Skocz do zawartości
Misiektt

Hetzner.de, a ping TPSA

Polecane posty

Myślę, że wystarczy zapytać np. Beyond.pl o ofertę - tam godzina pracy technika po godzinie 18 kosztuje ~300 zł netto,

moim zdaniem przy takich stawkach można wile oczekiwać. Za serwer nie zapłaci się mniej niż 1k netto + łącze.

 

oczekuje się tego co jest w umowie i tyle trzeba wymagać. firma sama ustala ceny.. to nie jest problem klienta.

a czy jest to 200 zł czy 2 zł to nieistotne.

ale przecież było to wałkowane wiele razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekuje się tego co jest w umowie i tyle trzeba wymagać. firma sama ustala ceny.. to nie jest problem klienta.

a czy jest to 200 zł czy 2 zł to nieistotne.

ale przecież było to wałkowane wiele razy.

 

Dokładnie - hetzner nigdzie nie pisze o turbo czasach dostępu do Polski, piszą za to o wymianie sprzętu w 24h i SLA 99%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekuje się tego co jest w umowie i tyle trzeba wymagać. firma sama ustala ceny

Znajdź mi umowę budżetowej serwerowni, której płacić masz za serwer marne grosze, a która zagwarantuje ci jakiekolwiek porządne SLA + wyraźnie zdefiniowane kary umowne,

 

To tak jak z pociągami - wsiądziesz w budżetowe InterRegio, to (jeśli jesteś nie-niską osobą :) ) nie narzekaj, że nie możesz zmieścić się na fotelu/że ci jest ciasno... bo jak szukasz wygody, to idź sobie do pierwszej klasy w InterCity, gdzie komfort jest wyższy... ale i cena biletu też jest troszkę wyższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pingami w serverloft na razie pupa, ciagle duzy za serwer place 1200zl to za ta cene mam oczekiwac juz cudow? Czy dalej marnie place i nie moge wymagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serverloft niema żadnego serwera który kosztuje 1200 zł :)

Najmocniejszy kosztuje około 800 zł.

Tak ku gwoli ścisłości, a "problem" ma cały niemiecki pluserver.de (server4you, serverloft, pluserver)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ transfer bankowy bo inaczej nie mam jak i nie 800 tylko 900 z hakiem co wychodzi 1100 z kawałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie o tej porze

 

Badanie 213.133.107.227 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=61ms TTL=55
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=59ms TTL=55
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=61ms TTL=55
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=64ms TTL=55

Statystyka badania ping dla 213.133.107.227:
Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 59 ms, Maksimum = 64 ms, Czas średni = 61 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu powrót do tego co było :D

 

C:\Users\Lan Hikari>ping hetzner.de

 

Pinging hetzner.de [213.133.107.227] with 32 bytes of data:

Reply from 213.133.107.227: bytes=32 time=150ms TTL=55

Reply from 213.133.107.227: bytes=32 time=142ms TTL=55

Reply from 213.133.107.227: bytes=32 time=157ms TTL=55

Reply from 213.133.107.227: bytes=32 time=139ms TTL=55

 

Ping statistics for 213.133.107.227:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

  Minimum = 139ms, Maximum = 157ms, Average = 147ms

 

W tych godzinach, w których sprawdzaliście ping akurat wszystko jest okey. Kwestia tego jak sprawa wygląda w "normalnych" godzinach pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i znowu powrót do tego co było :D

 

 

 

W tych godzinach, w których sprawdzaliście ping akurat wszystko jest okey. Kwestia tego jak sprawa wygląda w "normalnych" godzinach pracy :)

