Skocz do zawartości
baalzahmon

DA vs ISPConfig

Polecane posty

Witam.

 

Jestem początkującą osobą w administracji hostingiem, ale mam dość spore doświadczenie w administracji serwerami do zarządzania klientami sieci.

 

Ale nie o to chciałem zapytać. Mam zamiar postawić dla siebie i kilku znajomych, oraz znajomych moich znajomych serwer dla naszych potrzeb.

 

Pu pada pytanie, jaki PANEL ponieważ czytałem o DA jak i ISPConfig, Plesk i cPanel. Mnie interesują dwa pierwsza.

 

Który bardziej przyjazny dla użytkownika?

Który łatwiejszy w obsłudze?

Który częściej wybierany przez użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjazniejszy, łatwiejszy w obsłudze i częsciej wybierany przez userów jest DA. ISP config ma tą przewagę nad DA że jest darmowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze zainstaluj sobie gdzies (na virtualce) ispconfiga i przetestuj... bo szkoda tak od razu wywalac 299$$ na cos czego nie znasz :P No chyba ze masz mnostwo kasy.

Ja tez zastanawiam sie nad wyborem - ktory z powyzszych paneli. Wlasciwie sklaniam sie ku ispconfigowi, ale nie wiem jeszcze czy to bedzie wersja 2 czy 3. Trojka ma mydns, do ktorego nie jestem tak do konca przekonany. testowalem ispconfig2 i jest bardzo fajny - pytanie tylko, jak dlugo bedzie mial wsparcie techniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ispconfig v3 jest całkiem fajny. mydns daje rade. ale nie wiem jak na dużej instalacji będzie sie zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie polecam DA. Łatwy, licencja jego nie jest az taka droga, łatwo poddaje się edycji, ogólnie kilka chwil skupienia i masz ogarnięty caly panel :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od potrzeb usera. jeśli nie będzie tego używać na jakąś większą skale, tylko dla kilku osób to spokojnie wystarczy mu ispconfig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tego co czytałem DA jest bardziej intuicyjny podabiłem się oboma, i ISPConfig jest trochę zagmatwany, sądzę, że Jan Kowalski nie będzie mógł go łatwo ogarnąć.

 

Teraz pytanie z innej beczki.

 

Gdzie dostanę DA w polskiej wersji językowej ?

Czy jest jakiś polski reseller ? (proszę o namiary)

Jaka jest jego cena na licencji Life-Time?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×