Skocz do zawartości
KALWI

[opinie] GlowaNet.pl

Polecane posty

16.11.2010 zarejestrowałem domenę w * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * we wrześniu tego roku opłaciłem przedłużenie domeny w systemie cpanel widnieje jako zpałacona (płatność online). Jak się zdziwiłem jak się okazało że domena nie została przedłużona!! więc na co poszła kasa??

 

W sobotę jak zobaczyłem że domena nie funkcjonuje napisałem ticket, do dzisiaj cisza zero odzewu. Domena pewnie przepadnie choć ją opłaciłem co mogę udowodnić.

 

Czuję się oszukany, okradziony! NIE polecam nikomu żadnych kontaktów z tą firmą.

Co do kontaktu. Na stronie jest numer tel. przy czym nikt go nie odbiera, jest napisane żeby wysłać maila albo SMS-a. To ma być poważne podejście do klienta? Na maila nikt nie odpowiada oczywiście. W zwyczaju nie mam kontaktowania się SMS-ami nie wiem może dzieci neostrady wybierają taką formę kontaktu ale bądźmy poważni!

Edytowano przez Life (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale on o zeszłym roku pisze.

No i co z tego? Jeśli domena była zarejestrowana 16.11, to wygasa po roku, a nie po 360 dniach. Jakby podał nazwę domeny, to można by sprawdzić czy wygasła czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W statusie NASK-u była jako "wygasła" i "nie działał" jeśli można to tak określić.

 

Wczoraj po 23 nastąpił kontakt, przeproszono mnie, domenę odnowiono i zaproponowano rekompensatę.

 

Jednak niesmak pozostał, dobrze że zostało jeszcze 2 dni bo po tym terminie domena trafiła by do "czyśćca" a potem na rynek.

 

Ponoć zawinił "system". Co mogę zasugerować firmie to poważniejsze podejście do kontaktu z klientem. Nie wiem czy jak bym nie napisał tu postu czy byłby odzew ze strony * Firma nie uzyskała akceptacji WHT *.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem, niedawno miałem taką samą sytuację. Dwie domeny, wykupione na rok dokładnie 29/10/2011. W sierpniu opłaciłem jedną z tych domen na kolejny rok, a druga została opłacona w październiku, około 2 tygodnie przed wygaśnięciem.

Jak wielkie było moje zdziwienie gdy rano, 30 października podczas ładowania mojego forum otrzymałem komunikat że nie odnaleziono strony... No nic, pomyślałem że to przejściowe, bo i mój ISP lubi coś zepsuć raz na jakiś czas.

 

Czekam dzień, piszę do kolegi żeby sprawdził czy jemu działa strona - niestety nie.

Więc leci ticket do pomocy technicznej hosta.

Wiadomości został nadany priorytet "Wysoki", jednak to bez znaczenia. 24 godziny później nadal zero oznak życia ze strony supportu. Dopiero gdy się upomniałem o jakąkolwiek odpowiedź uzyskałem "proszę o cierpliwość, wkrótce je przedłużymy". No chol**a jasna...

 

No ale cóż mi pozostaje, muszę czekać. Mija kolejny dzień - a moje strony wciąż nie są dostępne dla użytkowników.

Następnego dnia (31.10.2011) czekam cierpliwie. W końcu "wkrótce" powinno nastąpić... wkrótce.

 

Wieczorem posłałem kolejny ticket. Support chyba zaliczył rekordowo szybki czas odpowiedzi, bo pracownik wysłał odpowiedź i aktywował obie domeny w ciągu 2 minut.

 

Jedna byłę mciekaw dlaczego taka sytuacja wystąpiła. Jakie było moje zdziwienie, gdy nie otrzymałem żadnego wytłumaczenia. Nic.

Tylko to że nie jest to moja wina. Żałosne.

 

Jedno jest pewne - raczej nic oraz nikt nie przekona mnie abym wykupił cokolwiek w tej firmie. Teraz korzystam z usług unixstorm.org i raczej to się już nie zmieni.

 

 

Jednak niesmak pozostał, dobrze że zostało jeszcze 2 dni bo po tym terminie domena trafiła by do "czyśćca" a potem na rynek.

