Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kopulosuaw

Ile zażądać za pewną domenę .TV ?

Polecane posty

Mam dylemat a na horyzoncie widok na sporą gotówkę. Nie mogę się skoncentrować i postanowiłem zapytać się kompetentnych ludzi tu na forum o zdanie... Nie chcę popełnić głupstwa.

 

6 lat temu zarejestrowałem całkiem sympatyczną domenę .TV. Czteroliterowa ale wydawało mi się, że nic nie znacząca. Najpierw trzymałem tam niewielkie forum dla fanów wind-surfingu w Polsce, później dodatkowo mały system poczty elektronicznej w wówczas egzotycznej domenie. Wszystko non-profit, dla zabawy. Rok temu przedłużyłem znaczy opłaciłem tę domenę na kolejne 3 lata. A tu nagle niespodzianka. Tydzień temu napisał do mnie koleś z pewnego arabskiego kraju z propozycją odkupienia domeny. Okazuje się, że jedna ze stacji telewizyjnych nazywa się tak samo jak moja domena oraz że ten nic nie znaczący czteroliterowy wyraz ma pewne popularne 'slangowe' znaczenie w arabskim, jeśli zapisywać je przy pomocy alfabetu łacińskiego. Krótko mówiąc Arab zaproponował 7 tysięcy euro... W normalnych warunkach z pocałowaniem ręki za tyle sprzedałbym nie tylko domenę, ale i własną siostrę ;) Hehe z siostrą oczywiście żart :) No w każdym razie sprawdziłem czy to nie jakiś przekręt ale faktycznie jest taka stacja tv w tym kraju mają inną domenę i dostałem oficjalny fax od nich potwierdzający chęć zakupu domeny.

 

Za ile ją sprzedać? Skoro na dzień dobry oferują 7 tysi to może ona być warta z 10 razy tyle. Nie chce przeginać, żeby się nie rozmyślili i żebym nie został z ręką w nocniku. Jak mądrze zagrać? Ile zażądać? Dziewczyna i kumple namawiają mnie żeby powiedzieć 50 tysięcy euro i tego się trzymać. Ale sam się boję że wtedy mnie oleją. Co mam robić? Albo inaczej co wy byście zrobili na moim miejscu? Zaznaczam że domena nie jest polska i że kasę mogą mi wpłacić na konto w jakimś egzotycznym kraju - nawet w ich własnym - żeby uniknąć problemów z podatkami... Bardzo, bardzo proszę o rozsądne rady.

 

 

 

K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzień temu napisał do mnie koleś z pewnego arabskiego kraju z propozycją odkupienia domeny.

 

Pokaż lepiej tego mejla razem ze wszystkimi nagłówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasę mogą mi wpłacić na konto w jakimś egzotycznym kraju - nawet w ich własnym - żeby uniknąć problemów z podatkami...

To oni tak zaproponowali, czy Ty tak chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Potarguj się trochę wybadasz czy to nie ściema. Samą transakcję przeprowadź przez escrow.com lub podobny serwis. Z tamtąd kase sam sobie przelejesz gdzie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak... to tylko w Polsce, na polskim forum może się zdarzyć... Ktoś zadaje konkretne pytanie a odpowiadający piszą o pierdołach i doszukują się drugiego dna. Napisałem, że sprawa jest wiarygodna. Z branżą e-commerce mam do czynienia od ponad 10 lat, kilkanaście transakcji przeprowadzonych przez escrow i konto w kraju o przyjaznym systemie podatkowym ;) Nie pytam się czy ten biznes jest wiarygodny, bo wiem, że jest, sprawdziłem w możliwym zakresie (a transakcja oczywiście, że będzie przeprowadzana przez escrow), tylko o strategie negocjacyjną... Może znajdzie się ktoś, z podobnym doświadczeniem, kto skoncentruje się na meritum pytania a nie na głupotkach?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kopulosuaw to po kiego grzyba d... ludziom trujesz, skoro masz takie doświadczenie "i w ogóle"?

 

phhh.. masz rację - tak tylko w POlsce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak sprawę stawiasz, to konkretnie: żeby wiedzieć ile możesz zażądać, musisz wiedzieć, na ile stać kontrahenta.Dowiedz się jak najwięcej o tej stacji telewizyjnej, jeśli to ogólnokrajowy nadawca w dużym (bogatym) kraju, to możesz żądać spokojnie i 5 razy więcej niż Ci wstępnie zaoferowali. Jeśli to jednak tylko jakiś nadawca lokalny, to może być problem z wyciągnięciem dużej kasy. Ale nawet w takim przypadku się targuj, zawołaj np. 15k i poczekaj na ich konktrofertę. Jak im tak zależy, że się z Tobą sami skontaktowali, to raczej nie odpuszczą po pierwszej próbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Na początku opisałeś ofertę że wyglądała na typowy scam. Nie dziw się że wszyscy to zauważyli i podeszli do tego z nieufnością.

