Skocz do zawartości
Bishop

Własna Firma Hostingowa

Polecane posty

Witam wszystkich.

Poszukuję swojego miejsca zawodowego. Po rocznym szkoleniu z administrowania serwerami, myślę nad założeniem własnej firmy. Decydując się na to, musiałbym zacząć od zera. I pytanie ... czy to się w ogóle dziś opłaca ?

Mówię wprost aby odpowiedzi były jasne ... zakładając taką firmę musiałbym starać się o dofinansowanie z urzedu bądź unii... Mając jużśrodki np te 30 tysięcy ... własny sprzęt dosłownie wszystko i zarazem 0 zł na koncie ... jak tak naprawdę zacząć ?? Wiadomo reklama reklama reklama. .... jak to było w Waszym przypadku ?

Myślałem już o świdczeniu usług sieciowych w zakresie dostawy Internetu ale to w dzisiejszych czasach już w ogóle się nie opłaca a konkurencja jest potężna.

Czekam na odpowiedzi.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Unii nie dostaniesz na to środków (chodzi o hosting i domeny)

Z UP też chyba nie można kasy wyłożyć na dedyki tylko na swój sprzęt w siedzibie firmy?

Jeżeli masz 0 zl na koncie, nie pchaj sie w to :)

 

Czy się opłaca? Sprawdź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Najpierw sporządź biznesplan, wylicz koszty, zyski, przychody, wydatki, zrób 3 symulacje (idzie ci źle, idzie ci średnio, idzie ci super). Następnie przygotuj ofertę która przyciągnie do ciebie ludzi. Potem zajmij się takimi rzeczami jak przygotowanie strony, kupno serwerów, wynajęcie administratora itd.

 

Generalnie opłacać to się opłaca ale jest ciężko, konkurencja spora no i trzeba wyjść z czymś awangardowym do ludzi.

 

Rozumiem że kwestie finansowe itd znasz i masz pojęcie o DG itd...

 

P.S do innych - Nie przekreślajcie człowieka z miejsca, jeżeli ma pojęcie co i jak to niech próbuje, jak nie to wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio nie ma możliwości dofinansowania takiego przedsięwzięcia ze środków unijnych ?? ;/

 

Program Innowacyjna Gospodarka działanie 8.3 (e-usługi) wyraźnie wyklucza hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ... nie będę wnikał dlaczego .... spróbuje wymyślić jakiś sposób skoro piszecie że jednak jest to opłacalny interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
Program Innowacyjna Gospodarka działanie 8.3 (e-usługi) wyraźnie wyklucza hosting.

8.1

 

Ale dotacje PUPowe i pokrewne na otwarcie DG takich wykluczeń nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8.1

 

Ale dotacje PUPowe i pokrewne na otwarcie DG takich wykluczeń nie mają.

 

A czy przypadkiem nie można przeznaczyć kasy z PUP na kupno serwerów i kolokacje ich poza siedzibą firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy przypadkiem nie można przeznaczyć kasy z PUP na kupno serwerów i kolokacje ich poza siedzibą firmy?

 

Ale dotacje z PUP chyba nie mają takich restrykcji i śmiało można lokować je również w miejscu firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy przypadkiem nie można przeznaczyć kasy z PUP na kupno serwerów i kolokacje ich poza siedzibą firmy?

 

Chyba nie można, ale możesz kupić sobie sprzęt do pracy: laptop, pda, drukarka, skaner itd.

Również można przeznaczyć do 20% całej max kwoty na reklamę (o ile się nie mylę),

tak samo na stronę www, programistę, oprogramowanie itd.

 

I tutaj znajdzie się dość duże pole do popisu :)

 

 

/edit.

Było troszkę tematów tutaj na forum o tym (i pewnie w tym dziale ze 3 min), także zerknij tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy PUP ma swoje warunki przyznawania dotacji na rozpoczecie dzialalnosci. Idz i sie dowiedz we wlasnym urzedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy PUP ma swoje warunki przyznawania dotacji na rozpoczecie dzialalnosci. Idz i sie dowiedz we wlasnym urzedzie.

 

No w sumie racja, tak samo jest z kwotą jaką przeznaczają. Wszystko zależy od miejsca zamieszkania i PUP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio nie ma możliwości dofinansowania takiego przedsięwzięcia ze środków unijnych ?? ;/

Jest np. Działanie 6.2 które nie wyklucza działalności hostingowej. Kwota dotacji to 40 000 zł. W tym roku będzie chyba jeszcze jeden nabór.

