Skocz do zawartości
KALWI

[opinie] GlowaNet.pl

Polecane posty

Witam, nie widziałem jeszcze tematu o opinii tego hostingu więc piszę... Jedni mówią, że to krzaki a drudzy są bardzo zadowoleni z tego hostingu... A co wy o tym sądzicie?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głowanet to chyba najsolidniejszy ex-krzak w tym kraju. "Szefo" tego przedsięwzięcia mimo młodego wieku pokazał dużą dozę samozaparcia w dążeniu do celu, jakim jest prowadzenie solidnej działalności hostingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głowanet to chyba najsolidniejszy ex-krzak w tym kraju. "Szefo" tego przedsięwzięcia mimo młodego wieku pokazał dużą dozę samozaparcia w dążeniu do celu, jakim jest prowadzenie solidnej działalności hostingowej.

 

 

 

 

 

Z całym szacunkiem dla Adama, ale nie stawiajmy mu teraz pomnika z marmuru bo miał krzaka i teraz już nie ma i jest legalny,

skoro długo prowadził sprzedaż niezgodnie z przepisami ;)

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, Pawle, ale przyznać musisz, że mimo wszystko w porównaniu z większością ludzi w jego wieku Głowa jednak jest rodzynkiem - krzaczory prowadzone przez jego rówieśników w większości zaczynają swój żywot w czerwcu-lipcu i kończą w okolicach przełomu sierpnia i września. Głowanet działa znaczenie dłużej, do tego stało się legalnym przedsięwzięciem, co samo w sobie zasługuje na pozytywną wzmiankę.

 

Pomników nie będę stawiał, bo po pierwsze jest ich już w naszym kraju wystarczająco dużo, a po drugie ogólnie nie znoszę "kultu jednostki", czy jest to Lenin, czy Wojtyła, czy Głowiński...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ciężko o opinie - opiniować można okres odkąd zalegalizował on swoją działalność, wcześniejszy okres nieważne czy dobrze prowadził czy źle był krzakiem. Dajmy mu czasu na rozkręcenie się, zdobyciu klientów tych zadowolonych i tych niezadowolonych i wtedy opiniujmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Mam pytanie do klientów posiadających konta Biznes z transferem bez limitu.

Czy naprawdę jest on "bez limitu"* czy przy jakiejś wartości zaczynają się pojawiać problemy?

 

* - w cudzysłowie, bo wiadomo, nie ma kont zupełnie bez limitu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie wiem, czy na tym forum znajdziesz userów posiadających to konto.

"Największy" klient robi 400gb i niema problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc ;)

Jak przedstawiaja sie opinie na dzien dzisiejszy? Mozna brac czy trzymac sie od Nich z daleka? Dziwi mnie tylko info jakie wyskakuje podczas proby wejscia do strony logowania cPanelu:

 

To połączenie jest niezaufane

 

Program Firefox został poproszony o nawiązanie bezpiecznego

połączenia z serwerem glowanet.pl:2083, ale nie można potwierdzić bezpieczeństwa tego połączenia.

 

Zwykle podczas nawiązywania bezpiecznych połączeń witryny

dostarczają zaufanych informacji o tożsamości, dowodząc w ten sposób, że użytkownik łączy się

z właściwym serwerem. W przypadku tej strony tożsamość nie może być jednak zweryfikowana.

 

edit: wlasnie zauwazylem na ich stronie dopisek :

(należy potwierdzić wyjątek bezpieczeństwa)

 

wiec k ;)

 

edit2: Wam tez sie tak strona rozjezdza? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jak przedstawiaja sie opinie na dzien dzisiejszy? Mozna brac czy trzymac sie od Nich z daleka? Dziwi mnie tylko info jakie wyskakuje podczas proby wejscia do strony logowania cPanelu:

Samo podpisany certyfikat. Nic złego.