 

odpowiedz jest prosta zatem, komus (jakiemus duzemu operatorowi) nie chce sie bulic za wiecej lacza (z reszta popieram i sie wcale nie dziwie), na razie skacza pingi pozniej jak deficyt bedzie sie powiekszal zaczna sie robic jeszcze packet lossy. Albo TPSA nie ma ochoty placic wiecej za lacza na ktorych nic nie zarabia, ba ... tylko doklada do tego(ze swojego zysku z neo i dsl), albo jakiemus wiekszemu operatorowi ( w co watpie bo carriers wymieniaja sie ruchem raczej darmo), mysle, ze jesli chodziloby o samo hetzner to poszerzyliby rure... a tak... mozecie tylko plakac bo nic nie da sie zrobic i hetzner nie jest w stanie nic zrobic... hetzner musialoby miec do pl wlasny tranzyt/lacze a wtedy ceny podniesli by na poziom polskich (lub wyzej) wiec przyzwyczajajcie sie bo prawdopodobnie bedzie tak ciagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo jakiemus wiekszemu operatorowi (w co watpie bo carriers wymieniaja sie ruchem raczej darmo)

Ewentualnie nie wyrabiają temu większemu operatorowi routery :D

Bo z trace (przynajmniej tych moich) wynika, że to następny router po łączniku (opentransit|telia -->> lambdanet) wprowadza już niezłe lagi, przenoszące się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie nie wyrabiają temu większemu operatorowi routery :D

Bo z trace (przynajmniej tych moich) wynika, że to następny router po łączniku (opentransit|telia -->> lambdanet) wprowadza już niezłe lagi, przenoszące się dalej.

 

tez to jest mozliwe, nie sprawdzalem dokladnie lacza, ale mozliwe, choc mysle ze przy niewyrabiajacych routerach lossy zaczelybyu sie pojawiac.

 

lambdanet-ic-119014-ffm-b3.c.telia.net (213.248.102.246) [AS 1299] 40 msec 36 msec 40 msec

7 FRA-3-eth100.de.lambdanet.net (217.71.96.70) [AS 13237] 148 msec 148 msec 160 msec

8 NUE-2-eth210.de.lambdanet.net (217.71.96.162) [AS 13237] 136 msec 144 msec 160 msec

9 lambdanet-gw.hetzner.de (213.239.242.214) [AS 24940] 160 msec 148 msec 152 msec

10 hos-bb2.juniper3.rz4.hetzner.de (213.239.240.142) [AS 24940] 144 msec 152 msec 156 msec

11 * * *

 

az looknalem od momentu polaczenia telii i Lambdanetu rosna pingi, takze cos tam im sie przypycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie tylko do hetznera tak jest w server4you tak samo... z tego co dowiedziałem się po kontakcie z nimi pracują nad jakimś rozwiązaniem tego problemu, ale co dokładnie to nie chcieli już mi powiedzieć i musi to potrwać dłuższą chwilę... oczywiście mówię o server4you;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

server4you tak od 5-7 dni już działa prawidłowo. (Zreszta jak cały oddział plusserver)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ramach ciekawostki dodam, że w centertel (Orange) występuje ten sam problem. Prosiłem kolegę który ma Orange o sprawdzenie pingów bo sam mam radiówkę na łączach Crovley Data Poland i nie mam tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok

Badanie hetzner.de [213.133.107.227] z użyciem 32 bajtów 

Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=53ms TTL=59
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=52ms TTL=59
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=53ms TTL=59
Odpowiedź z 213.133.107.227: bajtów=32 czas=51ms TTL=59

 

Zobaczę jeszcze w godzinach szczytu. Światło TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie standard ze światła:

 

PING hetzner.de (213.133.107.227) 56(84) bytes of data.

