Skocz do zawartości
Gość thetox

Zabezpieczenie forum oparte na vBulletin

Polecane posty

Gość thetox

Witam chciałbym żebyście mi poradzili jakieś porady jak dobrze zadbać zabezpieczyć swoje forum oparte na skrypcie vBulletin, obrazu napisze żebyście nie podawali mi tego artykułu http://vbhelp.pl/artykua-y-faq-f22/podstaw...forum-t462.html bo to za mało

 

Wiem ze zawsze trzeba mieć najnowszą wersje skryptu co zawsze robię jak tylko wyjdzie nowsza wersja, tez podstawa mieć mocne długie skomplikowane hasła wszędzie inne do bazy ftp e-maila konta forum konta serwera itd, mieć porządek na własnym komputerze dobrego antywirusa żeby nie mieć kompa zawirusowanego a także nie dawać dostępu byle komu do konta forum itd

 

to sam wiem

 

ale jakieś inne dodatkowe Zabezpieczenie forum ?:)

 

wiem ze to dział dotyczący serwerów nie skryptu ale nie mam się gdzie poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Spodziewam się kogo innego słynny elusiven, to co napisałem to i tak złamał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spodziewam się kogo innego słynny elusiven, to co napisałem to i tak złamał :)

 

Może czas przeanalizować logi i zobaczyć jak to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Na logi już za późno bo było to całkiem nowe forum postawione w jeden dzień i w ten sam dzień zhakowane 2 dni temu, wiec zaczęliśmy na nowo :) , straty żadne bo nic tam nie było dopiero zaczynaliśmy ale trzeba się zabezpieczyć na przyszłość :) sam Elusiven powiedział ze serwer i skrypt to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na logi już za późno bo było to całkiem nowe forum postawione w jeden dzień i w ten sam dzień zhakowane 2 dni temu, wiec zaczęliśmy na nowo :) , straty żadne bo nic tam nie było dopiero zaczynaliśmy ale trzeba się zabezpieczyć na przyszłość:)

 

Na przyszłość to robić backupy i w razie problemów dochodzić co się stało aby się przed tym zabezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee, wymyslasz. Co ci zlamal ?

 

Generalnie oprocz portu 80 nic nie wystawiaj na zewnatrz.

 

Po drugie jezeli masz problem, z botami, ktore rejestruja i spamuja to zastosuj moj pomysl.

Zrob kilkanascie pytan po Polsku, takie na ktore zna odpowiedz kazdy Polak.

Imie naszego prezydenta itp. Gwarantuje Ci ze boty sa full automat i rozwiazuje wszystkie pytania w stylu 2+2 wpisz odpowiedz, ale na takim sie wylaza. Nie wierze, rowniez, ze bedzie sie im chcialo przerabiac bota dla twojego forum, ktore dziala 2-3 dni.

 

Moje forum, z takim pytaniem dziala od dobrego roku, zero spamow. zero lewych kont. Sami Polacy :) 50 tys.

 

Mysle, ze pomysl jest genialny w swej prostocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Co mają boty spamujące do włamania? jeśli bym miał problem z botami to bym napisał ze mam problem z botami, jak bym miał problem z telewizorem czy z lodówką to bym napisał o tym, twoja wypowiedz nic nie w nosi do tego tematu, a co zrobił owy haker bazę wyciągnął z kilkoma userami, bo widziałem ją na DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strict-pedantic-security to ukrycie jakichkolwiek narzędzi administracyjnych (phpMyAdmin, forumowe ACP i paręnaście innych dodatków) jako dostępnych przez wydzielony vhost dostępny tylko przez bezpiecznego VPNa, dodatkowo jeszcze przez https z wymuszoną obustronną wymianą certyfikatów.

 

Do tego analiza 24h logów systemowych - apaczowych access/error/mod_security, systemowych, logów ftp, ssh itp. i analizowanie każdej podejrzanej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie spodziewasz się odwiedzin z krajów takich jak turcja, iran, chiny możesz je wyciąć przez htaccess.

http://www.blockacountry.com/

 

Jeżeli ktos jest w posiadaniu exploita do forum to bez problemu uzyje proxy np. z nimiec i ominie zabezpiecznie w htacess :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktos jest w posiadaniu exploita do forum to bez problemu uzyje proxy np. z nimiec i ominie zabezpiecznie w htacess :)

 

ale zauważ, że sporo osób specjalnie kupuje serwery w chinach, iranie, etc, ponieważ tamtejsi isp w dużej mierze nie zwracają uwagi czy ktoś z ich sieci (d)dosuje kogoś, ma nielegalne pliki na serwerze, etc, a np niemiecki hetzner od razu blokuje takie konta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×