Skocz do zawartości
PRE

ISPConfig kilka pytan

Polecane posty

Witam.

Przymierzam się do instalacji panelu na swoim serwerze. Nie zajmuję się hostingiem. Posiadam tylko kilka serwisów internetowych i własny serwer. Wybrałem dla niego ISPCP głównie z tego względu, że jest darmowy. Z opisu na stronie wywnioskowałem, że posiada on interesujące mnie funkcje czyli:

-umieszczenie każdej strony na osobnym IP

-pełen dostęp do strefy DNS każdej domeny

-obsługa wirtualnych kont pocztowych.

 

Zastanawiam się tylko, czy na jednej domenie będę mógł założyc kilka kont pocztpwych a maile kierowane na nieistniejące adresy wysyłać np. postmasterowi, na drugiej domenie założyc trzy konta pocztowe, resztę ruchu przekierować na GMAILa a na reszcie domen zrobić catch-alla (wszystkie adresy przekierowane na inny, zewnętrzny adres, np GMAIL). ponadto zastanawiam się, czy po instalacji panelu będę mógł swobodnie edytować pliki apache.conf, php.ini, my.cnf wedle własnych potrzeb.

 

Jeśli uważacie, że wybór tego panelu nie jest najlepszy, czekam na sugestie jaki inny panel mógłby spełnić moje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie bedzie odpowiedni ten panel ;)

 

 

 

Zastanawiam się tylko, czy na jednej domenie będę mógł założyc kilka kont pocztpwych a maile kierowane na nieistniejące adresy wysyłać np. postmasterowi, na drugiej domenie założyc trzy konta pocztowe, resztę ruchu przekierować na GMAILa a na reszcie domen zrobić catch-alla (wszystkie adresy przekierowane na inny, zewnętrzny adres, np GMAIL). ponadto zastanawiam się, czy po instalacji panelu będę mógł swobodnie edytować pliki apache.conf, php.ini, my.cnf wedle własnych potrzeb.

 

wszystko się da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×