Skocz do zawartości
Mr Box

panic.pl - ktoś korzysta?

Polecane posty

Witam!

Ostatnio trafiłem na ofertę firmy panic.pl i wydała mi się ona nadzwyczaj interesująca. Ktoś korzysta z ich usług i może podzielić się wrażeniami?

 

pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Ostatnio trafiłem na ofertę firmy panic.pl i wydała mi się ona nadzwyczaj interesująca. Ktoś korzysta z ich usług i może podzielić się wrażeniami?

 

pozdrawiam!

 

Oferta może i przyciąga :) ale tylko oferta nic więcej :) poza tym myślę ze to kolejny krzak pseudo firmy .Rok szkolny trwa, brakuje pieniędzy na papieroski a rodzice dają tylko 2 zł na bułkę słodka :):) wiec trzeba sobie jakoś radzić. Przykro jest naprawdę komentować coś takiego. Danych o firmie brak nie wiadomo czy ceny za oferowane usługi zawierają podatek Vat Podejrzane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo na pierwszy rzut oka wygląda to dla mnie- jedno tylko mnie dziwi- jest sobie blog http://restlessbeing.pl/ (nie mój), który stoi tam od czerwca i chyba całkiem ładnie chodzi. A sam hosting mnie zainteresował przez posiadanie Django w cenie dużo niższej, niż MegiTeam, które jest za dobre dla kilku moich projektów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo na pierwszy rzut oka wygląda to dla mnie- jedno tylko mnie dziwi- jest sobie blog http://restlessbeing.pl/ (nie mój), który stoi tam od czerwca i chyba całkiem ładnie chodzi. A sam hosting mnie zainteresował przez posiadanie Django w cenie dużo niższej, niż MegiTeam, które jest za dobre dla kilku moich projektów ;)

Potwierdzam, że całkiem ładnie chodzi. To akurat mój blog, a przed jego postawieniem na panicu nie miałem z nimi żadnych doświadczeń. Obecnie się przymierzam do stawiania tam kolejnych rzeczy bo naprawdę jestem bardzo zadowolony.A zadowolony z czego? Zeby nie być gołosłownym to tak:

1. stabilność - nie zdarzylo sie zeby strona przestala dzialac (nie liczac sytuacji gdy sam ją popsulem.. no ok, razem z adminem, przy instalacji innych rzeczy :))

2. elastycznosc - jesli czegos potrzebujesz, a tego nie ma to uderzasz do admina i mozna dostac nawet nietypowe rzeczy

3. parametry techniczne - starczy zerknac na ofertę - ja lepszej relacji mozliwosci do ceny nie znalazlem. korzystam tez z uslug megiteam i chociaz moge ich także pochwalic to jednak ta relacja (mozliwosci/cena) wypada u nich gorzej niz w panic

4. to nie jest krzak jak ktos tu napisal. Ludzie znaja sie na rzeczy i sa pasjonatami (wystarczy poszukac adminow na ircu/grupach dyskusyjnych poswieconych freebsd), hosting sie systematycznie rozrasta i rozwija. A serwery stoją w nephaxie, a nie w garażu :)

 

Podsumowujac, moj ranking hostingow w relacji mozliwosci i jakosc/cena obecnie wyglada tak:

1. panic.pl

2. megiteam.pl

3. webfaction.com

 

 

W razie jakichkolwiek pytan o ktorykolwiek z wymienionych hostingow jestem do uslug (ze wszystkich 3 obecnie korzystam).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić dedyk w nephaxie trzeba mieć działalność gospodarczą jak się nie mylę więc może i nie krzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić dedyk w nephaxie trzeba mieć działalność gospodarczą jak się nie mylę więc może i nie krzak

 

yyy od kiedy? To co osoba prywatna nie ma prawa zakupu serwera? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc w sumie najlepszy shell jaki miałem, duża stabilność, nic się nie tnie etc.

 

Shellownia w Gdańskim Nephnaxie, połączenie "łazi" idealnie, zero przycięć przez zdalną konsolę.

