Skocz do zawartości
WPNJ

Piracki GPS = więzienie!

Polecane posty

Czy to był olej napędowy czy opałowy nie wyobrażam sobie, że jeżeli ktoś nie złapał Was za rękę daliście sobie wcisnąć jakieś punkty i coś jeszcze za brak dokumentu zakupu. Nie znam podstawy prawnej, która nakazuje mi trzymać dokumenty zakupu (czy to zakupu paliwa, nawigacji czy tez laptopa lub choćby koszuli w którą jestem ubrany) i okazywać je policji na jej życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żyjemy w kraju absurdu (wystarczy spojrzeć na stosunek zarobków do cen towarów/usług w porównaniu do tzw. cywilizowanych krajów). Ciekaw jestem ilu z Was tu piszących mieszka już "na swoim" a ilu ma to dopiero przed sobą. Śmiejecie się ze Sponsiego, ale pewnie przyjdzie kiedyś taki dzień, kiedy faktycznie będzie miał dosyć i wyjedzie.

 

Ja sam żałuję teraz, że języka niemieckiego tylko się "uczyłem" a nigdy się go nie "naumiałem", bo akurat miałbym gdzie wyjechać... i szczerze to zastanawiam się ile lat jeszcze wytrzymam patrząc na nasze urzędy, PKP (jestem skazany regularnie z ich usług korzystać), ogólne podejście do klienta/gwarancji w 99,99% sklepów (tzw. system KIS- Kup I Spieprzaj), banków (dla których zamknięcie rachunku wedle złożonej 3 lata wcześniej dyspozycji jest "tak trudne, że aż niemożliwe" i musi trwać 3 lata i tydzień), itd. itd. Spróbujcie kiedyś przyłączyć sobie ponownie licznik w lokalu w którym poprzedni właściciel zrezygnował z gazu- mnie po miesiącu walki z gazownią się odechciało i mam teraz w domu wszystko na prąd (swoją drogą bardzo się z tego teraz cieszę). Drzwi "na wymiar" w tym kraju robione są "na wymiar" tylko z nazwy (a do tego naczekałem się na dostawę 8 tygodni).

 

Naprawdę nie chce mi się dalej wymieniać dalej- ludzie którzy z tego kraju wyjechali i od kilkunastu już lat mieszkają spokojnie w "krajach cywilizowanych" łapią się po prostu za głowę i przede wszystkim- nie myślą o powrocie. Osobiście w ogóle się im nie dziwię- Sponsiemu też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas wracają jak bumerang słowa "ostatni zgasi światło". Ja się ze Sponsiego nie będę nabijał, sam czekam, aż moja przyszła małżonka zakończy swoją edukację i wyniesiemy się pewnie razem do nieco bardziej przyjaznych obywatelom (lub przynajmniej nieco mniej wrogich) krajów. Będąc w Anglii nabijałem się z obowiązujących tam regulacji, ich niezmierzonej głupoty w ustanawianiu kolejnych przepisów, np. w kwestiach H&S (BHP) ale w porównaniu z tym, co fundują nam nasi "reprezentanci narodu" to u nich jest ład, porządek, wolność i demokracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nokie 5800 przy zakupie dostalem zainstalowana nawigacje na 90dni, zatrzymuje mnie policja i jak ja wedlug tego co oni napisali mam im udowodnic ze ona jest orginalna skoro nie mam na to zadnych papierow (czyt. nie dostalem)? Tylko w polscie takie kwiatki prawne mozna znalesc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Dotychczas chyba było tak że to władza musi Ci udowodnić przestępstwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nam władza powiedziała gdzie i po co byliśmy i że albo pkt albo dochodzenie.............

 

Więc wybraliśmy to 1 bo wyszła by niezła afera..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×