Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Upgrade forum do wersji 3.0

Polecane posty

Gość

To naprawdę to forum już tak będzie wyglądać? Ja myślałem, że się grubo CSSy pokaszaniły, dlatego tak tragicznie jest... a to jest jakieś najnowsze IPB? Phh.. ale syf zrobili.. totalna porażka..

 

No i teraz top (znowu) do przeróbki...

 

Ale tak na marginesie.. czy przypadkiem informatyków nie uczy się już na uczelniach, że gruntowne uaktualnienia lepiej przetestować "na boku"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

no masz przecież wyświetl nową zawartosć ;)

 

faktycznie :)

chyba czas sie do okulisty wybrac :)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To naprawdę to forum już tak będzie wyglądać? Ja myślałem, że się grubo CSSy pokaszaniły, dlatego tak tragicznie jest... a to jest jakieś najnowsze IPB? Phh.. ale syf zrobili.. totalna porażka..

Jak zwykle niczym nie poparte krzyczenie.

 

No i teraz top (znowu) do przeróbki...

 

To znaczy?

 

Ale tak na marginesie.. czy przypadkiem informatyków nie uczy się już na uczelniach, że gruntowne uaktualnienia lepiej przetestować "na boku"?

 

To jakieś przestarzałe informacje, teraz się robi "code & fix" ;)

 

95% rzeczy zostało przetestowanych wcześniej, 5% nie zauważyłem.

 

Jakby nie było to całe rozwiązanie działa, problemy są kosmetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przy funkcji oceniania postów - jest błąd. Pokazuje się informacja że wykorzystałem już dzienną liczbę ocen. A nie wykorzystałem ani jednej.

 

Generalnie - po małym dopracowaniu ( czcionki, wielkości), może zmiana headera (?) myślę że będzie dużo fajniej. Edytor w szybkiej odpowiedzi bardzo mi się podoba. Nastraja by napisać coś długiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki nie mam żadnych większych zastrzeżeń, ale błagam- dopracujcie html i css.

 

Strona wygląda tragicznie w chrome.

 

Może validator w3c nie jest jakimś wyznacznikiem, ale rzuca całą masę błędów:

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.webhostingtalk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przy funkcji oceniania postów - jest błąd. Pokazuje się informacja że wykorzystałem już dzienną liczbę ocen. A nie wykorzystałem ani jednej.

 

Mam dokładnie to samo:

 

Akcja zakończona niepowodzeniem: Wykorzystałeś już dzienny limit pozytywnych głosów reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bartosz.. masz tutaj ze 20 postów z "poparciem" krzyku.. mało?

 

A co do topu.. to chyba nie masz zamiaru zostawić wszystkiego poniżej brązowej belki w takich kolorach, a samej belki i tego, co ponad nią - w takich kolorach jakie są? Przecież w jednej chwili to forum stało się... po prostu ohydne! Ani to szare, ani siwe, ani brązowe.. totalnie bez własnego stylu...

 

Nie wiem, jesteś jakimś fanbojem kaszaniastych update'ów? Bo piszesz tak, jakby w ogóle Ci nie zależało na tym jak to forum wygląda..

 

Come oon.. ja wiem, że to przykre, ale może warto jednak przyznać się do tego, że ta cała zmiana to jedna wielka kicha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się wyłamię i powiem, że bardzo dobrze zrobił aktualizując forum.

Fakt faktem, że są pewne fackup'y, nie mniej jednak to się na 100% da poprawić.

Sprawa ważniejsza od głosów za lub przeciw temu kto jakie woli kolorki,

to konieczność aktualizacji oprogramowania.

Każdy produkt kiedyś wchodzi w fazę EOL i jeśli jest dostępny publicznie,

to należy przeprowadzić migrację do nowej wersji ze względów bezpieczeństwa.

Nie jestem fanem pogoni za cyferkami, ale prędzej czy później migracja na 3.X by nas i tak spotkała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie z równoległego wątku - czy jest możliwość, aby dopuścić równolegle standardowy skin IPB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Witam!

przy funkcji oceniania postów - jest błąd. Pokazuje się informacja że wykorzystałem już dzienną liczbę ocen. A nie wykorzystałem ani jednej.

 

Generalnie - po małym dopracowaniu ( czcionki, wielkości), może zmiana headera (?) myślę że będzie dużo fajniej. Edytor w szybkiej odpowiedzi bardzo mi się podoba. Nastraja by napisać coś długiego.

 

Już poprawiłem, nie wiedziałem że jest taki limit - ustawiłem na 10 pozytywnych i 10 negatywnych na 24h

 

No i nadal strona się rozjeżdża na 1024 x 768 ;)

 

Jest możliwość ustawienia standardowego stylu ipb?

 

Czekam na poprawiony skin

 

U mnie lista tematów z nowymi postami lekko się rozjeżdża.

 

Dobrze by było także rozciągnąć tą ostatnią kolumnę, bo za mało miejsca tam jest.

 

http://iv.pl/images/m8uop2z56elomloudbn.png

 

To już wiemy, nawet mam łatkę ale poczekamy na resztę.

 

Do grafiki nie mam żadnych większych zastrzeżeń, ale błagam- dopracujcie html i css.

 

Strona wygląda tragicznie w chrome.