 

Widzisz, chociaż zaproponowano coś żeby wynagrodzić te problemy. U mnie nic. Jedynie "przepraszamy". Chociaż jeśli nawet cokolwiek chcieli zaoferować to bym nie skorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB
Witam,

 

W załączniku przesyłam oficjalne stanowisko Grand-Host (GH) w sprawie * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * i wyłudzenia. Sprawa trafiła do Krajowego Rejestru Długów, w przypadku nie spłacenia należności, które będzie ściągało BIG, wszczynane jest postępowanie sądowe. Dłużnik który jest dopisany do KRD traci zdolność na 10 lat do różnych funkcji m.in. brak możliwości dostępu do internetu, telefonu na abonament, zdolności kredytowej, karty kredytowej, zakupu różnego rodzaju sprzętu na raty i wiele innych które są w załączonym dokumencie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Andrzej Wywrocki

 

 

Wiadomość została wysłana 3 tygodnie temu na: admin@webhostingtalk.pl niestety nie została umieszczona na Forum. Przeciwko * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * prowadzone jest postępowanie windykacyjne mające na celu ściągnięcie należności wierzyciela od dłużnika.

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo o jakości samego hostingu złego słowa nie mogę powiedzieć. Strona ładuje się szybko, pady naprawdę sporadyczne i zawsze po napisaniu na gg do Adama otrzymywałem wyjaśnienie. Prośby takie jak zwiększenie limitu wysłanych maili na godzinę do 500 szt, czy jakieś drobne sprawy konfiguracyjne załatwiane były od ręki. Nie przypominam sobie poważniejszych problemów, dlatego czuję się w obowiązku o tym napisać. Z punktu widzenia użytkownika hostingu wszystko wygląda dobrze.

Co do problemów firmy - no cóż, każdy sam odpowiada za swoje błędy. Jeśli wina zostanie udowodniona to musi być i kara. Jednak życzyłbym właścicielowi, aby uporał się ze wszystkimi sprawami i utrzymał firmę na rynku. Dlatego, że pomimo tylu klientów, piszących do niego z różnymi sprawami, zawsze czułem się, jakbym był tylko tym jednym, jakby moje problemy były też jego problemami.

Mój serwis nie należy do lekkich (ponad 10% cpu, w porywach 20% - mój limit 15%) jednak pomimo dość liberalnej polityki w kwestii obciążenia maszyny, pracuje ona bardzo stabilnie. Nigdy nie usłyszałem, że sprawiam kłopot z serwerem - nawet przy ponad 200 aktywnych osobach w jednym momencie na skrypcie przema z odpalonym ajaxowym shoutboxem i setkami postów pisanych w ciągu godziny. Jaka inna firma zapewni mi podobne warunki za 400 zł netto rocznie? Wraz z indywidualnym supportem zawsze chętnym do pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Gdyby nie kilka głupich wybryków właściciela i nieco inne postępowanie to by nie miał tych problemów jakie ma i by mu się Grand nie śnił po nocach :D Błędy młodości jak to się mówi, ale te lubią się ciągnąć przez spory kawał życia niczym srajtaśma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość została wysłana 3 tygodnie temu na: admin@webhostingtalk.pl niestety nie została umieszczona na Forum. Przeciwko * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * prowadzone jest postępowanie windykacyjne mające na celu ściągnięcie należności wierzyciela od dłużnika.

 

Każdego dłużnika będziesz ogłaszać na wht i dodawać pisma z krd z pełnymi danymi osobowymi ?

Zdajesz sobie sprawę z tego - że to krd ma prawo opublikować w/w dane w monitorze a nie TY GDZIE SIĘ DA i JAK się da ?

Mało tego "będzie postępowanie" nie oznacza "było i jest coś zasądzone" - hamuj ... nie wiem co tam za romans jest między Tobą a Główką, ale jak się nie otrząśniesz to nie tylko Główka będzie się tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość została wysłana 3 tygodnie temu na: admin@webhostingtalk.pl niestety nie została umieszczona na Forum. Przeciwko * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * prowadzone jest postępowanie windykacyjne mające na celu ściągnięcie należności wierzyciela od dłużnika.

 

To żeś mu 'pojechał'... normalnie koniec świata dla Głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB
Każdego dłużnika będziesz ogłaszać na wht i dodawać pisma z krd z pełnymi danymi osobowymi ?

Zdajesz sobie sprawę z tego - że to krd ma prawo opublikować w/w dane w monitorze a nie TY GDZIE SIĘ DA i JAK się da ?

Mało tego "będzie postępowanie" nie oznacza "było i jest coś zasądzone" - hamuj ... nie wiem co tam za romans jest między Tobą a Główką, ale jak się nie otrząśniesz to nie tylko Główka będzie się tłumaczyć.

 

Najwyższa instancjo webhostingtalk.pl

Dane zawarte w piśmie są tutaj: http://glowa.net.pl/kontakt.html

I tutaj: http://grand-host.pl/kontakt/

I jeszcze tu: http://www2.krd.pl/

 

Popełniłem straszne przestępstwo skarzą mnie na to na 300 lat wiecznej tułaczki w około routerów sieci WHT.

