Skocz do zawartości
JohnyBBB

Filezilla niebezpieczna?

Polecane posty

Witam!

Ostatnio na moją stronę [Joomla] doszło do ataku i konieczny był backup. Napisałem więc do BOKu iq.pl, a tam powiedzieli mi, że na stronę dostał się wirus poprzez klienta FTP.

Czy to jest możliwe? Używam Filezilli. Ostatnio też słyszałem gdzieś, że fatalnie zabezpiecza ona zapisane hasła.

Możecie więc polecić jakiegoś lepszego klienta ftp?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapisywać hasła w pamięci ;)

PIN'y do kart też zapisujesz na kartkach czy masz w głowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli....

Zabezpieczyliśmy wszystkie konta ftp założone na naszych serwerach www przed atakami złośliwych wirusów.

Unikalna technologia zabezpieczeń, którą zastosowaliśmy uniemożliwia tworzenie niepożądanych modyfikacji w kodzie stron www przez roboty instalujące wirusy.

To tzw. pic na wodę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
is_wm

to antywirus na serwerze ftp, skanuje dane in/out...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale pic, skoro nie umie sobie poradzić w 100% przypadków. Ewentualnie można dodać np. że to "unikalne rozwiązanie nie zawsze działa" czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cudo proftpd + clamav ( w skrypcie sh ) i z automatu wszystko się instaluje i poprawia ;) . I szczerze naprawdę działa ale tylko do plików 5MB< bo przy większych łapie zawieszkę jak skanuje i dłuugo to trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie cudo proftpd + clamav ( w skrypcie sh ) i z automatu wszystko się instaluje i poprawia ;) . I szczerze naprawdę działa ale tylko do plików 5MB

 

A to cudo ogólnodostępne :)

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa dla plików, w których znajduje się odwołanie do innych serwerów - a to ostatnio top'owy problem (a jeśli nie potrafi go zwalczyć, to bez sensu obciążać maszynę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki typu index.html sprawdzał mi i nie przepuszał dalej i skrypt ogólnodostępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzi sobie według mnie bardzo dobrze, i z aktualną bazą Clama w 90% przypadków niema problemu z wykryciem niepożądanego oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzi sobie według mnie bardzo dobrze, i z aktualną bazą Clama w 90% przypadków niema problemu z wykryciem niepożądanego oprogramowania.

 

Potwierdzam, traci na czasie operacji oraz zasoby w górę lekko ale hosty które mają wdrożony ten plugin nie przysporzyły nam powtórnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×