 

Może validator w3c nie jest jakimś wyznacznikiem, ale rzuca całą masę błędów:

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.webhostingtalk.pl

 

Strona wygląda normalnie w IE i w Firefox, czy nie widzicie schematu? Oczywiście postaram się załatwić tą poprawkę.

 

Bartosz.. masz tutaj ze 20 postów z "poparciem" krzyku.. mało?

 

A co do topu.. to chyba nie masz zamiaru zostawić wszystkiego poniżej brązowej belki w takich kolorach, a samej belki i tego, co ponad nią - w takich kolorach jakie są? Przecież w jednej chwili to forum stało się... po prostu ohydne! Ani to szare, ani siwe, ani brązowe.. totalnie bez własnego stylu...

 

Nie rozumiem tylko jednego - osobiście nie widzę różnicy w porównaniu do poprzedniego skinu i nagle ogromna fala oburzenia jak to jest to co było. Robione na podstawie tego co były, tych samych plików itd.

 

 

Nie wiem, jesteś jakimś fanbojem kaszaniastych update'ów? Bo piszesz tak, jakby w ogóle Ci nie zależało na tym jak to forum wygląda..

 

Come oon.. ja wiem, że to przykre, ale może warto jednak przyznać się do tego, że ta cała zmiana to jedna wielka kicha?

 

W życiu się nie przyznam, bo zadałem już kilka razy pytanie gdzie są różnice w porównaniu do poprzedniego skinu. Mam zrzuty poprzedniego i praktycznie nie widać różnicy.

 

To, że są problemy w przeglądarkach to trzeba poprawić, osoba która to robiła poprawi i tyle. Zwłaszcza, że ja nie mam problemów na firefoxie i IE.

 

EDIT

--------

W sumie, to podobne zarzuty były przy zmianie na poprzednią skórkę (z niebieskich kolorów). Jak znajdę kompetentną osobę to zobaczymy co zaproponuje jeśli chodzi o zupełnie nową skórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

W edycji sygnaturki nie ładuje się kod bb tylko html...

Nie wiem dlaczego, ale włączyłem przebudowanie sygnaturki, może pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko jednego - osobiście nie widzę różnicy w porównaniu do poprzedniego skinu i nagle ogromna fala oburzenia jak to jest to co było. Robione na podstawie tego co były, tych samych plików itd.

Jak się ma monitor o rozdziałce 1600x1200 to wtedy może i różnicy nie widać.

Ale jak się ma 800x600 albo 1024x768, to jednak przewijanie lewo-prawo, żeby coś tam doczytać przy niektórych tematach jest dosyć męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows XP, FF 2.0.20, rozdzielczość 1280x800. Wygląda jak na screenie BOSSa z Safari, rozjechane.

Ale poza tymi drobnymi poprawkami w CSS uważam, że to pozytywna zmiana. Forum jest zdecydowanie przyjemniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja już może nic nie będę dodawał.. widzę, że estetyka to pojęcie zupełnie obce informatykom..

forum wygląda po prostu tragicznie. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jak się ma monitor o rozdziałce 1600x1200 to wtedy może i różnicy nie widać.

Ale jak się ma 800x600 albo 1024x768, to jednak przewijanie lewo-prawo, żeby coś tam doczytać przy niektórych tematach jest dosyć męczące.

 

Dobra, już wiem o co chodzi. To w temacie jest już zgłoszone, problemem jest zbyt długi cytat, który nie jest automatycznie zawijany. U mnie w 1024x768 jest ok (chyba, że jest długi cytat).

 

Fiercio, żeby była jasność - nikt chyba już nie robi stron pod 800x600

 

Windows XP, FF 2.0.20, rozdzielczość 1280x800. Wygląda jak na screenie BOSSa z Safari, rozjechane.

Ale poza tymi drobnymi poprawkami w CSS uważam, że to pozytywna zmiana. Forum jest zdecydowanie przyjemniejsze ;)

 

Jeśli wygląda dokładnie tak jak u Bossa to znaczy po lewej stronie jest duża pusta przestrzeń to to jest do poprawienia. U mnie na FF3 i IE8 (Windows Vista) wszystko jest ok w rozdzielczości 1024x768 i 1280

 

 

Chyba poprawiłem resztę awatarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż mój avatarek znikł i już nie wróci teraz nie wiem skąd mam załatwić sobie taki sam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zarówno na IE8 w rozdziałce 1024x768, XP jak i na Operze 10, Win7 1280x1024 jest ok, nic się nie rozjeżdża. Trzeba się przyzwyczaić i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

no cóż mój avatarek znikł i już nie wróci teraz nie wiem skąd mam załatwić sobie taki sam ;(

Ja tam widzę śliczny awatarek obok wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nie mam większych zastrzeżeń do forum trzeba się tylko przyzwyczaić ;) . Tak samo jak do wtedy zmiany stylu. Pare dni i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi nadal strona główna informuje "świecącą ikonką" danego działu że są nowe nieprzeczytane posty mimo że zostały przeczytane ;)

Pomaga dopiero kliknięcie "Oznacz forum jako przeczytane"

 

PS. gdzie podziała się ta opcja podglądu przeglądanych tematów przez wszystkich zalogowanych użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×