen a nie OpenVZ.

Będzie mniej niespodzianek z alokacją pamięci.

 

Co to jest rss?

Wiadomo, Oracle pożera pamięć, trzeba zapewnić mu odpowiednią pamięć gwarantowaną, ale z tego co zaobserwowałem nie puchnie zbytnio ponad to co mu się przydzieli. Zastanawia mnie jak pracuje oracle na vps - jakie ustawienia są niezbędne aby bo nie przydusić, a jednocześnie zmieścić się w okrojonych mocno parametrach vpsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest rss?

RSS to w uproszczeniu pamięć zaalokowana z której nastąpił odczyt lub zapis. VSZ to pamięć zaalokowana (można zaalokować więcej niż się w rzeczywistości używa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba już mi się całkowicie oferty pomerdały. Tak jest jak się cały weekend w ofertach i forach siedzi ;) Jak im zagrzałem serwy to mi od razu dedyka oferowali, może dlatego tak skojarzyłem :)

Ale i tak chętnie zmienię na coś bliżej po pingi trochę za długie.

 

Dzięki za uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie jak jest z oversellingiem w statnet? chętnie bym wybrał openvz, ale nie wiem czy nie bezpieczniej wykupić xen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam serwer Linux VPS Pro X4. Posiadam od kilku dni i jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie jak jest z oversellingiem w statnet? chętnie bym wybrał openvz, ale nie wiem czy nie bezpieczniej wykupić xen

Przy XEN nie masz oversellingu RAM ale CPU to już inna bajka ^_^

 

Od około pół roku miałem do czynienia z kilkoma VPSami w statnecie i nie zaobserwowałem niedoboru mocy. Ale mam tam tylko XENy w DE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie jak jest z oversellingiem w statnet?

Kupując maszynkę z 256 MB RAM gwarantowane w OpenVZ wylądowałem na hoście (openvz-02.statnet.pl, PL). Na podstawie analizy logów które były (przypadkiem) widoczne po HTTP oszacowałem liczbę "sąsiadów" na 20 (to nauczka, żeby zawsze wyłączać moduł userdir pod lighttpd ;-) ). Jakie to są konta i ile maszyna bazowa ma RAM-u można tylko zgadywać.

 

Host raczej nie swapuje, widać to na statystykach vmstat mojej maszyny wirtualnej (niski iowait). CPU też nie jest dociążone (mam spory zapas mocy).

 

Jak na razie (odpukać) prezentuje się pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×