 

Irssi, ekg w standardzie.

 

Ja używam shella, subversion, trzymam tam bazy mysql i postgrsql oraz aplikacje webowe; mam odpalone też RoRy z gemami. Na webie siedzi Apache z modami.

 

Nie jest limitowana quota i transfer (mówimy tutaj oczywiście o standardowych rozwiązaniach czyli web, irc, gadu etc).

 

Subversion łapie poprzez webdava. Miałem też odpalonego tomcata.

 

Potwierdzam, że można się adminami dogadać w sprawie niestandardowych usług.

 

Wszystko chodzi sprawnie, przez ostatni rok serwer padł tylko raz, ale to i tak na krótki okres czasu.

 

 

Mimo, że maszynka jest fribzdowa, to każdy linuchowiec się szybko przestawi

 

Chłopaki którzy uważają panica za krzaka - niejeden "profesjonalny" hosting oferuje gorsze parametry i ustępuje pod względami stabilności.

 

 

P.S 15zł to nie majątek - spróbujcie, lub poproście o krótki okres testowy i się przekonacie czy to rzeczywiście jest krzak (bo z tego co wiem to chłopaki, które się tym zajmują, nie muszą zbierać na piwo bo są po prostu dobrzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc w sumie najlepszy shell jaki miałem, duża stabilność, nic się nie tnie etc.

 

Shellownia w Gdańskim Nephnaxie, połączenie "łazi" idealnie, zero przycięć przez zdalną konsolę.

 

Irssi, ekg w standardzie.

 

Ja używam shella, subversion, trzymam tam bazy mysql i postgrsql oraz aplikacje webowe; mam odpalone też RoRy z gemami. Na webie siedzi Apache z modami.

 

Nie jest limitowana quota i transfer (mówimy tutaj oczywiście o standardowych rozwiązaniach czyli web, irc, gadu etc).

 

Subversion łapie poprzez webdava. Miałem też odpalonego tomcata.

 

Potwierdzam, że można się adminami dogadać w sprawie niestandardowych usług.

 

Wszystko chodzi sprawnie, przez ostatni rok serwer padł tylko raz, ale to i tak na krótki okres czasu.

 

 

Mimo, że maszynka jest fribzdowa, to każdy linuchowiec się szybko przestawi

 

Chłopaki którzy uważają panica za krzaka - niejeden "profesjonalny" hosting oferuje gorsze parametry i ustępuje pod względami stabilności.

 

 

P.S 15zł to nie majątek - spróbujcie, lub poproście o krótki okres testowy i się przekonacie czy to rzeczywiście jest krzak (bo z tego co wiem to chłopaki, które się tym zajmują, nie muszą zbierać na piwo bo są po prostu dobrzy)

 

No to po tej opinii postanowiłem sobie założyć konto- zobaczymy co będzie, w końcu to nie majątek :) Po pewnym czasie postaram się opisać tutaj co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki którzy uważają panica za krzaka - niejeden "profesjonalny" hosting oferuje gorsze parametry i ustępuje pod względami stabilności.

Wszystko co nielegalnie powinno być tępione, na www danych firmy nie ma więc krzak.

I nie można tego czegoś porównywać do mniej czy bardziej profesjonalnych firm.

 

 

 

bo to raczej nie wygląda jak dane firmy:

Kontakt

JID: kwiat [at] panic.pl, quex [at] jabber.panic.pl

mail: admin [at] panic.pl

 

 

 

:)

 

p.s. @UP nie powinno się podlewać krzaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

p.s. @UP nie powinno się podlewać krzaków :)

Może i nie powinno, ale na razie wygląda to na krzaka, który nie ma złych zamiarów- dlatego zaryzykuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zwykły użytkownik hostingu tak się rozpisał? Ciekawe :)

Jeżeli ci chodzi o adminów to znam ich tylko z kontaktów komunikatorowych - irc/helpdesk/mail

 

 

A rozpisałem się, bo nie lubię jak ktoś rzuca :krzakami: na lewo i prawo bezpodstawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administrator wypowiada się teraz.

