Skocz do zawartości
smallservers.pl

Panel do tworzenia/zarządzania tylko kontami ftp

Polecane posty

Witam

Czy ktoś może spotkał się z jakimś prostym panelem do zarządzania kontami ftp?

Chodzi o to, aby na serwerze nie instalować wszystkiego co jest w standardowych panelach, tylko minimalny system + dowolny serwer ftp + panel z niezbędnym zapleczem.

 

Panel powinien mieć następujące możliwości:

- zarządzanie przez kilku adminów

- możliwość tworzenia, usuwania i modyfikowania kont ftp (nazwa, hasło, quota)

- byłoby dobrze gdyby było jakieś proste podsumowanie istniejących kont (nazwa/pojemność przyznana/pojemność wykorzystana)

 

Wszystko to ma pracować jako panel dla serwerów typowo backupowych. Idealnie by było gdyby istniało coś takiego co obsługuje jeszcze rsync, ale to już by chyba było za dobrze ;)

 

Klasyczne sh odpada, bo ma to być obsługiwane przez osoby, które nie powinny mieć dostępu do root'a, natomiast instalacja typowego panelu typu DA/webmin/ispcp wraz ze wszystkimi usługami typu php/mysql/poczta, nawet jeśli docelowo będą wyłączone jest wg mnie po prostu niepotrzebna do takich celów.

Jeżeli ktoś spotkał się z tego typu rozwiązaniami - będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

skjr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest masa przykładów konfiguracji proftpd+mysql

Oczywiście trzeba się deczko znać na pisaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sieci jest masa przykładów konfiguracji proftpd+mysql

 

Dzięki za odpowiedź, ale nie o to mi chodzi. Takie rzeczy to ja robiłem jeszcze na Slack'u 3.0 i nie szukam przykładów konfiguracji. Chodzi mi o panel i to najlepiej bez mysql'a. Wystarczy że doda użytkownika /sbin/nologin ustawi quotę i już. Może być w perl, python, ruby, obojętnie. Minimalnym kosztem softwarowym w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

instalacja typowego panelu typu DA/webmin/ispcp wraz ze wszystkimi usługami typu php/mysql/poczta, nawet jeśli docelowo będą wyłączone jest wg mnie po prostu niepotrzebna do takich celów.

 

Nie uważacie, że webmin, nawet z powyłączanymi wszystkimi dodatkami jest trochę za duży? Wg mnie jest to rozwiązanie raczej do zarządzania całym serwerem, a mnie chodzi o coś bardzo prostego, co na dobrą sprawę mogłoby mieć kilka kb i działać na jakimś lekkim serwerze www z php z działającą funkcją exec czy system.

Ale i tak dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisać sobie?

 

Też jest to wyjście, tyle że musiałoby to przejść trochę testów, chociaż przy ograniczeniu dostępu do kilku zaufanych IP kwestie bezpieczeństwa nie byłyby aż tak newralgiczne.

Z drugiej strony wolałbym już chyba custombuilda DA tylko z ftp i bindem (od razu byłby zapasowy DNS)

 

Ale może jednak istnieje już coś gotowego i sprawdzonego wydanego w wersji stabile a nie prealfa ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Szukałem, ale tego akurat nie znalazłem, dzięki @przemon! :) Projekt wygląda na pierwszy rzut oka ciekawie, postaram się napisać o nim coś więcej po ewaluacji. Ostatnia wersja jaką widzę jest z przed 3 lat, ale jeśli jest w miarę bezpieczna i będzie działać z nowymi proFTPd'ami to ok. No i ciekawostka - jest LiveCD do przetestowania, więc nie trzeba zaprzęgać do testów maszyny produkcyjnej.

 

Dla zainteresowanych - znalazłem jeszcze coś takiego:

http://themeforest.net/item/ftp-server-account-manager/52193

To z kolei jakiś zupełnie młody projekt (kilkanaście dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×