 

nie wiem co tam za romans jest między Tobą a Główką, ale jak się nie otrząśniesz to nie tylko Główka będzie się tłumaczyć.

Tak jakby Pan nie wiedział: http://www.webhostin...l/topic/29769-* Firma nie uzyskała akceptacji WHT *pl-gate/ gdzie jest tam mnóstwo wypowiedzi pisanych przez Pana. Ja wiem, że Pana Firma jest fajna ma dużo Klientów i ogólnie te migoczące reklamy ionic.pl które często spotykam odwiedzając różne witryny. Jednak to nie upoważnia Pana do ciągłego sygania mi i mówienia mi co robię źle. Naskoczyłem na Pana zaledwie całkiem niedawno temu - przeprosiłem, sprawę wyjaśniliśmy i zażegnaliśmy - no chyba że czegoś nie wiem i właśnie zamierzacie mnie podać do sądu. Może i nie mam takiej wiedzy jak Pan, nie występuję publicznie w tv, czy nie mam spółki komandytowej z o.o i innych rzeczy ale chcę prowadzić swój biznes rzetelnie. A tutaj, że głowa był niegdyś krzaczorem, sprzedwał na lewo hosting, robił przekręty na doładowaniach to jeszcze mu zaklaskajmy wszyscy w kółko, zagrajmy na instrumentach i pogłaszczmy po główce może chłopczyk się zmieni. Skoro prowadzi biznes to do czegoś go to zobowiązuje, jeśli nie potrafi inwestować pieniędzy tylko je wydawać i ktoś ma się martwić przez to, że może stracić jedyny dochód - w tym przypadku moją firmę to mam się mu poddawać, przyklepać to kretowisko i niech sobie krecik żyje w spokoju? Adam zachował się niepoważnie i poniesie za to konsekwencje aż się nauczy życia. Niby jest dorosły ale ta dorosłość pozostawia wiele do życzenia. Osobiście potrafię się przyznać do błędu, on uważa i wiele osób z tego Forum że to TYLKO Internet i co będę się przejmował.

 

Najlepiej będzie jak pozostanę na neutralnym gruncie i nie będę komentował Pana decyzji, wypowiedzi na tym Forum czy dogryzania komuś, zejdę Panu z drogi. Może kiedyś dane Nam będzie wspólnie się spotkać i pośmiać z tego.

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sugeruję powściągliwość - żadne kompletnie żadne przestępstwo nie jest przestępstwem do momentu aż nie wypowie się

odpowiednia instytucja w tej sprawie podobnie z oszustwami, wyłudzeniami jak zwał tak zwał - tylko o to mi chodzi, Tobie się na prawdę coś za dużo wydaje ;) Nikomu nie przyklaskuję tylko takie bicie piany zwyczajnie jest bez sensu i jest hm.. nudne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrzej spokojnie, czasami niektóre wypowiedzi trzeba traktować z przymrużeniem oka.

Forum to miejsce wolnych wypowiedzi (no mam taką nadzieję), o ile trzyma się pewnych granic.

 

Czasami lepiej wziąć zimnego Żywca i iść pooglądać polską reprezentację bez orzełka jak dostaje po plecach z reprezentacją Wysp Wielkanocnych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa instancjo webhostingtalk.pl

Dane zawarte w piśmie są tutaj: http://glowa.net.pl/kontakt.html

I tutaj: http://grand-host.pl/kontakt/

I jeszcze tu: http://www2.krd.pl/

 

Popełniłem straszne przestępstwo skarzą mnie na to na 300 lat wiecznej tułaczki w około routerów sieci WHT.

 

 

Może być, zależy co głowa z tym zrobi

 

 

Art. 3. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.

 

Żródło:

USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r.o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

 

Działasz ewidentnie na szkodę konkurencji naruszając dobre obyczaje i interesy innego przedsiębiorcy

 

O odpowiedzialności karnej (i) lub cywilnej poczytaj i skonsultuj się z kancelarią bo możesz mieć poważne kłopoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Dzięki Irek za dobre słowo :)

Panie Pawle z ionic, ja po prostu chcę być uczciwym człowiekiem, który prowadzi zupełnie legalny i uczciwy biznes. A w takim biznesie nie ma miejsca na nierzetelnych kontrahentów.

 

Irku akurat jestem jednym z tych typów facetów, którzy nie lubią piłki nożnej, jakoś nigdy mnie do tego nie ciągnęło, wolę WRC i sok bananowy, ewentualnie magnusa: http://www.browar-jagiello.pl/

 

Myślę jednak, że tak Żródło: USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r.o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Działasz ewidentnie na szkodę konkurencji naruszając dobre obyczaje i interesy innego przedsiębiorcy O odpowiedzialności karnej (i) lub cywilnej poczytaj i skonsultuj się z kancelarią bo możesz mieć poważne kłopoty...

