Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Upgrade forum do wersji 3.0

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Skoro już tak się chwalimy screenami, to ode mnie totalny fuck up ;)

Firefox 2.0.0.20

Win XP

mlfakap.jpg

 

Any help..?

WOW, to wygląda bardzo kiepsko. Mam nadzieję, że dzisiaj dostanę pełną poprawkę. Jak widzicie nawet na podobnych konfiguracjach są problemy.

 

Czy top też się tak przesunął czy treść pod nim? Proszę o zrzut całego forum jeśli to możliwe.

 

 

A mi nadal strona główna informuje "świecącą ikonką" danego działu że są nowe nieprzeczytane posty mimo że zostały przeczytane :)

Pomaga dopiero kliknięcie "Oznacz forum jako przeczytane"

 

PS. gdzie podziała się ta opcja podglądu przeglądanych tematów przez wszystkich zalogowanych użytkowników?

 

Co do oznaczania for, przede wszystkim upewnij się czy wszystkie tematy zostały faktycznie przeczytane. W ustawieniach profilu jest opcja "Metoda wyświetlania nowej zawartości" i zobacz czy po przełączniu na cała zawartość pokazuje jakieś tematy z danego działu.

 

Wczoraj wieczorem ustawiłem oznaczanie tematów co każde wczytanie strony, więc to powinno działać dużo lepiej niż wcześniej (poprzednio było na koniec sesji).

 

Co do podglądania tematów, nie bardzo wiem o co chodzi.

 

Czy o listę osób, które czytają w tym momencie dany temat? Bo to jest na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do oznaczania for, przede wszystkim upewnij się czy wszystkie tematy zostały faktycznie przeczytane. W ustawieniach profilu jest opcja "Metoda wyświetlania nowej zawartości" i zobacz czy po przełączniu na cała zawartość pokazuje jakieś tematy z danego działo.

 

Wczoraj wieczorem ustawiłem oznaczanie tematów co każde wczytanie strony, więc to powinno działać dużo lepiej niż wcześniej (poprzednio było na koniec sesji).

Spradziłem te dwie opcje, ciasteczka usuwałem - bez zmian.

Na pewno są przeczytane, po wejściu do danego działu nie ma widocznych nieprzeczytanych postów a mimo to ikonka na stronie głównej takiego działu świeci się, tak samo jak odznaczę całe forum jako przeczytane, pojawi się nowy post, przeczytam, wrócę na główną stronę to ikonka tego działu nadal świeci.

 

Co do podglądania tematów, nie bardzo wiem o co chodzi.

Czy o listę osób, które czytają w tym momencie dany temat? Bo to jest na dole.

Chodzi konkretnie o opcję która była na stronie głównej na dole pod zalogowanymi użytkownikami:

Pokaż szczegółowo według: Ostatnie kliknięcie, Nazwa użytkownika

 

PS. znacznik w kodzie strony "

" wcześniej nie zawierał coś więcej prócz "WebHostingTalk.pl" będąc na stronie głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Spradziłem te dwie opcje, ciasteczka usuwałem - bez zmian.

Na pewno są przeczytane, po wejściu do danego działu nie ma widocznych nieprzeczytanych postów a mimo to ikonka na stronie głównej takiego działu świeci się, tak samo jak odznaczę całe forum jako przeczytane, pojawi się nowy post, przeczytam, wrócę na główną stronę to ikonka tego działu nadal świeci.

 

 

Chodzi konkretnie o opcję która była na stronie głównej na dole pod zalogowanymi użytkownikami:

Pokaż szczegółowo według: Ostatnie kliknięcie, Nazwa użytkownika

 

PS. znacznik w kodzie strony "<title>" wcześniej nie zawierał coś więcej prócz "WebHostingTalk.pl" będąc na stronie głównej?

Co do oznaczania for, przestawiłem jedną zmienną i sam sprawdzę. Jak coś to poczekamy na support IPB

 

Opcja podglądania chyba dalej jest:


83 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 15 minut)

26 użytkowników, 54 gości, 3 anonimowych | [b]wyświetl według: ostatniego kliknięcia lub nazwy użytkownika[/b]

[code]

i kieruję na stronę: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?app=members&module=online&sort_order=desc

 

Mam nadzieję, że o to chodziło bo sam nigdy nie korzystałem.

