Skocz do zawartości
Gerwazy

domeny w Nazwa.pl i własny VPS

Polecane posty

Witam,

jestem początkujący w sprawach zarządzania serwerami i stąd może trochę głupie pytanie:

mam domeny w nazwa.pl, w panelu tej firmy muszę podać dwa zewnętrzne serwery dns. Na swoim VPS nie chcę tworzyć własnego serwera nazw, bo boje się że zrobię to nieprofesjonalnie, będzie to wolne i niebezpieczne.

Jak mam postąpić? Od czego zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz utworzyć sobie konto na freedns.sgh.waw.pl, tam dodać swoją domenę, odpowiednio ustawić rekordy DNS, a w nazwie.pl wpisać jako nameservery dwa podane ci przez SGH adresy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz utworzyć sobie konto na freedns.sgh.waw.pl, tam dodać swoją domenę, odpowiednio ustawić rekordy DNS, a w nazwie.pl wpisać jako nameservery dwa podane ci przez SGH adresy ;)

 

Dzieki Fiercio. A czy będę mógł tworzyć na tym freedns.sgh.waw.pl subdomeny dla swoich domen? Czy mają jakieś API?

 

Aha już przeczytałem trochę o tym freends.shg.. Raczej nie skorzystam... boje się... wyobraź sobie że los wszystkich moich stron i klientów będzie w rękach jakiegoś studenta Piotra Kucharskiego s sgh... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Publicznego API to raczej nie mają, jedynie dostęp via WWW.

Ale na upartego, to zawsze cURL można użyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnij domenę pod adres IP twojego VPS-a ;)

 

No jest takie coś :) Podpiąłem pod IP vps'a jedną z domen, zobaczymy co z tego wyjdzie :) . Tylko co z domenami do których będę chciał tworzyć subdomeny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest takie coś :) Podpiąłem pod IP vps'a jedną z domen, zobaczymy co z tego wyjdzie :) . Tylko co z domenami do których będę chciał tworzyć subdomeny? :)

Zawsze możesz je wyklikać w panelu ;) ewentualnie sobie stworzyć rekordy postaci:

 

mojadomena.pl. IN A moje.ip
* IN CNAME mojadomena.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest takie coś :) Podpiąłem pod IP vps'a jedną z domen, zobaczymy co z tego wyjdzie :) . Tylko co z domenami do których będę chciał tworzyć subdomeny? ;)

 

 

Nie ma limitów domen podpiętych pod adres IP. Ja mam 2 domenki pod 1 IP i subdomeny mogę tworzyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc! Właśnie zrobiłem jak mówicie, przekierowałem na IP i domena poprawnie wskazuje na serwis, oraz jest możliwość tworzenia subdomen ze skryptu.

Zastopowałem BINDa i mogę spać spokojnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×