Teraz chwaląc się śmiesznym dorobkiem (10 lat w branży i nie znasz się na negocjacjach) obrażasz innych i oczekujesz pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz specjalistów:

http://di.pl/

 

 

pozdro

miałem to samo napisać. Zapytaj na di.pl

 

Wybrałeś raczej nieodpowiednie forum o nieodpowiednim poziomie dyskusji, za dużo tutaj osób, które muszą wtrącić swoje dwa grosze dosłownie do każdego tematu jaki przeglądam oczywiście nie wnosząc do niego nic wartościowego (to moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałem to samo napisać. Zapytaj na di.pl

 

Wybrałeś raczej nieodpowiednie forum o nieodpowiednim poziomie dyskusji, za dużo tutaj osób, które muszą wtrącić swoje dwa grosze dosłownie do każdego tematu jaki przeglądam oczywiście nie wnosząc do niego nic wartościowego (to moje zdanie)

 

Bo podważyli "superowość" Twojej domeny?Bądźmy poważni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo podważyli "superowość" Twojej domeny?Bądźmy poważni..

 

i wiedziałem, że znajdzie się ktoś kto to napisze - dlatego napisałem o każdym temacie na forum - znajdź mi temat, w którym nie ma durnych wtrąceń nie na temat

ja znajdę w ciągu kilku sekund masę z durnymi komentarzami i dogryzkami w stronę użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na di.pl nic konkretnego także nie napiszą. Tam każdy pilnuje własnego interesu, hehe. Jak się nie orientujesz to zaproponuj komuś procentowy udział od wartości sprzedaży (mam na myśli osobę która trudni się handlem domenami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na di.pl nic konkretnego także nie napiszą. Tam każdy pilnuje własnego interesu, hehe. Jak się nie orientujesz to zaproponuj komuś procentowy udział od wartości sprzedaży (mam na myśli osobę która trudni się handlem domenami).

 

a ja wolałbym usłyszeć opinię co z takim fantem zrobić od osób, które trudnią się w domainingu na poważnie i na pewno nie jest tak, że każdy pilnuje własnego interesu.

 

Jeszcze co do mojego tematu - nigdy nie napisałem, że mam 'superową' domenę, prosiłem, żeby nie pojawiały się zbędne komentarze. Temat w dziale Giełda to na moje ogłoszenie dla osób zainteresowanych a nie kolejny temat dla osób, które i tak nie kupią a warto skomentować, wyśmiać. Proszę skończmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując: Masz okazję nabyć przygotowane do startu forum wraz ze świetną domeną Premium GpsForum.pl

 

Porównałbym to do "superowej" spokojnie.

 

eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez nazwy niewiele da się napisać a autor jej nie wymienił. Znając ją wystarczy poszperać w necie jaka to jest telewizja, może to jakaś niewielka kablówka w mieścinie na prowincji, może regionalna stacja. Na pewno jednak 50 tys dolców to nikt nie zapłaci za .tv, mając taką kasę dostaliby domenę w inny sposób i to już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,

Ciesz się, że masz takie szczęście i bierz 7 a nie bądź zachłanny.

 

Pzd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz im, że nie obchodzą Cię grosze typu 7000 euro i że zamierzasz kupić ich tą całą telewizyjkę i zamienić w program erotyczny ;-). A tak na serio - spróbuj nawiązać kontakt z kimś z tego kraju i zoorientuj się czy ta telewizja jest porządna, czy ma porządne reklamy na własnej stacji. Od kiedy istnieją, jak dużo osób w niej pracuje. Oczywiście w ramach możliwości, bo to spore wyzwanie dowiedzieć się takich informacji, ale trochę ruszyć głową i można coś ciekawego się dowiedzieć. Dowiedz się po prostu o nich jak najwięcej. Czy jest już ta domena w ich krajowej domenie (?), .com. net, itd. Warto trochę się potrudzić, bo to niezła okazja może być. Gdy już będziesz wiedział o nich wiedział jak najwięcej to masz dwa asy w rękawie - domenę i informacje, dzięki którym będziesz wiedział jak działać i ile od nich możesz wyłuskać. Powodzenia!

 

PS. A może by coś złota i ropy nafotwej dali? ;-)

 

EDIT:

Trochę się spóźniłem z tym postem chyba. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×