Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Jako, ze pojecie DC zostalo tu dosc mocno "wyswiechtane" oto jak wygląda prawdziwe DC w Polsce. Widac doskonale co odrozania je od "pokoii z dostepem do internetu" i klimtyzatorem typu split kupionym w OBI.

 

Pozdrawiam

 

V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jako, ze pojecie DC zostalo tu dosc mocno "wyswiechtane" oto jak wygląda prawdziwe DC w Polsce. Widac doskonale co odrozania je od "pokoii z dostepem do internetu" i klimtyzatorem typu split kupionym w OBI.

 

Pozdrawiam

 

V

 

tak Vil, a teraz spytaj o cene kolokacji tam i nam powiedz czy ceny sa jak z OBI (tak jak wszyscy chcieliby zeby byly), czy moze jak z markowego sklepu (do kilku razy drozsze ) :)

 

ps.

 

wiele lat temu pytalem o cene na kolokacje w wp.pl, inni oferowali za ~1500-2000 a wp.pl chcialo za to samo ok 6-7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jako, ze pojecie DC zostalo tu dosc mocno "wyswiechtane" oto jak wygląda prawdziwe DC w Polsce. Widac doskonale co odrozania je od "pokoii z dostepem do internetu" i klimtyzatorem typu split kupionym w OBI.

 

Pozdrawiam

 

V

 

Wygląda to naprawdę dobrze aczkolwiek DC ATMu (W-wa), czy GTS-Energis (Piaseczno) nie prezentują się specjalnie gorzej :).

Pomijając kwestie "wizualne" to zapewne jakość oferowana przez wszystkie w/w DC jest bardzo zbliżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Serwerownia na poziomie.

Ciężko się o coś przyczepić niemniej jedna nawet projekty warte kilka mln złoty

ZAWSZE maja wady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Serwerownia na poziomie.

Ciężko się o coś przyczepić niemniej jedna nawet projekty warte kilka mln złoty

ZAWSZE maja wady :)

Musisz im zrobić audyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda to naprawdę dobrze aczkolwiek DC ATMu (W-wa), czy GTS-Energis (Piaseczno) nie prezentują się specjalnie gorzej :) .

Pomijając kwestie "wizualne" to zapewne jakość oferowana przez wszystkie w/w DC jest bardzo zbliżona.

Moim zdaniem jednak GTS Energis zdecydowanie lepiej ujął temat (pod względem czysto wizualnym, na zdjęciach). Nie wiem czy zbieżność nazwisk (Jacek Pomykalski) dot. autora zdjęć zamieszczonych w galerii "Nowe serce Onetu" jest przypadkowa, ale jeśli jest to ten sam człowiek o którym myślę, to jednak w fotografii aktu jest o wiele lepszy (jakoś efekt "rybiego oka" nie pasuje mi za bardzo do tych zdjęć z nowej serwerowni Onet'u).

 

wiele lat temu pytalem o cene na kolokacje w wp.pl, inni oferowali za ~1500-2000 a wp.pl chcialo za to samo ok 6-7 tys

W tego typu serwerowniach można się w ogóle kolokować z własnym sprzętem? (pytam z czystej ciekawości, bo sądziłem/zakładałem iż jest to po prostu z wielu powodów niemożliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tego typu serwerowniach można się w ogóle kolokować z własnym sprzętem? (pytam z czystej ciekawości, bo sądziłem/zakładałem iż jest to po prostu z wielu powodów niemożliwe).

 

Dokładnie, często są to raczej DC na własne potrzeby "aby im się nikt nie plątał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mnie pamięć nie myli, to od samego początku było mówione iż budowane jest tylko na własne potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, jak mnie pamięć nie myli, to od samego początku było mówione iż budowane jest tylko na własne potrzeby.

 

Tak, to prawda. Agora nie ma zamiaru tam nikogo wpuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolokacja, to nie tylko maszyny i ladny wyglad budynku. Nawet najwiekszym i najpiekniejszym kolokatorniom zdarzaja sie przypadki niedostepnosci (vide 9000 nie dzialajacych serwerow w the planet). Bo jakie sa naprawde ważne warunki dobrej kolokatorni?

1. Na pewno podstawowe jest dobre zasilanie (2 podstawcje energetyczne - bo w polskich warunkach nie ma mowy o 2 dostawcach pradu, agregaty pradotworcze i UPSy typu online)

2. Na pewno dobra klimatyzacja ... i tu pewne zdziwienie bo mozna miec najbardziej wyrafinowana klimatyzacje, a bedzie ona chlodzic nie maszyny, lecz sama siebie.... gdy sie ja po prostu wstawi, a nie rozwiaze tematu strumieni w pomieszczeniu.

3. Na pewno dobre polączenie ze swiatem (nie na jednej parze wlokien swiatlowodowych, ktora moze zabic jedna nieodpowiedzialna koparka - co wystepuje akurat w przypadku o ktorym mowili przedmowcy)

4. Systemy dostepu fizycznego.

5. Monitoring pomieszczeń

6. Systemy przeciwpozarowe (i w przypadku pomieszczen w ktorych jest wielu klientow rozwiazania gaszenia gazem FM200 nie zawsze sa odpowiednie, bo czesto jeden przepalajacy sie kondensator w zasilaczu potrafi spowodowac wywalenie kliku bardzo drogich butli z gazem i wylaczenie innych klientow.

7. Ale najwazniejsza jest obsluga ... to jak dzialaja nie wtedy gdy jest dobrze... lecz kiedy wystepuja problemy..... bo dopiero wtedy widac co jest warta dana kolokatornia....

 

wyglad...... to raczej tyczy sie kobiet nie kolokatorni.....

Zycze więc wszystkim czytajacym pieknych kobiet i stabilnych bezpiecznych kolokatorni.

 

 

 

Konrad Olszewski

Etop sp. z o.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sliczne. Przeciez to mozna sie w takim czyms zakochac. Orientuje sie ktos ile musieli wybulic za takie cudo ? Pytam z czystej ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedzie "wygladac" to ATMu

 

Trochę wody w Wiśle popłynie zanim ten projekt będzie zakończony, bo będzie realizowany w latach 2010–2015.

Na dzień dzisiejszy ATM uruchomił nowe centrum danych Telehouse.Poland o powierzchni ponad 3500 m2. Obiekt został zaprojektowany na potrzeby kolokacji i usług telekomunikacyjnych w sposób, który zapewnia możliwość rozwoju w nadchodzących latach. Lokalizacja nowej serwerowni mieści się w ścisłym centrum biznesowym Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×