 

edit2: Wam tez sie tak strona rozjezdza? tongue.gif

Napisz na PW dokładniej o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc ;)

Jak przedstawiaja sie opinie na dzien dzisiejszy? Mozna brac czy trzymac sie od Nich z daleka? Dziwi mnie tylko info jakie wyskakuje podczas proby wejscia do strony logowania cPanelu:

 

 

 

edit: wlasnie zauwazylem na ich stronie dopisek :

(należy potwierdzić wyjątek bezpieczeństwa)

 

wiec k ;)

 

edit2: Wam tez sie tak strona rozjezdza? ;)

 

Zawsze tak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Ja mam tam obecnie konto, i choć nie wrzuciłem tam głównego serwisu, ruch jest spory, bo cały download tam poszedł.

Na początku miałem "pecha", bo była awaria dysku niedługo po przeniesieniu bloga na GłowaNET ;)

Pecha w cudzysłowach, ponieważ dostałem w rekompensacie 5 miesięcy za darmo, a od tego czasu wszystko śmiga naprawdę fajnie.

 

Ostatnio nawet włączono kompresję gzip z poziomu serwera, co jak do tej pory było dla mnie największym problemem.

Jedyne ALE to fakt, że czasami serwer zachowuje się dziwnie - load servera 0,9 a po chwili skacze na 4. Nie wiem czy to normalne, ale w takich momentach da się odczuć wolniejsze ładowanie witryn. Poza tym jest ok, support coraz szybciej odpowiada na tickety.

 

Jeżeli będzie dalej się tak rozwijać, to chyba przeniosę się tam całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tam obecnie konto, i choć nie wrzuciłem tam głównego serwisu, ruch jest spory, bo cały download tam poszedł.

Na początku miałem "pecha", bo była awaria dysku niedługo po przeniesieniu bloga na GłowaNET :(

Pecha w cudzysłowach, ponieważ dostałem w rekompensacie 5 miesięcy za darmo, a od tego czasu wszystko śmiga naprawdę fajnie.

 

Ostatnio nawet włączono kompresję gzip z poziomu serwera, co jak do tej pory było dla mnie największym problemem.

Jedyne ALE to fakt, że czasami serwer zachowuje się dziwnie - load servera 0,9 a po chwili skacze na 4. Nie wiem czy to normalne, ale w takich momentach da się odczuć wolniejsze ładowanie witryn. Poza tym jest ok, support coraz szybciej odpowiada na tickety.

 

Jeżeli będzie dalej się tak rozwijać, to chyba przeniosę się tam całkowicie.

 

to ja dorzucę swoje 3 grosze :) z p. Adamem pośrednio znamy się przez forum OVH. "Incognito" zamówiłem u niego serwer www dla mojego kumpla (mała stronka jego pizzerii). U siebie nie chciałem hostować bo nie mam takiego profilu a na VPS'a/dedyka w mojej kolokacji w OVH nie było go stać. Błędnie kliknęliśmy zamówienie (sic!), no ale będąc "icognito" wszystko supper szybko załatwiliśmy. Później znajomy zapomniał opłacić serwer testowy. Też "incognito" dało się to załatwić. Konto nie poleciało, wszystko było ok. I jak narazie też jest ok :) Hehe, nie ma jak być "incognito" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Z działania serwera ogólnie jestem zadowolony (śmiga jak szalony), ale po dzisiejszym supporcie muszę coś napisać na ten temat - ostatnio zastanawiałem się na czym ostatecznie umieścić wszelkie moje witryny, brałem pod uwagę parametry konta, łącze, zaś lokalizacja nie była aż tak istotna (byle nie dalej jak UK). Działanie supportu rozwiało moje wątpliwości. Pozwolicie że porównam GłowaNET do konkurencji, z której korzystam?

