Skocz do zawartości
4r73k

Voip - jaki operator?

Polecane posty

Witam. Planuję przerzucić domową telefonię na Voip. Interesuje mnie jakiś porządny operator z dobrymi cenami, raczej z nastawieniem na ceny połączeń na stacjonarne. Musi mieć przede wszystkim opcję przeniesienia numeru z TP i swój własny komunikator (chcę za darmo rozmawiać z rodziną). Umowa wiążąca też wchodzi w grę, byle na dobrych warunkach? Macie coś do polecenia? Od miesiąca byłem nastawiony na kupno voipu u lokalnego operatora, ale przeliczyłem wszystko i nawet z umowami na 2 lata mają drożej nić inni, topowi operatorzy.

Będę również wdzięczny za uwagi na temat sprzętu (bramka Voip) z tego co widzę ludzie polecają i kupują Linksysa PAP2T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, moja firma, mój brat i jego firma, moi rodzice i siostra też polecamy Freeconet *

 

* ( przedstawicieli Freeeconetu na tym forum jeśli są, uprasza się o kontakt via PW celem przekazania numeru konta :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również jak poprzednicy - Freeconet.

Jednak tam może być mały problem z opisywaną przez ciebie funkcją komunikatora.

Pewnie chodzi ci o darmowe połączenia głosowe wewnątrz sieci.

Da się oczywiście wykreować rodzince konta SIP i zainstalować x-lite (darmowy komunikator voip), lub też coś innego (3cx client też nie najgorzej wygląda :lol: ),

ale tam utrzymanie numeru+konta w ichszej numeracji to niecałe 2zł/mc za każde konto.

Utrzymanie przeniesionego numeru z TP to koszt jakichś 5-6zł/mc.

 

Z innych operatorów - funkcjonalność przenoszenia numerów oferuje też Tlenofon.

On ma swój komunikator, konta i numery są w pewnym sensie darmowe

(przenoszony nr jest ofc. płatny), ale (subiektywnie) jakość niestety nieporównywalna z FCN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ifon chyba nie obsługuje przenaszalności numerów :lol:

Przynajmniej nigdzie takich informacji nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda ten Freeconet aczkolwiek ta opłata miesięczna za niby utrzymywanie numeru z TP go dyskwalifikuje. Fiercio mógłbyś rozwinąć trochę swoją wypowiedź, chodzi mi o punkt darmowych rozmów, jeśli jest taka opcja (dzwonię z komputera na telefon podłączony do bramki voip) to pewnie zdecyduje się na lokalnego providera. Zaraz przyglądnę się jeszcze tlenofonowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładnie wygląda ten Freeconet aczkolwiek ta opłata miesięczna za niby utrzymywanie numeru z TP go dyskwalifikuje.

Tylko, że taka opłata będzie u większości providerów podobna :lol:

 

Fiercio mógłbyś rozwinąć trochę swoją wypowiedź, chodzi mi o punkt darmowych rozmów, jeśli jest taka opcja (dzwonię z komputera na telefon podłączony do bramki voip)

Większość providerów umożliwia darmowe rozmowy wewnątrz sieci.

Więc jeśli utworzysz dwa konta (jedno z numerem przeniesionym z tp, drugie z wewnętrznym numerem providera), to jak ustawisz sobie program voipowy (czy to x-lite, czy to np. 3cx) i zadzwonisz z jednego numeru na drugi, to będziesz rozmowy miał za darmo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz przyglądnę się jeszcze tlenofonowi.

 

Tak jak pisał Fiercio jakość usług w tlenofonie jest do bani... po 2 latach męk przeniosłem się do ifon i całkowicie mogę polecić ich usługi. Co do przenoszenia numeru z TP to chyba faktycznie nie ma takiej opcji, a zdawało mi się, że jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się wyłamię :lol: Używam tlenofonu od (nie chcę skłamać) 2007 roku i szczerze nie miałem żadnych problemów. Połączenia nie są rwane, dźwięk jest czysty. Korzystam z bramki pap2-t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da sie dzwonic za darmo po SIPie

 

login@sip.freeconet.pl

 

i dzwonisz za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da sie dzwonic za darmo po SIPie

login@sip.freeconet.pl

Ale najpierw trzeba mieć konto SIP.

A ono też kosztuje każde ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS, a przeczytałeś uważnie pierwszego posta?

Jeśli tak, to powiedz mi, jak do ipfona chcesz przenieść numer z TP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz freeconet :)

 

Rozmawiam tak mało, że wolę płacić 2 zł co miesiąc, niż doładowywać kasę co jakiś czas i zbierać na koncie kasę jakby to było jakieś konto w banku :)

 

Support jest i działa, firma się rozwija, jakoś połączeń świetna. W dodatku z tego co widzę będziesz miał darmowe połączenia do sporej części userów z WHT :P

 

Dawno nie sprawdzałem rynku, ale ceny raczej wszędzie podobne.

 

Do tego właśnie coś w stylu pap2t i działa jak normalny telefon. O ile nie masz neostrady i dziwnego routera :) - u mnie co 24h rozłącza bramkę, a na nowszym sofcie wycina pakiety po 10 sekundach, natomiast w mieszkaniu miałem upc + tp-link jako router i działało bezawaryjnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiam tak mało, że wolę płacić 2 zł co miesiąc

6zł/mc - bo cały czas chodzi tu o numer przenoszony z TP :)

 

Z providerów, którzy oferują przenoszenie numerów z TP jest jeszcze easycall.pl - ale tam utrzymanie jakiegokolwiek numeru to 5zł/mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje za uwagi. Chyba jednak wezmę lokalnego dostawcę (Internet Solutions w Tarnowie) choć cen nie mają powalających, zwłaszcza na komórki. Dostaje od nich 1 SIP i 2 numery telefonu. Czy da się połączyć korzystanie z jednego numeru jako tego stacjonarnego, a 2 skonfigurować w podanych przez Was programach ? (x-lite, 3cx)

Druga rzecz to podłączenie, podobno stawiają Linksysa SPA2102 przed AP, a doszły mnie słuchy że to spowalnia działanie łącza. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy da się połączyć korzystanie z jednego numeru jako tego stacjonarnego, a 2 skonfigurować w podanych przez Was programach ?

Jeśli posiadasz jedno konto SIP, to (jeśli provider na to pozwala) możesz zalogować się nim na nieskończenie wielu końcówkach równocześnie, ale wybierając którykolwiek z numerów, to dzwonić będą wszystkie na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiercio tz. że będzie dzwonił stacjonarny i program na PC ? Operator raczej nic nie blokuje.

Tak.

Żeby dzwoniły każdy osobno, musisz mieć do każdego numeru osobne konto SIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiercio nie utrudniaj.

 

Czlowiek chce miec stacjonarny postawiony na voipie. Utrzymanie dwoch lini plus numeru to koszt 3-4zl miesiecznie.

 

Tyle w tym temacie, nie musi miec dwoch numerow.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×