Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
HoldenCaulfield

[Rozwiązany] Problem z IQ.pl

Polecane posty

Mnie wyrzucają po kilku latach hostowania mojej strony z powodu zbytniego obciążenia serwera. Do tej pory im to nie przeszkadzało, w dodatku oglądalność serwisu systematycznie spada. Nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie, które skrypty lub zapytania powodują to obciążenie. Może dałoby się coś zoptymalizować, ale zostałem zignorowany i mam się po prostu wynosić. Widocznie zmieniają strategię na hosting wizytówek firmowych.

 

Szkoda, bo iq.pl spisywał się w miarę dobrze, poza tym że nie nadaje się do udostępniania większych plików (kilkadziesiąt MB) - ciągle zrywa połączenie w trakcie ściągania, zgłaszane przez osoby z różnych miejsc i sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nikt Pana nie wyrzuca tylko nie zamierzamy przedluzyc abonamentu na obecnych zasadach.

Mysle ze baza danych (i zapytania do niej) o pojemnosci 2,4 GB wiele wyjasnia ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt Pana nie wyrzuca tylko nie zamierzamy przedluzyc abonamentu na obecnych zasadach.

Serwis był hostowany w iq.pl kilka lat, jego oglądalność cały czas spada, w tej chwili to 6k odsłon dziennie. Zapowiadaliście rewolucyjne zmiany, więc uważam, że polegają na przerzuceniu się na hosting firmowych wizytówek. Pretensji do Was nie mam, bo nie jesteście pierwszą firmą stosującą taką strategię, a poza tym kończy się umowa, ale piszę tu o tym, żeby potencjalni klienci myślący o czymś więcej niż stronie z kontaktem do swojej firmy oglądanej przez kilka osób dziennie zastanowili się nad ofertami innych firm.

 

Mysle ze baza danych (i zapytania do niej) o pojemnosci 2,4 GB wiele wyjasnia ...

Limit pojemności konta to 5 GB, limitu pojemności bazy nie ma. W takiej sytuacji należałoby chyba oficjalnie taki podać?

Ponadto baza podzielona jest na kilkaset tabel wykorzystywanych niezależnie, więc całkowita pojemność nie ma wpływu na wydajność poszczególnych zapytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limit pojemności konta to 5 GB, limitu pojemności bazy nie ma. W takiej sytuacji należałoby chyba oficjalnie taki podać?

 

Z takimi bazami stosuje się już vpsy - tak jest po prostu rozsądniej, shared hosting powinno używać sie dla lekkich projektów.

 

Ponadto baza podzielona jest na kilkaset tabel wykorzystywanych niezależnie, więc całkowita pojemność nie ma wpływu na wydajność poszczególnych zapytań.

Ma - Ty może tego nie widzisz po skrypcie - ale już na serwerze admin widzi to trochę inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) zawsze jesli ktos pytal to informowalismy, ze wielkosc 1 bazy danych moze wynosic do 10% wielkosci pakietu.

w Pana przypadku zgodzilismy sie aby bylo inaczej. Rozumiem ze to taki "rewanz" za to i kilka lat bezproblemowej wspolpracy

 

2) oczywistym jest, ze w przypadku baz danych ich wielkosc nie ma az takiego znacznia. Jak by na to nie patrzec, Pana baza danych dosc mocno obciaza nam serwer SQL. Stosowne informacje wyslalem Panu na e-amil.

 

3) Dziwi mnie troche, ze po 6 h od zaistnienia sytuacji nie dal nam szansy merytorycznej odpowiedzi i doszedl Pan do takich wnisokow jak powyzej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze jesli ktos pytal to informowalismy, ze wielkosc 1 bazy danych moze wynosic do 10% wielkosci pakietu.

Jak rozumiem ta sama zasada obowiązuje w proste.pl ? (to ta sama firma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że sprawa się wyjaśniła i wina leżała po mojej stronie. Dostałem od iq.pl zapytania do bazy, które powodują obciążenie i okazało się, że zapodział mi się skrypt czyszczący tabelę z danymi sesji, przez co urosła do gigantycznych rozmiarów i sprawiała problemy.

Przepraszam za wyrażone wyżej pod wpływem emocji pochopne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×