 

 

Prohost:

11:23 - poszedł ticket

11:29 - jest odpowiedź

Minuta więcej niż w gwarancji, ale nie bądźmy aż tak czepialscy :)

 

 

GłowaNET:

11:06 - poszedł ticket

19:41 - odpowiedzi nadal nie ma

 

[w obu wypadkach priorytet jako niski]

 

 

Ostatnio widziałem temat dotyczący gdzie można przenieść się z prohostu, propozycją było linuxpl. Zdziwiły mnie szczerze opinie mówiące o tym, że pierwsza firma w odczuciu większości osób jest o klasę lepsza (powiedział to nawet N3T5kY :)) - nie narzekam, ale korzystałem z obu i aż tak wielkich różnic nie widziałem. Sądzę jednak, że w kwestii jakości serwera i szybkości łącza GłowaNET wyprzedza linuxpl.

 

No to czas na podsumowanie:

 

Polecam, o ile nie macie potrzeby korzystania z supportu :)

Nie wiem jak polityka taniego hostingu o wysokich parametrach odbije się w tym wypadku na sytuację innych klientów (np. zbyt dużo kont, przeciążone serwery itp.) - póki co problemów nie ma i chwała panu Adamowi za to, ale co będzie dalej?

 

Może mój post wyda się dziwny, ale po tym jak wywaliłem prawie 2 lata temu naprawdę kupę kasy (jak na moją sytuację w tamtej chwili) na nieznany mi hosting (bo w ogóle nie byłem w temacie) i przekonałem się, że cena = jakość, po prostu wymagam... może zbyt wiele, ale jednak wymagam i wolę mieć wszystko "under control" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. Priorytet niski = niski.

2. Aby poznać odpowiedź na pytanie które zadałeś wystarczy 4 kliknięć :) Na drugie pytanie odpowiedź jak dla mnie oczywista.

 

 

ale co będzie dalej?

A co za problem kupić serwer :)?

 

 

11:06 - poszedł ticket

19:41 - odpowiedzi nadal nie ma

Dodaj też, że ostatnio odpowiedź przyszła po 10 - 20 minutach.

 

11:23 - poszedł ticket

11:29 - jest odpowiedź

Jak sam zauważyłeś, cena = jakość, więc policz ile zapłacisz za taki sam pakiet w prohost :)

 

pzdr

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lukasamd: dziwne, że polecono Ci linuxpl zamiast prohostu.

Jakiś czas temu, gdy kończył mi się abonament w prohoście i rozważałem przenosiny do linuxpl, odradzono mi tego.

Faktem jest, że w prohost odpowiadają błyskawicznie, lecz nie zawsze rozwiązują problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nie mi, ja tylko czytałem temat, możliwe że właśnie twój :)

W przeciągu ponad 1.5 roku współpracy wysłałem do prohost już 107 ticketów - zawsze odpowiedź była pomocna, kilka razy uratowano mi cztery litery.

 

Czy warto dopłacać... Trudno powiedzieć, tak naprawdę pakiety nie licząc obciążenia cpu lepiej wypadają chyba w prohost (przez plany rosnące mam już 13gb miejsca i ponad 320gb transferu na miech). IMO nie ma znaczenia czy problem jest blachy i jaki jest jego priorytet - powinien zostać rozwiązany (odpowiedź) gdy tylko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety odmówiono pomocy, ponieważ "nie opłaca się resetować serwera dla jednej osoby" [problem ze wskazaniami zajętego miejsca w DA].

Niestety w planach z DA parametry nie rosną ;/

Ale już nie OT, bo to temat odnośnie Glowanet.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
gdy tylko się da.

Zostało to uczynione.

 

Mnie niestety odmówiono pomocy, ponieważ "nie opłaca się resetować serwera dla jednej osoby" [problem ze wskazaniami zajętego miejsca w DA].

To Najdek Tobie napisał, że wcale nie trzeba restartować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korzystam od kilku dni z usług Adama.

Muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony. Forum chodzi jak nigdy dotąd, Mysql to po prostu rakieta jak i cpanel, wszystko chodzi bardzo szybko i sprawnie.

Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×