Skocz do zawartości
DaruPL

Hosting pod całkiem duże forum i kilka mniejszych stronek

Polecane posty

Pilnie poszukuję serwera:

- 20 GB transferu miesięcznie lub więcej,

- 3-4 GB miejsca lub więcej,

- możliwość zakładania dużej ilości kont ftp (conajmniej 15),

- możliwość zakładania dużej ilości baz mysql (conajmniej 15),

- PHP5,

- panel DirectAdmin,

- możliwość dodawania kolejnych domen,

- możliwość modyfikacji rekordów CNAME/A/MX,

- tolerowane wysokie obciążenia serwera (wczoraj miałem około 9%, ale wydaje mi się, że to sytuacja jednorazowa).

 

Korzystałem z hekko.pl, jednak niestety zablokowano mi konto ze względu na zbyt wysokie obciążenie procesora.

 

Dobrze by było, gdyby cena serwera nie przekraczała 200 zł, choć najlepiej 150 zł lub mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki silnik forum ?? Przemo ?

Właśnie tak.

 

Słyszałem, że z Przemem bywają problemy, ale kiedyś już prowadziłem podobne forum (Przemo, podobne rozmiary) na serwerach duu.pl... Niestety były problemy z kontem (obliczało więcej miejsca zajętego niż w rzeczywistości było), do tego z czasem doszły pady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena 200zł rocznie? Jeżeli tak to pozostaje jedynie optymalizacja forum lub przejście na inny skrypt.

Oczywiście można znaleźć dobry hosting w tej cenie ale pewnie z czasem będą znowu problemy z obciążeniem.

 

Najlepszy byłby VPS ale w tej cenie to raczej nierealne (zobacz budgetvps.pl, logout.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może sprecyzuję jeszcze "całkiem duże": dziennie odwiedzin koło tysiąca, ale czasem bywa i 4000, odpowiednio dużo postów (w bazie znajduje się obecnie coś koło 100 000, dziennie będzie coś koło 50-100).

 

Zastanawiałem się nad kontynuowaniem współpracy z hekko z wyższym pakietem, ale nie jestem pewien czy czasami limit też nie będzie przekraczany.

 

Cena może być trochę wyższa, ale bez przesady (400 zł to będzie raczej maksimum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zadowolony ze współpracy z Hekko i stać Cię na wyższy pakiet w tej firmie,

to moim zdaniem nie ma sensu migrować.

Hekko nie jest znane z wywalania klientów hurtem( przynajmniej ja tu na forum o niczym takim nie czytałem ),

więc jeśli zrobisz upgrade i wciąż będą niezadowoleni ze współpracy z Tobą, to znaczy, że do niczego to Twoje forum

i możesz wylecieć z każdej innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie z BOKiem odblokowano hekko.pl (bardzo dobry kontakt z nimi jest :D) moje konto pod warunkiem przeniesienia forum. W takim razie mógłby zaproponować jakiś serwer pod forum, w miarę tani (od 100 do 400 zł), na takie warunki:

- 20 GB transferu miesięcznie lub więcej,

- 2 GB miejsca lub więcej,

- PHP5,

- baza mysql,

- możliwość dodawania subdomen,

- możliwość modyfikacji rekordów CNAME/A/MX,

- tolerancja na momentami trochę większe obciążenie serwera (od poprzedniego administratora forum dowiedziałem się, że skrypt był optymalizowany, żeby nie obciążać zbytnio serwera - prawdopodobnie ktoś go po prostu zaatakował - zdarza się co jakiś czas).

 

Tak w sumie to zastanawiałem się nad powrotem do duu.pl, ale nie wiem jak jest teraz ze stabilnością. VPS to byłby dobry pomysł na całość, ale jednak trochę duże koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli to forum ma pewną oglądalność, spróbuj zarobić trochę na reklamach i wyciągnąć jeszcze te 200zł rocznie - starczy np na root vps s @ statnet.pl (mam do większego projektu, polecam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×