Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Traffic

Najlepsze szafy teleinformatyczne?

Polecane posty

Witam!

Prosiłbym o rady, spostrzeżenia itp. - Jakie szafy pod serwery do DataCenter są najlepsze. Chodzi tutaj o same wykonanie, jaki i modułowość i inne funkcje jakie szafa powinna posiadać. Myślałem nad szafami Conteg lub ZPAS. Proszę o rady.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szafy sie kupuje pod konkretne zapotrzebowanie.

 

Napisz ile kg chcesz wlozyc, ile kW bedziesz generowal, jak chcesz zorganizowac chlodzenie (przod/tyl czy dol/gora), czy chcesz miec ladne logo z przodu, itd. :D

 

Poza tym - co to za DC, ktore wymaga od Ciebie kupienia szafy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, szafa ma mieć min. 42U, im więcej nośności tym lepiej, wiadomo, że szafa o wysokości 42U nie będzie miała nośności 20kg, chodzi mi o samo wykonanie szaf, kto robi je najlepiej. Nie chciałbym zamówić szafy, odpakować i zobaczyć coś co mnie przerazi, źle pomalowane, słabe materiały itd. Kto porostu robi je najlepiej, cena nie ma tu znaczenia.

 

P.S. Chłodzenie raczej dół/góra / czy uważacie boczne za lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, szafa ma mieć min. 42U, im więcej nośności tym lepiej,

No ale po co kupowac szafe, ktora Ci utrzyma tone upsow jak np. bedziesz chcial wsadzic tam 200kg serwerow? :D

chodzi mi o samo wykonanie szaf, kto robi je najlepiej. Nie chciałbym zamówić szafy, odpakować i zobaczyć coś co mnie przerazi, źle pomalowane, słabe materiały itd.

Raczej zadna szafa Cie nie przerazi :)

Kto porostu robi je najlepiej, cena nie ma tu znaczenia.

Twoje pytanie jest typu - kto robi najlepsze samochody, cena nie ma znaczenia :)

P.S. Chłodzenie raczej dół/góra / czy uważacie boczne za lepsze ?

Wybor trasy chlodzenia zalezy od tego jak to jest zaprojektowane w DC a nie od Ciebie. A projekt jest zwiazany m.in. z prognozowana iloscia kW, ktore trzeba wychlodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, szafa ma mieć min. 42U, im więcej nośności tym lepiej, wiadomo, że szafa o wysokości 42U nie będzie miała nośności 20kg, chodzi mi o samo wykonanie szaf, kto robi je najlepiej. Nie chciałbym zamówić szafy, odpakować i zobaczyć coś co mnie przerazi, źle pomalowane, słabe materiały itd. Kto porostu robi je najlepiej, cena nie ma tu znaczenia.

 

P.S. Chłodzenie raczej dół/góra / czy uważacie boczne za lepsze ?

Zainteresuj się szafami APRA - mają bardzo dobry współczynnik jakości do ceny, system gaszenia, monitoring - jak chcesz to dam ci namiary na przedstawiciela handlowego f-my Emack, bardzo sympatyczny facet i chociaż czarny jak smoła to świetnie gada po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam szafy APC 42U SX. Szafa bardzo dobrze dopracowana pod względem zarządzania, dostępu oraz funkcjonalności np. dzielone boki szafy na dwie części, czego na przykład nie posiadają stare szafy della (dell dopiero zaczyna wprowadzać takie rozwiązania bo się zorientował że warto).

 

Firmy wymienione wcześniej niestety nie należą do górnej półki producentów sprzętu teleinformatycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szafy sie kupuje pod konkretne zapotrzebowanie.

 

Napisz ile kg chcesz wlozyc, ile kW bedziesz generowal, jak chcesz zorganizowac chlodzenie (przod/tyl czy dol/gora), czy chcesz miec ladne logo z przodu, itd. :)

 

 

WOW! jestem pod duzym wrazeniem, pierwszy post jaki zauwazylem na tym forum od ponad czterech lat ktory jest merytorycznie na wedlug mnie odpowiednim poziomie... aby tak dalej.

 

g.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

Szafy zostały już wybrane. Będą to APC 42U SX. Dziękuję 3lv1s.

 

Można poznać kryteria którymi się kierowałeś podczas wyboru oraz rząd wielkości zamówienia (w sztukach) ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nasze zamówienie to 27 szaf. Szafy przyjechały już do nas z Niemiec. Kryteria, którymi się kierowaliśmy? W bezpośrednich rozmowach z Niemieckim oddziałem APC, duże ustępstwa co do ceny ze strony internetowej oraz bardzo dobra jakość.

(Porównywaliśmy osobiście szafy APC, ZPAS, APRA, DELL). Najlepsze wykonanie mają szafy APC oraz DELL, lecz z drugim z wymienionych producentów nie dogadaliśmy się w kwestii cenowej.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale to chyba apc robi szafy dla dell'a :).

 

Nie mam pojęcia, lecz DELL miał ceny wyższe o średnio 20% i dłuższe terminy realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.....bardzo dobra jakość......Najlepsze wykonanie......

 

Moglbys podac jakie parametry porownywaliscie i co konkretnie przemowilo od strony czystko technicznej na rzecz szaf ktore wybraliscie ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×