64 bytes from www.hetzner.de (213.133.107.227): icmp_seq=1 ttl=55 time=140 ms

64 bytes from www.hetzner.de (213.133.107.227): icmp_seq=2 ttl=55 time=140 ms

64 bytes from www.hetzner.de (213.133.107.227): icmp_seq=3 ttl=55 time=140 ms

64 bytes from www.hetzner.de (213.133.107.227): icmp_seq=4 ttl=55 time=140 ms

 

--- hetzner.de ping statistics ---

4 packets transmitted, 4 received, 0% packet loss, time 3003ms

rtt min/avg/max/mdev = 140.049/140.211/140.476/0.309 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo lacza dostepowe do TP sa drogie lub TP nie chce placic za zwiekszenie lacz do operatorow zagranicznych bo na tym nie zarabia ( nic jej kasy nie wplywa) tylko traci na tych co maja dedyki z contentem lecacym do PL, innymi slowy osoby majace dedyki zagranica nie daja zarobic TP, ba wrecz narazaja ja na wieksze koszta

Piszesz nieprawdę. Słyszałeś o czymś takim jak dobra komplementarne? Generalnie TP na każdym serwerze dedykowanym zarabia. Klienci płacą za dostęp do internetu nie dlatego, żeby oglądać komunikaty diagnostyczne modemu ale mieć dostęp do szeregu usług. Im więcej lepszych usług w sieci, tym większe zapotrzebowanie na usługę "Internet". Wystarczy odrobinę pomyśleć. Google uruchamia YouTube -> Klienci biorą szybsze łącza (bo po co komu 1mbit do czytania onetu i przeglądania maila).

 

Podobnie możesz stwierdzić, że TP nie chce sprzątaczek czy grafików w firmie. Bo przecież jak jest czystko i mają ładne ulotki "to więcej kasy nie wpływa". Twierdziłbyś tak pewnie do czasu kiedy wdepnąłbyś w kupę leżącą pod stoiskiem z komórkami. Bo chociaż sprzątaczki same z siebie zysków nie generują - to szybko zapikowałyby one w dół kiedy tylko klienci zaczęliby się potykać o kupy i zauważyli, że w salonie obok jakoś pachnie przyjemniej i kup nie ma ;)

 

Może wytnij łącza w BDC i puść wszystko przez 1Mbit DSLa? Przecież "też na dobrym łączu nic nie zarabiasz", klienci przecież nie płacą za ping i packetloss :)

 

hetzner musialoby miec do pl wlasny tranzyt/lacze a wtedy ceny podniesli by na poziom polskich

Chyba jednak się mylisz... a to OVH nie ma? :) Widać, że jak się chce to się da :)

 

Co do serwerów gier, to nie rozumiem po co innego ktokolwiek chciałby mieć serwer w PL... Twierdzisz, że 1mbit łącza kosztuje w Polsce prawie tyle co kilogram złota i dalej się nie opłaca? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszesz nieprawdę.

 

mysle, ze w duzej mierze prawde

 

Słyszałeś o czymś takim jak dobra komplementarne? Generalnie TP na każdym serwerze dedykowanym zarabia. Klienci płacą za dostęp do internetu nie dlatego, żeby oglądać komunikaty diagnostyczne modemu ale mieć dostęp do szeregu usług. Im więcej lepszych usług w sieci, tym większe zapotrzebowanie na usługę "Internet". Wystarczy odrobinę pomyśleć. Google uruchamia YouTube -> Klienci biorą szybsze łącza (bo po co komu 1mbit do czytania onetu i przeglądania maila).

Czy z tego ze klienci biora szybsze lacza placa wiecej za abonament za internet ? bo ja tego nie widze, przeplywnosci marketingowo rosna, ale cena uslugi zostaje na tym samym poziomie wiec operatorowi pomniejsza sie zyskownosc, a nie powieksza ( jesli nawet tanieja peeringi miedzyoperatorskie to wymuszona wymiana infrastruktury na nowsza zmniejsza zysk). Nadal nie widze jak TP zarabia na serwerze dedykowanym zagranica, dla mnie traci...

 

 

Może wytnij łącza w BDC i puść wszystko przez 1Mbit DSLa? Przecież "też na dobrym łączu nic nie zarabiasz", klienci przecież nie płacą za ping i packetloss :)

 

mi zalezy na jakosci gdyz BDC swiadczy uslugi z innej polki cenowej i inna polityke ma. klient placi wiecej wiec robimy wszystko co w naszej mocy by jakosc byla wyzsza.

