Skocz do zawartości
cbsman

Hosting dla firmy: cpanel z edycją strefy DNS - jaki provider?

Polecane posty

Witam!

 

Szukam dla firmy, w której pracuję, hostingu email i zarządzania domeną. Sytuacja wygląda tak, że nasza domena jest zarejestrowana w firmie A, strona www leży w fimie B i teraz szukamy firmy C, która zahostuje nam email i udostępni możliwość zarządzania tym wszystkim. Konkretnie szukamy hostingu z cPanelem z edycją strefy DNS. Uruchomiliśmy wszystko ładnie w Netmark'u i byłoby super gdyby nie to, że przy wysyłaniu wiadomości email przez serwer Netmark'u część serwerów docelowych odbija nasze wiadomości z komunikatem błędu 554. Tak jakby Netmark był na blackliście albo miał coś źle skonfigurowane. Potrzebujemy email do codziennej komunikacji z naszymi kontahentami więc taka sytuacja jest nie do zaakceptowania dla nas. Dla tego szukamy dalej.

 

Czy możecie polecić mi jakiś hosting email + zarządzanie domeną w rozsądnej cenie udostępniający cPanel z pełną edycją strefy dla zarządzanej domeny? W kliku polskich providerach, których sprawdziłem, nawet jeżeli jest cPanel to bez edycji strefy, no a my akurat potrzebujemy wpisać sobie kilka cname'ów dla obsługi naszej witryny WWW.

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycję strefy raczej nie otrzymasz na zwykłym koncie, u nas masz to w resellerze (tam możesz sobie edytować strefy osobno dla każdej domeny).

Jest oczywiście możliwość zarządzania itp. samodzielnie z cPanel, jednak strefę może zmienić Ci administrator na prośbę (chodzi o konto zwykłe).

 

Nie wiem czy jakaś firma udostępnia to dla kont zwykłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Dostęp do edycji rekordów DNS w DirectAdmin daje cal.pl ( Serwery wirtualne )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do edycji rekordów DNS w DirectAdmin daje cal.pl ( Serwery wirtualne )

 

Kolega pytał o cPanel a nie o DA, więc po co mu proponujesz cal z DA ?

 

@cbsman A pytałeś z NetMarku dlaczego maile wracają ? Co tam jest za komunikat oprócz 554 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o cPanel a nie o DA, więc po co mu proponujesz cal z DA ?

 

@cbsman A pytałeś z NetMarku dlaczego maile wracają ? Co tam jest za komunikat oprócz 554 ?

 

Komunikat jest przepełniony użyteczną informacją:

 

This message was created automatically by mail delivery software.

 

A message that you sent could not be delivered to one or more of its recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

 

xyz@abc.com.pl

SMTP error from remote mail server after initial connection:

host smtp.def.pl [111.222.333.444]: 554 smtp5.def.pl

 

Oczywiście ta sama wiadomość wysłana z tego samego komputera i klienta poczty, tylko przez inny serwer SMTP (przez poczta.onet.pl) została dostarczona bez problemów.

 

Z Netmark skontaktuję się w poniedziałek, zobaczę co mi powiedzą. Szkoda, że tak wyszło, bo tę firmę polecili nam nasi kontrahenci i rzeczywiście na pierwszy rzut oka to całkiem całkiem, zwłaszcza ta pełna kontrola nad domeną (zone edit). A tu taki kwas :-(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
A czy Ty czasem nie masz DA jako panel?

Jeszcze nic nie wypiłem, i wiem co mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie wypiłem, i wiem co mam :)

:) pamiętajcie, żeby przed sylwestrem robić sobie zawsze backup [niezależnie od providera, żeby nie było, że coś...]

nie no oczywiście żartuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o przesłanie zgłoszenia do nas.

Koniecznie proszę wkleić pełną zwrotkę jaką Pan otrzymał.

Nie musi Pan czekać do Poniedziałku :P

 

Pozdrawiam

Rafał Krzysztoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×