Skocz do zawartości
monday

przeniesienie domeny z home

Polecane posty

Witam,

 

Mam kupioną domenę pl w home.

 

Pod koniec lipca wygasa termin jej ważności.

 

Nie pamiętam już czy mam ją rok czy dwa i czy kupowałem ją w jakieś promocji.

 

Czy mogę i przede wszystkim czy zdążę ją przenieść do innej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zerknij na fakturę albo zagadaj do boku.

 

jeśli chcesz ją przenieść to poproś home o authinfo dla tej domeny i podeślij je do nowej firmy.

 

edit - powinieneś zdążyć ją przenieść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki m.p za odpowiedź  :D

 

Przy założeniu, że domenę kupiłem w jakiejś ich promocji, home może robić problemy?

 

Jakieś pół roku temu robiłem na forum research gdzie warto kupować domeny i wyszło mi, że w ovh. Czy coś się zmieniło? Przenosić do i kupować w ovh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o domenach .pl to wszyscy zapewne polecą masternet.pl (przedłużenie .pl za 45zł) - warto wspierać polskie firmy :D

 

co do problemów, które może robić home - raczej nie powinni, ale zależy to od regulaminu promocji - czasem masz niby tę rejestrację za 10gr, ale przedłużenie kosztuje np 100zł, a wydanie authinfo możliwe jest dopiero po przedłużeniu domeny na kolejny rok. najlepiej będzie jak po prostu zapytasz się BOK o wydanie kodu authinfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przypadkiem nie jest tak, że domenę trzeba transferować przynajmniej 30 dni przed końcem terminu jej ważności :D

 

Kojarzę, że takie coś usłyszałem kilka miesięcy temu na infolinii. Była to albo dobra ściema albo faktyczni tak jest. Lepiej niech się inni na ten temat wypowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy przypadkiem nie jest tak, że domenę trzeba transferować przynajmniej 30 dni przed końcem terminu jej ważności
Jest chyba sprzeczne z zasadami NASK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :D

Poprosiłem home o zasady uzyskania kodu authinfo i dostałem informację, że muszę zapłacić 120 zł za cały następny okres.

Więc chyba nie mam wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tak jest jak się kupuje domeny w promocji.

Hrd też tak ma że po 2 latach można otrzymać kod lub wcześniej trzeba płacić 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy przypadkiem nie jest tak, że domenę trzeba transferować przynajmniej 30 dni przed końcem terminu jej ważności :)

 

 

 

Nie ma zadnych takich warunkow jesli chodzi o transfery domen miedzy partnerami NASK. 

 

 

Domene .pl mozesz przetransferowac nawet po zakonczeniu jej okresu abonamentowego. Wiem, ze Home.pl wykonuje taka operacje na zyczenie klienta, bo sam korzystalem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Po wielu przejściach otrzymałem w końcu kod authinfo z home.

Co teraz? Jak przenieść tę domenę do innej firmy?

Jak przeniesienie domeny ma się do tego że na home mam cały czas serwer z plikami pod tę stronę (wordpress, smf)?

Czy jest na coś powinienem zwrócić uwagę?

Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co teraz? Jak przenieść tę domenę do innej firmy?

Jak przeniesienie domeny ma się do tego że na home mam cały czas serwer z plikami pod tę stronę (wordpress, smf)?

Czy jest na coś powinienem zwrócić uwagę?

Wielkie dzięki za pomoc.

- wybierasz firmę

- korzystasz z formularza transfer domeny (najczęściej tak się w firmach to nazywa)

- na pewnym etapie poproszą Ci eo wpisanie kodu authinfo

- na maila przypisanego do domeny w bazie whois NASK-u przyjdzie link, który trzeba kliknąć w celu potwierdzenia transferu

- klikasz i cieszysz się z transferu

 

Przeniesienie domeny nie wpływa w żaden sposób na inne usługi, nadal wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jedynie by u nowego rejestratora, założyć konto na takie same dane jakie masz w obecnej domenie, bo inaczej transfer zakończy się niepowodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Pamiętaj jedynie by u nowego rejestratora, założyć konto na takie same dane jakie masz w obecnej domenie, bo inaczej transfer zakończy się niepowodzeniem.

 

Nieprawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Już się cieszę, że powoli uciekam z home W nowej firmie i tak podałbym te same (prawdziwe dane). Najważniejsze, że takie przeniesienie domeny nie ma wpływu na istniejące cms-y. A jak to się ma do seo? Czy taka zmiana providera może mieć wpływ na pozycjonowanie strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dane abonenta muszą się zgadzać. łącznie z adresem email. no ja też uciekam z home, jeszcze kilka domen zostało. myśle że nie powinno miec to wpływu na pozycjonowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzymanie kodu Authinfo trwa bardzo szybko u nich. Po wysłaniu faksu do nich, kod pokazał się na poczcie po niecałych 2 minutach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

Dobrze wyczytałem na forum, że najlepiej poprzenosić wszystkie domeny do masternet? (BTW, dlaczego nie do ovh?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×