Skocz do zawartości
Freecast

Koniec skypa

Polecane posty

W 2005 roku spółka eBay wykupiła program Skype od firmy Joltid. Jednakże licencję na oprogramowanie pozwalające wykonywać głosowe nadal posiada firma Joltid, która oświadczyła niedawno, że nie chce już dalej wspierać programu Skype.

 

Jeżeli właściciel komunikatora przegra sprawę sądową będzie to oznaczało koniec komunikatora. Co prawda przedstawiciele eBay oświadczyli, że pracują nad własnym oprogramowaniem do prowadzenia rozmów głosowych poprzez Skype, ale jak sami przyznają utrata licencji firmy Joltid spowoduje znaczny odpływ użytkowników i być może będzie oznaczać koniec komunikatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Watpie aby skype upadlo ;p

 

Przeciez to jest komunikator uzywany przez miliony ludzi na swiecie a nawet miliardy xD

 

i zarabia na siebie nawet bez reklam.... a jak to prawda z tym ebay i ich oprogramowaniem to po włączeniu będziemy widzieć 10 tysięcy reklam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby przestało istnieć, to tak jak by MS Office miał przestać istnieć - nie wykonalne.

 

Ja Skype lubię - jako protokół - program mają do bani ;/ Było by miło jak by w końcu protokół został otwarty albo Google przejęła prawa do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i zdechnie. Kupę lat temu nikt nie wyobrażał sobie świata bez ICQ. Kto teraz jeszcze o "icku" pamięta? Zdechnie Skype, to się na coś innego przesiądziemy, praktycznie każdy nowoczesny komunikator pozwala obecnie na przekazywanie głosu i obrazu, więc ja większego problemu nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jabber wprowadzi obsługę obrazu i fonii to będzie ciekawie - nie ważne jaki adres, program i tak zadziała.

 

P.S. d.v: 'kupę' to Ty sobie rób we własnym zakresie w toalecie... Piszę się kopę... ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skypa nie lubie - za to jak aplikacja dziala i jak wyglada. skype z poczatku (5 lat temu, wiecej?) byl ok (ale tylko ok).

sam "protokół" jest ok, ladnie sie sprawuje.

 

bedzie czasem szkoda skypa jezeli zniknie.

 

@Active-hosting:

reklamy da sie zablokowac, jest conajmniej kilka skutecznych metod w dwa kliki bez zadnego dodatkowego softu.

 

@JarekMk - jeszcze mi brakuje zeby google mialo moje rozmowy glosowe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Jabber wprowadzi obsługę obrazu i fonii to będzie ciekawie - nie ważne jaki adres, program i tak zadziała.

 

To nie pytanie jeśli, tylko kiedy połączenia głosowe i video wejdą w stadnard xmpp.

Szumi sieć o tym, ale stoi to w miejscu. Jak sam wydumałem, obecnie nie ma wsparcia dla takich rozwiązań, ale nie ma też przeciwwskazań.

Nawet 2 wers o tym wspomina http://xmpp.org/extensions/ , ale rozszerzeń ciągle nie ma.

 

Co do samego skype'a, za dużo wałów kręcił ebay. Natomiast zarabia na siebie i jest popularny przez połączenia na telefony stacjonarne, bo możliwości samego programu są siermiężne i dalekie od użyteczności.

By nie być gołosłownym, do dzisiaj nie istnieje możliwość klikalnego backupu ustawień na localhoście, czat jest mierny i nawet gadu-sradu jest w tym lepsze, klient skype-a żre zasobów opór i przy tym wolno działa.

 

Chińczycy rozbroili protokół skype-a, może warto spróbować komunikatora który stworzono w oparciu o zdobyte dane ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz cos więcej o tych Chińczykach?

 

http://www.oreillynet.com/etel/blog/2006/0...engineered.html

więcej znajdziesz na googlach

to już stare info, z roczek już ma. Widziałem nawet sshoty z ichniejszego komunikatora i ponoć działa całkiem niezgorzej. Co więcej faktycznie działa(ł) z klientem skype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem że się projekt skypodon nazywał, ale od dawna nic więcej o tym nie słyszałem.

 

A alfa wersja wyglądała ... krzakowato

27253965.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skype predzej czy pozniej zdechnie tak czy siak.

 

Generalnie to duze koncerny ida teraz w VOIP, ale nazywaja to troszke inaczej. Voip do tej pory byl dobry dla zaradnego Kowalskiego, ktory umial sobie skonfigurowac bramke i nie placic cholendarnych sum do TPSA.

 

IP Multimedia Subsystem to jest przyszlosc, do wszelkiego rodzaju mediow mozemy miec dostep z kazdego urzadzenia(spelniajacego minimalne wymagania).

Wystarczy popatrzec na google z jego google talkiem .

 

This is future !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć skype jest raczej trochę droższy w porównaniu do voip ale czy ma umrzeć? pierw ja dożyje swojego, w końcu chyba nie po to ebay go kupił aby sobie poszedł w eter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby nie patrzeć skype jest raczej trochę droższy w porównaniu do voip ale czy ma umrzeć? pierw ja dożyje swojego, w końcu chyba nie po to ebay go kupił aby sobie poszedł w eter.

Nie pałam zbytnią sympatią do Skype'a (używam sporadycznie, bo cały interfejs aplikacji jest dla mnie mocno odrzucający), ale i tak zgadzam się z tym co napisałeś. Nie sądzę, aby realnie coś mogło temu komunikatorowi zagrozić (nawet wspomniane problemy licencyjne).

 

Używałem (kilka razy) Skype'a na wielu różnych platformach systemowych (Windows, Linux, MacOS X) i na żadnej mnie niestety nie zachwycił, a chyba najgorzej prezentuje się właśnie na maczku. Do tej pory zresztą nie ma oficjalnej polskiej wersji tegoż komunikatora na tę platformę systemową (może BOSS wie coś więcej na ten temat, jeśli tylko używa Skype'a? Kiedyś wygooglowałem jakieś nieoficjalne tłumaczenie). Choć może Skype to po prostu inna filozofia (pod względem użytkowym/interfejsu) której nie rozumiem i dlatego mam takie, a nie inne odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choć może Skype to po prostu inna filozofia (pod względem użytkowym/interfejsu) której nie rozumiem i dlatego mam takie, a nie inne odczucia.

 

Przyznam szczerze że całościowa oferta ebay w ogóle mnie nie zachwyca.

O skypie już nadmieniłem, platforma aukcyjna jest tak siermiężna, że polskie systemy są niebem w porównaniu do ebaya, a paypal ... lubię przelewy elektroniczne, ale nie z takimi numerami jakie odstawiane są w paypalu, nie mówiąc już w ogóle o opłatach.

 

Także jest to po prostu inna filozofia, której nie to że nie rozumiem, ale po kilkukrotnym zetknięciu i korzystaniu z usług nie mam ochoty zgłębiać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jest możliwe żeby skypa nie było, taka marka jest tak dużo warta ze skończy się na jakiejś większej sumie pod stolem i wszyscy beda zadowoleni.

 

...

tak by to wygladalo w Polsce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×