Cytat ze strony: "Jest to działalność hobbystyczna i ma charakter non-profit."

Jeżeli taka jest definicja krzaka to tak, jesteśmy krzakiem i nam z tym dobrze. Co do legalności naszej dzialalności jesteśmy zarejestrowani jako DG, wystawiamy normalnie faktury i tak dalej. Danych firmy na tej stronie nie ma ponieważ jesteśmy krzakiem (takie mamy hobby, a na hostingu akurat nie zarabiamy - może kiedyś się to zmieni). Jeżeli jest jakieś prawo które wymaga umiesczania danych firmy na stronie, to proszę je tu przytoczyć, dostosujemy się.

 

Podsumowując. Jako hosting krzak mamy paru zadowolonych użytkowników, paru niezadowolonych też się znajdzie. Czy wszystko jest jasne teraz?

 

Pozdrawiam,

Mateusz Kwiatkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administrator wypowiada się teraz.

Cytat ze strony: "Jest to działalność hobbystyczna i ma charakter non-profit."

Jeżeli taka jest definicja krzaka to tak, jesteśmy krzakiem i nam z tym dobrze. Co do legalności naszej dzialalności jesteśmy zarejestrowani jako DG, wystawiamy normalnie faktury i tak dalej. Danych firmy na tej stronie nie ma ponieważ jesteśmy krzakiem (takie mamy hobby, a na hostingu akurat nie zarabiamy - może kiedyś się to zmieni). Jeżeli jest jakieś prawo które wymaga umiesczania danych firmy na stronie, to proszę je tu przytoczyć, dostosujemy się.

 

Podsumowując. Jako hosting krzak mamy paru zadowolonych użytkowników, paru niezadowolonych też się znajdzie. Czy wszystko jest jasne teraz?

 

Pozdrawiam,

Mateusz Kwiatkowski

 

W takim razie przepraszam za pomówienie skoro tak wygląda rzeczywistość, ale na pierwszy rzut oka tego nie widać - więc proszę o przebaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest przepis że dane firmy mają być na stronie internetowej jeśli dana firma ową posiada. Więc chyba wypadałoby je tam umieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworząc witrynę internetową, niekiedy musimy podać swoje dane osobowe bądź dane firmy. W jakich przypadkach jest to konieczne?

 

W przypadku stron niekomercyjnych, dane administratora umożliwiają kontakt z nim, jednak nie są konieczne, gdyż nie zawsze jest on potrzebny bądź pożądany. Inaczej jest, gdy witryna jest środkiem do świadczenia płatnych usług. W takim wypadku dane firmy w rodzaju jej nazwy i podstawowych danych na jej temat, takie jak: adres, dane kontaktowe, NIP, REGON, czy nawet kapitał zakładowy, są niezbędne.

- znalezione w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Aby wszystko było zgodnie z prawem uzupełniłem dane.

Dla zainteresowanych:

• art. 5 i 23 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

 

Mam nadzieję, że teraz nikomu nie przeszkadzamy ;-)

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ktorzy piszą, że "to chyba wypowiada się admin" albo "i zwykły użytkownik by się tak rozpisał?" to pewnie z konkurencji są, ktora sie nie potrafi konkretami obronić. Ja jestem zwyklym userem i chyba po to jest ten wątek zeby się userzy mogli wypowiedziec i pochwalić to co uważają za dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

No konkurencja :)

 

Ale uwierz, że rzadko ktoś rejestruje się specjalnie po to aby napisać opinię. Jeśli twoja opinia jest szczera - przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich w sprawie konta w sobotę o 18. Niestety jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi... Zobaczymy jaki mają czas reakcji na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja dla kogo? Dla ionic.pl? GłowaNET? Nawet nie chcemy i nie próbujemy ;-) Nie jest to działalność komercyjna, nie oferujemy takich możliwości jak normalne hostingi. Jak będziemy, to damy znać ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×