 

<title> - dzięki, poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wróciłem do pierwotnych ustawień w "Metoda wyświetlania nowej zawartości" i teraz jest ok, tylko dlaczego nie działało na tych samych ustawieniach wcześniej? :)

 

No rzeczywiście jest, tak się zlewają te czcionki że nie zauważyłem ;)

 

PS. przechodząc do zakładki "Ranking ISP" cały nagłówek strony zostaje ucięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Hmm, wróciłem do pierwotnych ustawień w "Metoda wyświetlania nowej zawartości" i teraz jest ok, tylko dlaczego nie działało na tych samych ustawieniach wcześniej? :)

 

No rzeczywiście jest, tak się zlewają te czcionki że nie zauważyłem ;)

 

PS. przechodząc do zakładki "Ranking ISP" cały nagłówek strony zostaje ucięty.

 

U mnie tak działa, nie działa. Zmieniłem jeszcze jedną opcję i nie wiem czy ma to jakikolwiek związek.

 

Co do linków - po prostu umieścili to w kiepskim miejscu.

 

Ranking - tutaj walczę już od wczoraj, jeszcze trochę (niespodziewane problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Co do błędu pod safari to faktycznie jest, ale pod operą ani pod FF nie zauważyłem żadnego problemu i nie udało mi się go powtórzyć ;)

 

Ktoś pytał o przyciski, że anuluj nie jest przyciskiem tylko linkiem, więc odpowiem od razu, to nie jest celowy zabieg ani nic, nowa wersja IP.Board poprostu tak ma więc bez sensu jest przerabiać wszędzie, zęby nie było linku tylko był przycisk. Poza tym wg. mnie to jest bardziej czytelne jak jest coś takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem forum, nie mogłem ogarnąć tego wszystkiego. Funkcji "Nowe posty" szukałem z 5 minut, okazało się, że jest sprytnie ukryta nad reklamą po prawej stronie (warto byłoby jakoś wyróżnić ten odnośnik). A co do całokształtu, to nie widzę błędów (FF, Win XP, 1440x900). Na przyzwyczajenie potrzebowałem 15 minut, ogólnie zmianę forum oceniam pozytywnie.

 

PS. Taka sugestia: Nazwy działów i nagłówków, można trochę przerobić. "Padding-left" zwiększyć (o 10-12px chyba wystarczy), czcionkę zmniejszyć o 1px i pogrubić. Myślę, że lepiej wtedy by to wyglądało (LINK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Limit dziennych głosów to chyba jest po 10 na + i po 10 na -

zdawało mi się, że powinno być ogólnie 10 ;)

 

Jest na 10 na + i 10 na -

 

Jakieś propozycje jak to powinno wyglądać? po 5 ? albo jeszcze inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam jeszcze jedną prośbę - czy dałoby zrobić jakiekolwiek przekierowanie ze starego adresu http://www.webhostingtalk.pl/index.php?act=Search&CODE=getnew na nowy adres o tej samej funkcji ( http://www.webhostingtalk.pl/index.php?app=core&module=search&do=new_posts&search_filter_app[forums]=1 ). Byłoby idealnie. Z tego skrótu cały czas korzystam by nowe wiadomości odczytywać.

 

na dzień 2+/2- max. W przeciwnym razie plusowanie, minusowanie straci swoją rangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno (nie mogę edytować poprzedniego posta)... Gdzie się podziało okienko "Mój asystent"? Takie AJAX-owe, były tam PW, nowe posty (z informacją ile minut/godzin/dni temu został napisany ostatni post w temacie) itp. Zawsze tego używałem ;).

 

Takie okienko: http://i36.tinypic.com/2vkx1yr.gif

 

A co do punktów to myślę, że 3 plusy i 3 minusy będzie optymalną liczbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na 10 na + i 10 na -

Jakieś propozycje jak to powinno wyglądać? po 5 ? albo jeszcze inaczej?

