Skocz do zawartości
ris

Nauka administracji, VPS

Polecane posty

I po spotkaniu na IRC. Udało się pewne rzeczy ustalić.

1. Nie będzie jednego VPS, będzie serwer dedykowany, na którym każdy ma swojego VPSa.

2. Jeden VPS przeznaczony dla osób bardzo początkujących, będzie to mój. Tutaj osoby całkiem początkujące.

3. Tutaj w tym wątku, każdy kto jest chętny wpisuje ile jest wstanie miesięcznie płacić, padła kwota pomiędzy 10-30,-

4. Następne spotkanie organizacyjne będzie podane w tym wątku. Generalnie kanał jest czynny, podaje godzinę 21:00 jakby ktoś chciał się w dowolny dzień w większej grupie.

5. Zapis z IRC:

http://livenode.info/livenode-irc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakieś demonstracje konfiguracji dla tych bardzo początkujących można by robić za pomocą screen'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

I po spotkaniu na IRC. Udało się pewne rzeczy ustalić.

1. Nie będzie jednego VPS, będzie serwer dedykowany, na którym każdy ma swojego VPSa.

2. Jeden VPS przeznaczony dla osób bardzo początkujących, będzie to mój. Tutaj osoby całkiem początkujące.

 

Tutaj też wpisują się osoby, które nie są początkujące, nie chcą swojego VPS ale chcą uczestniczyć.

3. Tutaj w tym wątku, każdy kto jest chętny wpisuje ile jest wstanie miesięcznie płacić, padła kwota pomiędzy 10-30,-

4. Następne spotkanie organizacyjne będzie podane w tym wątku. Generalnie kanał jest czynny, podaje godzinę 21:00 jakby ktoś chciał się w dowolny dzień w większej grupie.

5. Zapis z IRC:

http://livenode.info/livenode-irc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem chętny B)

 

Nie napisałeś, czy chcesz mieć własny VPS, czy u mnie na wspólnym, ile jesteś wstanie miesięcznie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje się, chciałbym osobnego VPS. Miesiecznie 15-25 zł. Jednocześnie mam kilka uwag, propozycji itp.

 

1. Jeżeli parametry VPS i cena beda zblizone do takich jakie moge sobie kupic sam - wtedy odpadam. Gdyz patrz punkt ponizej.

2. Rozumiem ze placimy co miesiac, co w sytuacji jak ktos nie zaplaci bo jest osoba niepowazna ? każdy daje np. 5 zl więcej ? Czy płacimy z miejsca za pół roku ?

3. Nalezy stworzyc wlasne forum i wikipedie B)

 

PS. ladne zamieszanie wczoraj bylo na irc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapisuje się, chciałbym osobnego VPS. Miesiecznie 15-25 zł. Jednocześnie mam kilka uwag, propozycji itp.

 

1. Jeżeli parametry VPS i cena beda zblizone do takich jakie moge sobie kupic sam - wtedy odpadam. Gdyz patrz punkt ponizej.

2. Rozumiem ze placimy co miesiac, co w sytuacji jak ktos nie zaplaci bo jest osoba niepowazna ? każdy daje np. 5 zl

więcej ? Czy płacimy z miejsca za pół roku ?

To jest niewątpliwie problem... Zobaczymy ile osób będzie, i potem ustalimy.

 

3. Nalezy stworzyc wlasne forum i wikipedie B)

Tak ma być na centralnym VPSie :)

 

PS. ladne zamieszanie wczoraj bylo na irc ;]

Lepiej brzmi, "ożywiona dyskusja" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

totalny offtopic :/ dla linuxa BitchX jezeli chodzi o windows to freeware i bardzo dobry KVIrc. Wystarczy w goolu wpisac "irc client windows or linux"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również się dopiszę, jestem zainteresowany nauką, (grupa początkujący)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a macie domenę pod forum ? jak tak to ja mam licencje IPB leży odłogiem możemy na tym silniku założyć forum :)

livenode.info

 

Pisze sie na opcję, dla "wybitnie uzdolnionych".

Co do kwoty, to jeszcze ustalimy B)

Proszę wpisać, bo trzeba oszacować koszty.

 

Również się dopiszę, jestem zainteresowany nauką, (grupa początkujący)

Proszę wpisać ile jesteś wstanie płacić, w celu oszacowania kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba zanim się dopisze: proszę o podanie konkretnego planu: ile czasu to będzie trwało bo inaczej jest wiedzieć że tyle będzie potrzebne i koniec niż co miesiąc wpłacać i wpłacać i się to bedzie ociągać.

 

Poprostu jakies wstępne założenia by się przydały - bardziej dokładne niż te powyżejczyli np:

 

Koszt serwera= xxx

czas trwania kursu = yyy

dodatkowe opłaty.= aaa

 

szacunkowy koszt kursu ( przy zalożeniu x osóB) = średnia kwota.

 

Będzie wtedy łatwiej oszacować czy sie da rade czy nie. bo takto pisanie ja dam tyle a on tyle wg mnie nie ma sensu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała prośba zanim się dopisze: proszę o podanie konkretnego planu: ile czasu to będzie trwało bo inaczej jest wiedzieć że tyle będzie potrzebne i koniec niż co miesiąc wpłacać i wpłacać i się to bedzie ociągać.

 

Poprostu jakies wstępne założenia by się przydały - bardziej dokładne niż te powyżejczyli np:

 

Koszt serwera= xxx

czas trwania kursu = yyy

dodatkowe opłaty.= aaa

 

szacunkowy koszt kursu ( przy zalożeniu x osó B) = średnia kwota.

 

Będzie wtedy łatwiej oszacować czy sie da rade czy nie. bo takto pisanie ja dam tyle a on tyle wg mnie nie ma sensu.

 

Pozdrawiam.

 

 

Zgadzam się, trzeb sensownie wyliczyć, i podzielić, jeden mniej drugi więcej to raczej nie jest sprawiedliwe i sensowe ( ja dam tyle .. itd)

 

Myślę że może odpaść pewna ilość osób jak dojdzie co do czego, czyli do wpłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×