Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Keaman

Postfix opóźnienie w dostarczaniu poczty

Polecane posty

Witam, zainstalowałem sobie postfixa i niestety do niektórych serwerów pocztowy np. interi, moje maile dochodzą z opóźnieniem, z logów wynika, że sprawcą jest Greylisting. Mógł by mnie ktoś nakierować jak rozwiązać ten problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, zainstalowałem sobie postfixa i niestety do niektórych serwerów pocztowy np. interi, moje maile dochodzą z opóźnieniem, z logów wynika, że sprawcą jest Greylisting. Mógł by mnie ktoś nakierować jak rozwiązać ten problem ?
Jaki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Greylistingu :) Wikipiedia jasno mnie nie naprowadziła na rozwiązanie tej sytuacji, nie mogę też nic znaleźć konkretnego w sieci, może źle szukam :) W każdym razie chodzi o to aby zlikwidować to opóźnienie w dostarczaniu maili. Według Wikipedii, serwer poczty, który używa metody greylistingu, odrzuca maile od nierozpoznanych nadawców. Czyli co w takiej sytuacji mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czaję to ta różnica czasu to jest czas po jakim Twój serwer wysyła ponownie wiadomość ?

 

Poprawcie mnie jak źle mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Greylistingu smile.gif Wikipiedia jasno mnie nie naprowadziła na rozwiązanie tej sytuacji, nie mogę też nic znaleźć konkretnego w sieci, może źle szukam smile.gif W każdym razie chodzi o to aby zlikwidować to opóźnienie w dostarczaniu maili. Według Wikipedii, serwer poczty, który używa metody greylistingu, odrzuca maile od nierozpoznanych nadawców. Czyli co w takiej sytuacji mam zrobić ?

Nic

 

Serwery spamowe nie dostarczają maili drugi raz, i Greylisting polega na sprawdzeniu, czy serwer wysłał maila jeszcze raz.

 

Poprawcie mnie jak źle mówię

Niema co poprawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czaję to ta różnica czasu to jest czas po jakim Twój serwer wysyła ponownie wiadomość ?

 

Poprawcie mnie jak źle mówię :)

 

Dokładnie :)

 

Nic

 

Serwery spamowe nie dostarczają maili drugi raz, i Greylisting polega na sprawdzeniu, czy serwer wysłał maila jeszcze raz.

 

Czyli, jeśli mam serwis z aktywacją kont użytkowników poprzez email, to użytkownik jest skazany na czekanie ? Niewierze, że nie da się tego jakoś rozwiązać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku emailach unorumuje się to :)

 

Ja miałem parę razy sytuacje, że email w gmail trafiały od razu do spamu... ale jak troszkę serwis się rozkręcał to wtedy gmail oduczył się metody lądowania korepondencji z mojego serwera w spamie :)

Podobnie będzie z Greylisting - jak się nauczy to potem od razu będą przychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×