 

Hmmm myślałem, że ogólnie jest 10, ale jeżeli tak jest to git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

było to już poruszane. na górze obok ikonki RSS masz opcję "Wyświetl nową zawartość" i to jest to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy chmody na katalog avatarów ustawione poprawnie? Staram się wgrać nowy i dupa...

Wrzucanie pliku nie powiodło się. Skontaktuj się z administracją.

 

//////////////////////

# Rejestracja 05-December 06 - na prawdę nie da się tego spolszczyć...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//////////////////////

# Rejestracja 05-December 06 - na prawdę nie da się tego spolszczyć...?

 

Po lewej na dole jest select, wybierz Polski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przez nową wersję silnika ale, czy tematy nowych wątków są robione automatycznie w sposób "Nowe Serwery W Super Fajowej Firmie"?

 

Chodzi mi oczywiście o to, że każdy wyraz jest pisany z dużej litery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Witam!

mam jeszcze jedną prośbę - czy dałoby zrobić jakiekolwiek przekierowanie ze starego adresu http://www.webhostingtalk.pl/index.php?act=Search&CODE=getnew na nowy adres o tej samej funkcji ( http://www.webhostingtalk.pl/index.php?app=core&module=search&do=new_posts&search_filter_app[forums]=1 ). Byłoby idealnie. Z tego skrótu cały czas korzystam by nowe wiadomości odczytywać.

 

na dzień 2+/2- max. W przeciwnym razie plusowanie, minusowanie straci swoją rangę.

Co do przekierowania to muszę powalczyć, coś mi nie działa regułka w .htaccess

 

Liczba plusowania i minusowania zmniejszona do 2, myślałem o 5 ale rzeczywiście ludzie zaczęli rozdawać na prawo i lewo.

 

Co do tej liczby - będzie ona inna dla moderatorów i osób z wyższymi rangami.

 

Ogólnie chyba nie powinno być możliwości oceniania własnych postów... ?

 

Chyba jednak nie - wyłączone

 

Pytanie - czy chmody na katalog avatarów ustawione poprawnie? Staram się wgrać nowy i dupa...

 

//////////////////////

# Rejestracja 05-December 06 - na prawdę nie da się tego spolszczyć...?

 

U mnie nie ma problemu z uploadem, rozmiar avatara to 50kB, może testowo na innej przeglądace? No i czy to avatar czy zdjęcie?

 

Nie wiem czy to przez nową wersję silnika ale, czy tematy nowych wątków są robione automatycznie w sposób "Nowe Serwery W Super Fajowej Firmie"?

 

Chodzi mi oczywiście o to, że każdy wyraz jest pisany z dużej litery ;)

 

Tak działa opcja usuwania 'krzyczenia":

Stop shouting in topic titles?
Will turn: CLICK HERE into Click Here

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeszcze jedno (nie mogę edytować poprzedniego posta)... Gdzie się podziało okienko "Mój asystent"? Takie AJAX-owe, były tam PW, nowe posty (z informacją ile minut/godzin/dni temu został napisany ostatni post w temacie) itp. Zawsze tego używałem ;).

 

Takie okienko: http://i36.tinypic.com/2vkx1yr.gif

 

A co do punktów to myślę, że 3 plusy i 3 minusy będzie optymalną liczbą.

 

Niestety w wersji ipb 3.0 został usunięty bo stwierdzili, że nie dodaje niczego do forum. Przykro mi.

A odpowiednik dawnego /lofiversion będzie? :).

 

Chyba też nie ma w nowej wersji - a po co Ci ta wersja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba też nie ma w nowej wersji - a po co Ci ta wersja ?

 

No była to jedyna wersja dająca się czytać na wszelkich PDA/telefonach, obecna jest na tyle szeroka, że pewnie nawet na smartfonie z 800x480 się nie zmieści przy duużym pomniejszeniu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

No była to jedyna wersja dająca się czytać na wszelkich PDA/telefonach, obecna jest na tyle szeroka, że pewnie nawet na smartfonie z 800x480 się nie zmieści przy duużym pomniejszeniu ;).

 

Podobno szykują skórkę specjalnie na smartphone'y ale na chwilę obecną nic nie ma.

 

Jest pewien trick, jeśli masz jakieś sensowne urządzenie sprawdź czy zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×