Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukaschemp

Funkcja mail w telefonie

Polecane posty

Korzysta ktoś z Was z Nokia Messaging? Chciałem zapytać czy w tej usłudze wiadomości pozostają na serwerze czy są ściągane na telefon lub czy jest taka opcja aby pozostawały na serwerze? Czy w PlusGSM jest jakaś usługa związana z pocztą e-mail, bo nie mogę nic znaleźć?

 

Era: jest

Orange: jest

PlusGSM: ?

 

Czy ktoś ma Nokię E75? Zastanawiam się nad zakupem tego telefonu, ale w jednym z testów można przeczytać:

 

Pomijając już zbyt mały ekran, niestety udało nam się także zdiagnozować inne problemy z pocztą elektroniczną w E75. Poczta działa z bardzo dużym opóźnieniem – gdy wyłączyliśmy funkcję push to po jej ponownym włączeniu w czasie testu minęły nawet 2 godziny do momentu ponownego pobierania maili.

 

Funkcja e-mail ma być priorytetową usługą dla mnie w telefonie więc na tym mi najbardziej zależy.

 

Na chwilę obecną zastanawiam się nad Nokia E63, E75, Blackberry 8900, iphone 3G (nie wiem czy można tu zainstalować taką usługę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Plusie również jest usługa BlackBerry BIS - http://www.iplus.pl/firmy-potrzeby-chcesz-...omorkowego.html

 

Jeżeli masz jakieś pytania w sprawie tej usługi to pisz. Jakieś 3 tygodnie temu uruchomiłem sobie BISa w Orange :) Dodam tylko, że w Orange i Plusie mając BISa możemy dodatkowo korzystać z internetu za free za pomocą wbudowanej w BlackBerry przeglądarki (Internet Browser).

 

Jeżeli poczta ma być priorytetem to serdecznie polecam zakup BB 8900 i BISa w Plusie albo w Orange. W erze się nie opłaca ze względu na limit transferu na te maile i brak tego darmowego neta :)

 

Nokia E63 i E75 - Nokia Messaging nie polecam, miałem okazję testować w E75 i rzeczywiście czasem są problemy

iPhone 3G - usługi Blackberry nie da się na nim uruchomić. Pozostaje więc wykupienie paczki danych i skrzynki z obsługą pusha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy można to tak skonfigurować żeby wiadomości pozostawały na serwerze, to jest dla mnie istotne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ja mam podpięte konto gmaila do BISa. Otrzymuje wiadomość na telefon, czytam sobie ją a jednocześnie na serwerze pocztowym zostaje oznaczona jako przeczytana (wiadomość nie jest usuwana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma Nokię E75? Zastanawiam się nad zakupem tego telefonu, ale w jednym z testów można przeczytać:

Miałem ponad miesiąc Nokię E75:

 

http://ittechblog.pl/2009/05/15/recenzja-i-test-nokia-e75/

http://ittechblog.pl/2009/05/21/1-nokia-e75-telefon-dla/

http://ittechblog.pl/2009/06/08/2-nokia-e7...on-dla-…/

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodź bardzo podoba mi się E75 to jednak wybiorę raczej Blackberry, funkcjonalność mailowa jest dla mnie najważniejsza, a płatność lekko ponad 20 zł brutto za całodobowy internet i mail to są grosze w porównaniu jakbym musiał ciągle łączyć się by pobrać/odczytać/wysłać wiadomość nawet przez takie Nokia Messaging nie jest to opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o mailach w e63 to zapraszam do kontaktu.

 

Używam właśnie tego modelu od czasu do czasu korzystając z poczty, ale tylko zwykłe konto IMAP. W razie czego możesz podać mi dane do takiego konta jak zamierzasz używać i mogę sprawdzić jak to działa. Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wejście pod uwagę, że w iPhonie (posiadam i na dłuższą metę pisanie maili jest męczące) czy też Noki (miałem E75 na miesiąc do testów i nie przypadłą mi do gustu) trzeba dokupić paczkę danych, która też swoje kosztuje :) Wykupując usługę blackbery bis mamy nielimitowany dostęp to maila oraz tylko w Orange i Plusie nielimitowany dostęp do internetu przez przeglądarkę wbudowaną w terminal BlackBerry (tylko poprzez Internet Browser w telefonach BlackBerry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sama usługa blackberry BIS działa z tego co wiem też na niektórych nokiach. Dużą zaletą jest za to ta przeglądarka.

Ja do nokii mam 50mb transferu gratis, a potem kosztuje to jakieś grosze. Wbudowana aplikacja do maili starcza, przeglądarka web jest ok, a w razie czego skyfire i nawet filmy z youtube mozna ogladac. Wydaje mi się, że iPhone nie będzie zbyt wygodny do pisania. Na pewno lepiej coś z qwerty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was korzysta z poczty 24/7 w sensie, że ciągle ją odbiera i za dnia odpisuje.. i nie ma Blackberry tylko jakiś telefon jak Nokia czy Iphone, chodzi mi o to jaki mniej więcej transfer miesięcznie wykorzystujecie na pocztę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś z Was korzysta z poczty 24/7 w sensie, że ciągle ją odbiera i za dnia odpisuje.. i nie ma Blackberry tylko jakiś telefon jak Nokia czy Iphone, chodzi mi o to jaki mniej więcej transfer miesięcznie wykorzystujecie na pocztę?

 

To chyba zależy ile poczty masz :)

U mnie iphone sprawdza pocztę po 15 minut na imap i non stop via push na gmailu. Transferu nie wiem ile idzie bo korzystam z appstore i www. Ale 500 mega wystarcza, które mam w abo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestes pewien ze masz push z Gmaila? Chodzilo ci moze o MobileMe?

 

Jest aplikacja w AppStore (GPush), która to umożliwia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×