Skocz do zawartości
MiSi3kK

Weryfikacja Ip

Polecane posty

Witam,

 

mam nieciekawy problem z jednym serwisem. Na razie chciałbym uniknąć przekazywania szczegółów, ale podam wystarczającą ilość informacji.

 

Jedynym sposobem na weryfikację poprawności podawanych danych jest dla mnie adres IP z którego dane pochodzą. Nie mam żadnego wpływu na tą sytuację (nie mogę dodać żadnych sum kontrolnych itp).

 

Pewna osoba wysyła fałszywe dane fałszując również adres IP i tym samym nie mam możliwości odrzucenia fałszywych danych.

 

Sprawdzałem już całą masę rozwiązań, osoba doskonale wie o zmianach nazwy pliku (nie z mojego powodu) jak i o dodatkowych parametrach, które musi przekazać.

 

Dodam, że w logach http pokazuje się fałszywy adres IP.

 

Czy istnieje możliwość odfiltrowania takich zapytań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam nieciekawy problem z jednym serwisem. Na razie chciałbym uniknąć przekazywania szczegółów, ale podam wystarczającą ilość informacji.

 

Jedynym sposobem na weryfikację poprawności podawanych danych jest dla mnie adres IP z którego dane pochodzą. Nie mam żadnego wpływu na tą sytuację (nie mogę dodać żadnych sum kontrolnych itp).

 

Pewna osoba wysyła fałszywe dane fałszując również adres IP i tym samym nie mam możliwości odrzucenia fałszywych danych.

 

Sprawdzałem już całą masę rozwiązań, osoba doskonale wie o zmianach nazwy pliku (nie z mojego powodu) jak i o dodatkowych parametrach, które musi przekazać.

 

Dodam, że w logach http pokazuje się fałszywy adres IP.

 

Czy istnieje możliwość odfiltrowania takich zapytań?

Napisz w konsoli:

for f in /proc/sys/net/ipv4/conf/*/rp_filter; do cat $f; done

i powiedz jaki jest wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już załatwiona, było całkiem niezłe zamieszanie ;)

 

Dzięki za zainteresowanie. Dosłownie przed chwilą udało nam się wszystko załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem.. czy wlaczenie rb_filter na wszystkich interfejsach rozwiąże problem?

w zasadzie nie zależy mi na spoofnietych pakietach także z duza chęcią zablokowałbym wsyzstkie z nich...

 

czy w ip_conntrack zapisywane sa rowniez polaczenia zablokowane przez firewall?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×