Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bzyk

[sprzet] Proliant DL360 G3 - tworzenie RAID1

Polecane posty

Witam.

 

Jeżeli post nie pasuje do działu, to przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce (byle nie do śmietnika :)

 

Mam w łapkach Prolianta DL 360 G3 z - na razie - jednym dyskiem w macierzy. Drugi dysk dojdzie za parę dni. I teraz pytanie; czy da się utworzyć RAID1 z jednym dyskiem? Wiem że macierz będzie niekompletna, ale za parę dni włożyłbym sobie drugi dysk i RAID by się zsynchronizował...

 

I tak BTW:

Czy to normalne że SmartStart w wersji 8.30 nie działa mi na tym serwerku? Otrzymuję komunikat że moja werjsa SmartStart jest 64bit, a ja mam system 32bit i potrzebuję takiego właśnie smarta... SmartStart na bank 32bitowy, zresztą w maszynie są dwa Xeony więc 64bit powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w łapkach Prolianta DL 360 G3 z - na razie - jednym dyskiem w macierzy. Drugi dysk dojdzie za parę dni. I teraz pytanie; czy da się utworzyć RAID1 z jednym dyskiem? Wiem że macierz będzie niekompletna, ale za parę dni włożyłbym sobie drugi dysk i RAID by się zsynchronizował...

 

Nie da się.

 

Czy to normalne że SmartStart w wersji 8.30 nie działa mi na tym serwerku? Otrzymuję komunikat że moja werjsa SmartStart jest 64bit, a ja mam system 32bit i potrzebuję takiego właśnie smarta... SmartStart na bank 32bitowy, zresztą w maszynie są dwa Xeony więc 64bit powinno być.

 

Ciężko wyczuć. Dzwoń do HP jeśli uważasz, że powinno być ok. Ja SmartStarta nigdy nie używałem bo jest do niczego nie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zresztą w maszynie są dwa Xeony więc 64bit powinno być.

 

To są starsze xeony HT - nie jest to taka architektura o której piszesz :)

Sprzętowy RAID nie zrobi kontenera bez 2 dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja mam SmartStarta 32bity, a komunikat mowi mi ze mam plytke 64bitowa i moj system takiej nie obsluguje :)

Nic to, moze mam za nowa wersje (8.30 - najnowsza)...W dokumentacji na stonie pisze ze moj Prolianta pisze ze mam miec minimum 6.10, ale takiego starego SmartStarta juz na stronach hp nie ma :| Wlasnie sciagnalem 7.10 - zobacze wieczorem czy zaskoczy.

Dzieki za informacje odnosnie raida.

 

Ciężko wyczuć. Dzwoń do HP jeśli uważasz, że powinno być ok. Ja SmartStarta nigdy nie używałem bo jest do niczego nie potrzebny.

 

Hmmm... czy to oznacza ze tak naprawde Smart jest niepotrzebny? O ile dobrze rozumem, RAIDA moge sobie zrobic bez smarta, a potem moge instalowac na tak przygotowanym raidzie system? Nie trzeba za pomoca Smarta jeszcze czegos dokonfigurowac?

Docelowo ma tam byc linux z jakims panelem hostingowym (pewno DA albo ispconfig). botowanie i inne rzeczy (ustawianie czasu, bios) skonfiguruje bez SmartStart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... czy to oznacza ze tak naprawde Smart jest niepotrzebny? O ile dobrze rozumem, RAIDA moge sobie zrobic bez smarta, a potem moge instalowac na tak przygotowanym raidzie system? Nie trzeba za pomoca Smarta jeszcze czegos dokonfigurowac?

 

Nie musisz ponieważ kontenery robi się w biosie raidu, natomiast przydałyby się narzędzia do monitoringu :)

Oczywiście jak dysk Ci wypadnie z raidu to znajdziesz to w logach etc. w 360 jest hotswap i lampka Ci zmieni kolor, ale warto czasem to z poziomu systemu "oblookac".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz ponieważ kontenery robi się w biosie raidu, natomiast przydałyby się narzędzia do monitoringu :)

Oczywiście jak dysk Ci wypadnie z raidu to znajdziesz to w logach etc. w 360 jest hotswap i lampka Ci zmieni kolor, ale warto czasem to z poziomu systemu "oblookac".

 

Jeżeli chodzi o monitorowanie to HP udostępnia programy które po prostu instaluje się w systemie. Duży + dla nich bo oficjalnie supportują debiana i można sobie ściągnąć płytkę z debami do instalacji. Jest tam świetny konsolowy programik hpacucli, którym można monitorować stan macierzy, a nawet modyfikować, usuwać i tworzyć nowe.

 

Parę hpków już konfigurowałem i jeszcze nigdy nie użyłem Smart Starta. Raz go z ciekawości zabootowałem ale nie przypadł mi do gustu. Chyba dlatego, że nie kochał debiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

To mi się parę spraw wyjaśniło. Ja już kiedyś miałem do czynienia z Proliantem, ale było to kupę lat temu, i pamiętam że wtedy używałem SmartStart. Skoro SmartStart nie lubi Debiana to ja nie lubię już tego Smarta :-) W zależności od tego czy chłopaki (właściciele) maszyny wyłożą kasę na DA to będzie CentOS 64bit, lub Debian, o ile jako panel zwycięży ISPconfig.

Sprawa RAIDa jest już dla mnie jasna, zresztą odpalenie maszyny uświadomiło mnie że mogę go sobie zrobić bez żadnych Smartów.

 

Faktycznie, HP bardzo ładnie odnosi się do Debiana, ściągnąłem sobie nawet taki fajny pdf który za rączkę prowadzi po instlacji Debiana na Proliancie. Monitoring maszyny będzie oczywiscie prowadzony za pomocą konsoli.

 

Czy korzystacie z iLO? Jak to się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×