Skocz do zawartości
giver

Postfix i problem z serwerem

Polecane posty

Zainstalowałem Postfix zgodnie z http://www.blueman.pl/serwer/id994-konfigu...erwera-cz5.html .

Problem jest taki, że nie mogę się zalogować ponownie do serwera przez ssh. Połączenie ze serwerem przez które instalowałem serwer poczty było cały czas aktywne do póki go nie zerwałem. W tej chwili nie mogę się dostać nawet na konto root. Serwer mogę przeinstalować - nie ma problemu, nawet tak zrobiłem, ale po zainstalowaniu Postfix na nowo ten sam problem.

Co ciekawe serwer odpowiada(ping). Reboot nie pomaga.

Kilka razy miałem okazje instalować serwer poczty, ale tego typu problemu nie miałem.

PS. Jest to na pewno wina Postfix(coś namieszał w systemie), ponieważ w tej chwili jest zainstalowany czysty system(Debian 5.0) oraz serwer poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe. na wirtualce zainstalowałem wg tutoriala i nic się nie stało z ssh. po zainstalowaniu sprawdź czy ssh się uruchamia podczas startu

 

ls /etc/rc5.d | grep ssh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś powtórzyłem całość od nowa - efekt ten sam. Wszystko działało dopóki nie zresetowałem Postfix's po konfiguracji.

Telnet się zawiesił, musiałem zabić proces, zabiłem również wszystkie procesy które stworzył postfix, jednak bez efektu.

Wniosek: nie tylko problem z SSH(swoją drogą sprawdziłem i ładuje się podczas startu systemu), ale ogólnie z nawiązaniem połączenia, choć otwarte połączenie działa jak i ping również.

Niestety skończyły mi się dalsze pomysły na dalszą diagnostykę. Dodam, że odinstalowanie wszystkich pakietów potrzebnych do konfiguracji Postfix'a wraz z plikami konfiguracyjnymi nie daje żadnego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×