Skocz do zawartości
Krzycho

Jak przechwycić domenę .pl po zakończeniu okresu testowego?

Polecane posty

Chciałem sobie zarejestrować pewną domenę .pl. Według Whois była zarezerwowana na okres testowy (miała status: DOMAIN: [nazwa].pl is releasing from the queue). Odczekałem grzecznie do dnia i godziny kiedy kończyła się jej ważność. Dosłownie kilkanaście sekund po jej zwolnieniu chciałem ją zarejestrować na siebie, lecz dostałem komunikat iż nie jest możliwa jej rejestracja bo domena jest zajęta. :/ Ponawiam za chwilę - to samo. Zaglądam do whois, a tam widać, że domena została zajęta (Domain: [nazwa].pl is tasted), czyli z tego co się doczytałem to została zarezerwowana na 14 dniowy okres testowy i data i godzina rezerwacji równa się godzinie jej wygaśnięcia, czyli ktoś ją zajął w tej samej sekundzie co wygasła ważność domeny. Domena została zajęta przez inną firmę niż poprzednio.

 

Zakładając, że tym razem znowu nikt jej nie kupi a tylko będzie chciał ją ponownie zarezerwować na testowy okres, to jak ją skutecznie przechwycić i zarejestrować? Są jakieś uczciwe firmy które się tym zajmują i której można by to zlecić? Nie znam się na tej branży i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opcje zakłada się tylko na domeny aktywne..

 

Mea culpa. Akurat rozglądałem się za registrarami oferującymi opcję i sugestywnie zaproponowałem.

Xtd mnie jednak uprzedził i serwisy przechwytujące domeny to jedyne wyjście.

Pewnie tak też została przechwycona domena o którą walczy OP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×