 

Chyba jednak się mylisz... a to OVH nie ma? :) Widać, że jak się chce to się da :)

chyba jednak sie nie myle. jak zaczniesz rozrozniac internet od jego czastki (peeringi) to wtedy zrozumiesz czy ovh ma czy nie ma ...

 

Co do serwerów gier, to nie rozumiem po co innego ktokolwiek chciałby mieć serwer w PL... Twierdzisz, że 1mbit łącza kosztuje w Polsce prawie tyle co kilogram złota i dalej się nie opłaca? :)

 

po to zeby nie byc zalezny od operatorow ktorym bezposrednio nie placi DC u ktorego klient wykupuje usluge. Po to by DC mialo wplyw jako klient operatorow na trasy/czasy i dobor operatorow, by moglo kreowac polityke jakosci a nie byc tylko biernym obserwatorem rozkladajacym rece ze nic nie moze bo to cos "pomiedzy". Awarie sie zdarzaja i tu i tam jednak DC w PL moga cos z tym zrobic bo placa operatorom polskim (majacym sieci szkieletowe po PL) i wymagac moga/ moga tez zmienic dostawcow (operatorow) a tam jak sie nie placi to sie nie ma podstaw do wymagania. takie sa realia nie placisz --- nie jedziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi zalezy na jakosci gdyz BDC swiadczy uslugi z innej polki cenowej i inna polityke ma. klient placi wiecej wiec robimy wszystko co w naszej mocy by jakosc byla wyzsza.

Twierdzisz, że Neostrada to usługa z "dolnej półki"? :) Chyba jednak się mylisz i gdyby było tak jak mówisz (inwestycje w infrastrukturę oznaczałyby jedynie straty) - to do dzisiaj 99% Polaków siedziałoby na łączach modemowych i 33kbit/s.

 

Twierdzisz, że ktokolwiek kupowałby łącza szerokopasmowe, gdyby szkielet był zapchany? Jak się przytkał tpnet na śląsku i cały internet leciał 20-30kbit to ostatnie o czym bym pomyślał to kupno szybszego łącza...

 

Czy z tego ze klienci biora szybsze lacza placa wiecej za abonament za internet ?
Zajrzyj do cennika dowolnego operatora. Myślisz, że 6mbit w TP jest "gratis"?

 

Nadal nie widze jak TP zarabia na serwerze dedykowanym zagranica, dla mnie traci...
Już tłumaczyłem przed chwilą. Jak TP zarabia na posprzątanym punkcie sprzedaży chyba rozumiesz? Więc która część tłumaczenia się nie zgadza? Czy jeśli użytkownik ma dostęp do np. 10k zagranicznych stacji radiowych i wymaga to łącza minimum 512 kbit to jak myślisz, jeśli wyciąć te stacje to ile łącz się sprzeda? Mniej czy więcej?

 

mi zalezy na jakosci gdyz BDC swiadczy uslugi z innej polki cenowej i inna polityke ma
Dlaczego TP ma nie zależeć na jakości? Przecież to usługi z astronomicznej półki cenowej... i każdy ma taniej.

 

jesli nawet tanieja peeringi miedzyoperatorskie to wymuszona wymiana infrastruktury na nowsza zmniejsza zysk
Czy gdybyś oferował serwery o parametrach dajmy na to z lat '90 to myślisz, że być coś sprzedał? Może inwestycje zmniejszają zysk, ale nie sądzisz, że jeśli firma nie inwestuje w rozwój to w niedługim czasie może nie zarobić nic? Po prostu przyjdzie ktoś oferujący usługę na czasie.

 

jak zaczniesz rozrozniac internet od jego czastki (peeringi) to wtedy zrozumiesz czy ovh ma czy nie ma ...
OVH ma peering w TP i wpięcie do PLIX-a. Możesz wytłumaczyć szerzej czego brakuje?