 

 

A czy przypadkiem nie można przeznaczyć kasy z PUP na kupno serwerów i kolokacje ich poza siedzibą firmy?

Zależy od tego jak bardzo pracownicy UP boją się tego czego nie znają. Generalnie idzie się dogadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bishop skoro jesteś tym aż tak bardzo zainteresowany to dlaczego nie uzyskasz informacji u źródła lub doradców którzy się w tym specjalizują i wtedy pociągną Cię dalej w samych konkretach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie kolego o tym:

 

Dotacje na rozpoczęcie działalności gosp. - Działanie 6.2 PO KL

 

http://efs.wup.lodz.pl/index.php/pl/dzialanie-62

 

A tu masz trochę wiadomości od zainteresowanych tym działaniem :

 

http://www.biznesforum.pl/dotacja-po-kl-6-...ce6847eeb55795c

 

 

Miłej lektury.

 

Chociaż radze ci też złapać za telefon i wykonać parę telefonów. U mnie w PUP-ie dają ~20 tys. i maja trochę udziwnień regulaminie, a POKL by mi pasował bo dają 40 i mają bardziej przyjazne zasady.

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś nowości jak się dowiesz czegoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez własnego kapitału żaden interes nie wyjdzie. Jeszcze nie słyszałem aby ktoś coś zrobił zaczynając od 0 na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Te 40.000 to minimum, jeżeli chcesz mieć porządne serwery, stronę/ panel itd. Im więcej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przeglądam rynek hostingu to doszedłem do wniosku, że wystarczy oferować różne ip i utrzymasz firmę z samych pozycjonerów. Tacy stronek wymagających nie mają, dużo śmiecia, niewiele transferu. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tacy stronek wymagających nie mają, dużo śmiecia, niewiele transferu. Mylę się?

 

Zależy... niektórzy masakrycznie obciążają serwery swoimi katalogami! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak, ale zależy jaki serwer chce kupić, z jakiej firmy, jakie parametry sprzętowe, transfer itd itd. Wiadomo że im lepsze tym droższe. No i pod jaką ofertę chce wyjść. Szczegóły mogę autorowi podać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak przeglądam rynek hostingu to doszedłem do wniosku, że wystarczy oferować różne ip i utrzymasz firmę z samych pozycjonerów. Tacy stronek wymagających nie mają, dużo śmiecia, niewiele transferu. Mylę się?

 

Niestety się mylisz - pozycjonerzy (zwłaszcza a właściwie Ci pseudo) to masakra dla każdego serwera, zero optymalizacji sql i inne podobne sprawy, dobry pozycjoner wyskoczy Ci od czasu do czasu z jakimś cronem czy googlebotem, ale potrafi korzystać z głową ze swoich skryptów.

 

serwery HP 1u, 2u są dostępne już od 3/4 k netto...

 

Tutaj Damian ma 100% racji - nie trzeba od razu kupować 5 - 10 serwerów, można mieć spokojnie 2 (shared + jakiś backup bo nie jestem zwolennikiem wykupowania pod poważny biznes backupu w DC). Niestety jeśli w grę wchodzi pisanie jakichkolwiek paneli administracyjnych/billingowych koszta drastycznie rosną, dlatego wiele firm decyduje się na gotowe rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mi chodziło o jeden serwer a dobry (HE, Hetzner, Strato itd). Chyba że ktoś ma za dużo kasy albo robi rewolucyjną ofertę to wtedy niech kupuje po kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że dyskusja się rozkręciła :) . Naprawdę zastanawiam się nad taką działalnością .... Wiadomo że na początku nie inwestowałbym w 10 serwerów bo to bez sensu skoro dopiero pozyskiwałbym klientów. Wraz z rozrostem firmy, sprzęt by się wzbogacało.

@ Pawel_15 poproszę o szczegóły o których wspomniałeś.

Z innej beczki Panowie ... posiadacie takie działalności ?? Na jakim systemie to stawiacie :) ? Chce znać Wasze zdanie na czym najlepiej, najbezpieczniej, najkorzystniej, najdogodniej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bishop

 

home.pl działa chyba na FreeBSD :)

 

dosyć popularne wydają mi się centos/debian, ale nie mam żadnych statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×