Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moDell

[dedykowany] sprawdzone rozwiązanie

Polecane posty

Poszukuję serwera dedykowanego w kraju lub za granicą.

 

Co do parametrów to o takich rzeczach jak bgp, zasilanie awaryjne etc... nie piszę bo to chyba standard.

 

Zależy mi na:

- dysk minimum 2x300 GB, RAID 1, dysk sieciowy do backupów

- preferowany soft Linux SUSE/Debian + PLESK

- ideałem byłby dostęp do pomieszczenia serwerowni (może być również poza granicami Polski)

- firma która potrafi działać nieszablonowo i nie ogranicza się procedurami (po to aby w przyszłości była szansa na niestandardowe rozwiązania).

 

Oferty nie muszą być z dolnej półki cenowej. Zapraszam do składania propozycji/ofert, a do ekspertów w temacie mam prośbę o fachową pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
- ideałem byłby dostęp do pomieszczenia serwerowni (może być również poza granicami Polski)

Jeśli mówimy o dzierżawionym, to nie sądzę by ktoś to oferował.

 

Napisz też jakim dysponujesz budżetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o dzierżawionym, to nie sądzę by ktoś to oferował.

Taki dostęp może być potrzebny dopiero za kilka lat kiedy zajdzie potrzeba wymiany sprzętu, a jednocześnie zachowania możliwie wszystkich danych i nie wpływanie na działanie usług.

 

 

Napisz też jakim dysponujesz budżetem.

 

1000 / miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki dostęp może być potrzebny dopiero za kilka lat kiedy zajdzie potrzeba wymiany sprzętu, a jednocześnie zachowania możliwie wszystkich danych i nie wpływanie na działanie usług.

No nie przesadzajmy :) Można zdalnie szybko i sprawnie przenieść wszelkie dane między serwerami. Czas niedostępności będzie taki sam jak nie krótszy niż w przypadku fizycznej wycieczki do DC.

 

1000 / miesiąc

To wg mnie olej wszelkie oferty jakie dostaniesz na PW :) Za tą cenę dostaniesz już dedyka w każdej topowej serwerowni:

 

PL

http://www.kei.pl/?stronka=dedicated/fx2

http://www.iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/

http://dhosting.pl/oferta/serwery_dedykowane.html

 

DE

http://www.hosteurope.de/produkt/Dedicated-Server-Linux-MAX + dyski SAS + RAM

 

Baaardzo uważnie oceń każdą ofertę jaką tu dostaniesz. Za 1000/m możesz już "wybrzydzać" i wybrać ofertę najlepszą z najlepszych a nie iść na kompromisy jakościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS - dzięki, twoja wypowiedź pomogła mi najbardziej.

 

Chcę wybrzydzać i będę :)

 

Wiem że dane można przenieść błyskawicznie, ale to z reguły przy usługach hostingowych dla "tradycyjnych" użytkowników. W zastosowaniach które planujemy wykonać różnice sprzętowe (i programowe) mogą mieć znaczenie.

 

DYSK starzeje się przede wszystkim :) o ile procesor można wymienić bezkolizyjnie to z dyskami nie jest tak łatwo - no chyba że mówimy o RAID 1 w hot swap, ale tego za 1000 zł chyba nie dostanę, a może jednak ?

 

Właściwie to moje pytanie powinno brzmieć - "kto jest najlepszy w kraju" ?

Czy usługi home.pl w kwestii dedyków są wam znane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Home.pl dedyki wklada do GTSu na warszawskim piasecznie

 

Jak chcesz cos z gornej polki to nephax.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS - dzięki, twoja wypowiedź pomogła mi najbardziej.

A dzięki :)

 

Wiem że dane można przenieść błyskawicznie, ale to z reguły przy usługach hostingowych dla "tradycyjnych" użytkowników. W zastosowaniach które planujemy wykonać różnice sprzętowe (i programowe) mogą mieć znaczenie.

 

DYSK starzeje się przede wszystkim :) o ile procesor można wymienić bezkolizyjnie to z dyskami nie jest tak łatwo - no chyba że mówimy o RAID 1 w hot swap, ale tego za 1000 zł chyba nie dostanę, a może jednak ?

Tutaj niech najlepiej wypowiedzą się specjaliści od strony technicznej rozwiązań dedykowanych :)

 

Musiałbyś coś więcej napisać o Twoich zastosowaniach.

 

Z dyskami SAS nie powinieneś mieć najmniejszych kłopotów przez 2 lata a za dwa lata to będzie i tak już kolejna generacja rozwiązań serwerowych to siłą rzeczy wymienisz całość na nowszą.

 

Właściwie to moje pytanie powinno brzmieć - "kto jest najlepszy w kraju" ?

Czy usługi home.pl w kwestii dedyków są wam znane ?

Z krajowych, oferujących topową jakość to już Ci wymieniłem, dodatkowo możesz zobaczyć również nq.pl.

 

Co do home.pl to w ofercie mają niestety średniej jakości serwery dedykowane (co raz rzadziej się już widzi Opterony w ofertach firm) a ceny należą do najwyższych w Polsce. Owszem za jakość się płaci ale jakby to porównać do samochodów, powyżej Mercedesa to już trudniej wyłapać różnice jakościowe więc chyba nie ma sensu przepłacać.

 

Zorientuj się również w ofercie http://nephax.com/ - podchodzą bardziej indywidualnie. Są pewne maszyny do dzierżawy ale również mogą Ci zorganizować leasing na dobrych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

To forum jest w WDC.

Godna polecenia, ale nie z każdym chca pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×