 

Dobrze już dobrze. Jak dostanę kwity z wyrokiem sądowym wówczas napisze do Pana Bartka żeby zamieścił na Forum i po problemie, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Biznes-host, po co się go czepiacie? Macie w tym jakiś interes? Wiecie, że rzuci się na każdą docinke. Jak napisał, prowadzi poważny biznes, to chyba wie co robi. No nie? A jak nie wie to jego sprawa. Wchodzicie w niepotrzebą polemike. Głowa zapewne nic nie zrobi, GH to samo, bo nie bedzie jak ściągnąć kasy z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już się wypowiedziałem na temat podejścia GH w kwestii * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * więc życzę Panu Andrzejowi wezwania do wyjaśnień z podanego przez biznes-host powodu. Możecie mnie zlinczować, ale jak widzę wypowiedzi GH to czuję się jak w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Już się wypowiedziałem na temat podejścia GH w kwestii * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * więc życzę Panu Andrzejowi wezwania do wyjaśnień z podanego przez biznes-host powodu. Możecie mnie zlinczować, ale jak widzę wypowiedzi GH to czuję się jak w przedszkolu.

 

To po co sobie posty nabijasz i bezcelowo mieszasz w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo liczyłem, że coś dotarło do co niektórych, a że tak powiem wygląda na to, że stało się wręcz odwrotnie. Also kończę całkowicie komentowanie i czytanie postów GH, bo widzę poziom taki jak wspomniałem wyżej, teraz tylko czekać aż się poskarży rodzicom i o tym napisze na WHT.

I żeby było jasne - w GN nie mam ani pół usługi obecnie zaś sam poziom ich świadczenia oceniam niezbyt dobrze.

Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na @ mi przyszlo:

 

Witam Państwa serdecznie,

 

W związku z nieprawdziwymi doniesieniami naszej konkurencji o rzekomym bankructwie lub

zamknięciu firmy, pragniemy poinformować wszystkich klientów, że:

 

1. Informacje o bankructwie lub zamknięciu firmy są nieprawdziwe. Konkurencja celowo

rozpowszechnia plotki.

2. W sprawie KRD najprawdopodobniej doszło do przestępstwa próby wyłudzenia pieniędzy-

otrzymywaliśmy rachunki, które w żaden sposób nie pokrywały się z naszymi zobowiązaniami

z umów - a te zostały wpisane do rejestru.

3. Wszelkie e-maile, które Państwo otrzymują z nieprawdziwymi informacjami to SPAM i

nieudolna próba wciskania na siłę Państwu swojej usługi. Konkurenci szukają drastycznych

rozwiązań, w celu przejęcia klientów, których nie mogą przekonać do siebie ofertą.

 

Ostatnio zdarzały się problemy z rejestracją i odnowieniami domen, dodatkowo niektórzy z Państwa

nie mają przetransferowanych do nas domen. Przypominamy, iż po transferze należy podać nam

kod AUTHINFO, w przeciwnym wypadku domena nie zostanie przetransferowana do naszego

rejestratora. W razie wystąpienia jakichś niedogodności prosimy od razu kontaktować się z nami, nie

jest tak, jak niektórzy nam zarzucają, że w przypadku problemu nic nie robimy- nawet jeśli nie da się

go rozwiązać proponujemy rekompensaty.

 

Przypominamy o trwającej cały czas promocji „trzy, za dwa - opłacając hosting na 2 lata, otrzymujemy 3”.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy napisać ticket.

 

Pozdrawiam,

Adam Głowiński

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. W sprawie KRD najprawdopodobniej doszło do przestępstwa próby wyłudzenia pieniędzy-

otrzymywaliśmy rachunki, które w żaden sposób nie pokrywały się z naszymi zobowiązaniami

z umów - a te zostały wpisane do rejestru.

I kto tu kłamie? :D A może GH dostał serwer na tzw "krzywy ryj"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kto tu kłamie? biggrin.png A może GH dostał serwer na tzw "krzywy ryj"?

 

 

Nie bardzo rozumiem,

 

skoro GH zamawiał serwer od Głowy, to chyba GH powinien za niego płacić, a więc idąc za logiką to GH co najwyżej za ten serwer mógłby trafić do KRD (bo on ma zobowiązania wynikające z dzierżawy)

 

A skoro GH podał Głowę do KRD to mu coś sprzedawał (lub chciał) i Głowa za to nie zapłacił. Skoro tak daleko poszło to wypadałoby poinformować co to za usługi sprzedawał i nie dostał za nie zapłaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Z tego co wyczytałem wcześniej (w innym wątku) to GH zapłacił z góry na rok albo dwa, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×