 

po to zeby nie byc zalezny od operatorow ktorym bezposrednio nie placi DC u ktorego klient wykupuje usluge.
Jak ja szukałem kolokacji to miałem taką opcję:

* Hi-Tech serwerownia z wszystkimi bajerami na zachodzie

* Szopa w polsce prowadzona przez pokemona, na radiolinii czy innym badziewiu gdzie o cisco czy BGP nikt nie słyszał. Ba - nikt nie słyszał tam nawet o szafie na serwer. Jak czytam topic na tym forum "zakładamy serwerownię" to dreszcze mam. Co z tego, że łącza w PL skoro serwer mi wysiądzie jak prąd doprowadzany do szopy jedną linią odetną w czasie burzy? Gdzie KVM, 2x dedykowane zasilanie, agregaty, backup? Jak patrzę na budżetowy hosting na zachodzie to wszystko jest. W PL to nawet podłoga techniczna czy dedykowany budynek to "zbędny wydatek".

* Prawie to samo co w (1) droższe z 5-6 razy, z łączem 10-20x gorszym, tyle że w Polsce :)

 

Za cenę głupiego 10mbit łącza mam 2 serwery w renomowanym HostEurope z łączem 10x lepszym. Jeśli chciałbym mieć w PL serwer taki jak mam za granicą, w takiej samej opcji to w HE mógłbym za to dostać pewnie całą szafę serwerów Dell :)

 

Nawet największe polskie portale mają CDN w amazon czy innej lokalizacji za granicą... przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zapłaci 200 PLN z megabit łącza żeby hostować fotki. Jedna głupią neostradą za 50 złotych to wysycisz. Jak komuś podpadniesz to Ci wygeneruje parę tysięcy złotych kosztów transferu w tydzień na najgłupszym DLSu.

 

Dlatego twierdzę, że serwery w PL biorą albo ci którzy nie mają co z kasą robić, albo wymagający 99,99% dostępności... albo gracze. Albo o czymś nie wiem ;) Korzystając z okazji możesz wytłumaczyć co zyskam, przenosząc Della z HE do Polski, tzn. "na chłopski rozum" bo to co robi serwerownia mnie nie obchodzi, jakość połączenia w HE jest dobra.

 

takie sa realia nie placisz --- nie jedziesz

No rozumiem, ale czy trzeba aż tak cholernie przepłacać? 1Mbit łącza powinno kosztować 5 złotych a nie 200. Polskie ceny to jakaś paranoja, bo chyba nie stwierdzisz, że w błędzie jest cały cywilizowany świat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobilem traceroute a lg.tpnet i tak:

 

Tracing the route to ovh.fr (213.186.33.33)

 

1 z-ar2-do-szcz.srd2.tpnet.pl (80.50.231.205) 12 msec 12 msec 12 msec

2 195.117.0.41 12 msec 12 msec 12 msec

3 so-4-1-0-0.ffttr2.Frankfurt.opentransit.net (193.251.250.149) [AS 5511] 44 msec

so-4-1-3-0.ffttr2.Frankfurt.opentransit.net (193.251.250.173) [AS 5511] 40 msec

so-4-1-0-0.ffttr2.Frankfurt.opentransit.net (193.251.250.149) [AS 5511] 36 msec

4 193.251.242.34 [AS 5511] 36 msec

193.251.242.254 [AS 5511] 36 msec

193.251.242.190 [AS 5511] 36 msec

5 *

10g.fra-1-6k.routers.chtix.eu (91.121.131.57) [AS 16276] 48 msec 36 msec

6 20g.th2-1-6k.routers.chtix.eu (213.251.130.13) [AS 16276] 208 msec 152 msec *

7 80g.p19-2-6k.routers.chtix.eu (213.186.32.150) [AS 16276] 44 msec 44 msec *

8 10g.p19-57-6k.routers.chtix.eu (213.251.128.34) [AS 16276] 184 m

 

wyglada na to ze nie ma peeringu z TP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×