Skocz do zawartości
Ptaq

IP serwera dedykowane na czarnej liście?

Polecane posty

Mam problem funkcją mail(); - na wszystkich stronkach gdzie były wszelkiego rodzaju formularze kontaktowe itd. przestały działać, mianowicie nie dochodzą maile, czy to na gmail czy prywatną poczte.

 

Nie orientuję się w temacie black list spamerskich serwerów, ale kiedyś chyba o tym słyszałem. Że dodają adres IP serwera i potem już nigdzie nie dochodzą maile wysyłane z niego. Ja mam serwer dedykowany w OVH no i ten opisany problem.

 

Jak by ktoś się orientował, co zrobić i dał mi info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka list m.in.: http://www.blacklistalert.org/

91.121.140.101

 

I na kilku listach jest to IP :|

Znalazłem też ten temat:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/17206-usuniecie-z-list-spamowych/

 

I wynika, że mam zmienić IP? Że ręczne usuwanie z list może trwać dłuugo a i nie zawsze zakańcza się sukcesem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to tylko kilka list (z tych publicznie dostępnych). O ile z nich jeszcze możesz spróbować się usunąć, to z blacklisty GMaila już nie bardzo, więc chyba faktycznie najprościej będzie zmienić IP.

 

Należy się też zainteresować tym dlaczego nagle na blacklisty trafiłeś... Bo co z tego, że zmienisz IP, skoro nowe zaraz na blacklisty trafi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być bład w konfiguracji serwera pocztowego. Serwer może działać jako openrealy, wtedy bardzo szybko można trafić na spam liste.

 

Tak jak napisał p, z większości list łatwo usunąć swój adres. Ale są też takie które za usunięcie adresu życzą sobie 50 EUR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być bład w konfiguracji serwera pocztowego. Serwer może działać jako openrealy, wtedy bardzo szybko można trafić na spam liste.

Obstawiam, że problemem nie jest konfiguracja samego MTA jako openrelay, ale coś opisane jako

wszelkiego rodzaju formularze kontaktowe

czyli megaskrypty używające funkcji mail() bez żadnego filtrowania zmiennych przychodzących.

No bo przecież skoro w funkcji hardcoduje mail RCPT TO, to wtedy jakikolwiek spam jak już, to przychodzić będzie do mnie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, przepiąłem jedne z serwisów wykorzystujacych mail(); pod drugi IP - failover - niewykorzystywany w OVH i z niego też nie dochodzą :|

Podejrzana sprawa... bo ten sam formularz z innego dedyka śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepiełeś MTA na failover? W ovh routing idzie domyślnie przez główne ip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mam coś takiego "Routowane na" i tam mam to stare IP.

Tyle, że tam można jedynie zmienić Rewers ale tam jest "87-98-233-212.kimsufi.com" - czyli utworzony już z nowego adresu IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×