Skocz do zawartości
lol151

kylos vs efuturo ?

Polecane posty

ja kylos jeszcze nie miałem okazji przetestować, jednak w efuturo posiadałem już nie jednego VPS-a i byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idz do Sebaka, wszystko ladnie pieknie dziala no i po za tym zawsze mozna sie dogadac ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już kiedyś pisałem na ten temat, chociażby podawanie różnych informacji różnym klientom, jednemu na przykład że padł ups a drugiemu że łącze (oczywiście obydwie informacje dotyczyły tego samego problemu).

 

No to podaj proszę inne przykłady - skoro ten o rozbieżności zdań to jeden z wielu (tak można wnioskować po użyciu słowa "przykład" i "chociażby") . Ja zanim przeszedłem do Kylosa nie potrafiłem znaleźć o nim opinii na forum. Sam nawet założyłem wątek w dziale opinie, a tu okazuje się, że 3lv1s ma wiele przykładów na nierzetelność tej firmy i jeszcze o nich kiedyś tam pisał. Hmmm.

 

Tak był pad, owszem (jeden jak na razie jedyny), ale w webh/efuturo też zaliczyłem kilka dłuższych padów. To co mi odpowiada w Kylos to poziom obsługi klienta - żaden ticket nie pozostał bez odpowiedzi, problemy załatwiane były w ciągu kilkunastu minut nawet w nocy. Odpowiada mi też właściwy system rekompensat za ewentualne awarie.

 

Nie mówię, że Kylos jest lepszy od eFuturo, albo że gorszy (choćby dlatego że miałem wcześniej konto w webh, a nie w efuturo). Po prostu jak widzę, że "doradzają" w temacie osoby, które swoją wiedzę o Kylos czerpią tylko z postów na forum (w dodatku niektórych moich) to mnie aż skręca. To jakby wyrażać swoje opinie o samochodach po przeczytaniu testu w gazecie ;)

 

Efuturo> kylos takie moje zdanie kylos tylko i wyłącznie pod strony się nadaje nic wiecej

A to piękny przykład tego o czym napisałem wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sizar japa ... miałem okazje korzystać więc nie masz prawa komentować bez odpowiedniej wiedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sizar japa ... miałem okazje korzystać więc nie masz prawa komentować bez odpowiedniej wiedzy ;)

 

a ja korzystałem z webh jak i z efuturo i co ? no i to że webh to tak jak by maska efuturo, ten sam sprzęt te same maszyny to samo DC ta sama obsługa.

webh support -10/10

efuturo lepiej ale oceniać nie bede.

kylos hmmm wydaje się ok po rozmowie na gg bardzo miła obsługa chcieli mi dać nawet maszynę na test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to podaj proszę inne przykłady - skoro ten o rozbieżności zdań to jeden z wielu (tak można wnioskować po użyciu słowa "przykład" i "chociażby") ...

 

... Po prostu jak widzę, że "doradzają" w temacie osoby, które swoją wiedzę o Kylos czerpią tylko z postów na forum (w dodatku niektórych moich) to mnie aż skręca. To jakby wyrażać swoje opinie o samochodach po przeczytaniu testu w gazecie :)

 

Proszę bardzo, oto to co wiem na temat kylosa:

 

 

 

Całe "DataCenter" mieści się na jednym z pięter PRLowskiego biurowca który po wykupieniu od Elektromontażu przez Sunco jest w trakcie remontu. Serwerownia Kylos zajmuje małe kilkunastometrowe pomieszczenie biurowe. Większość pomieszczeń ma tam 15 – 20 m2 Oczywiście można połączyć kilka w jedno ale w tym przypadku nie miało to miejsca.

 

 

* Całodobowy monitoring Rozumiem że chodzi tutaj o siteuptime.com i monitorowanie serwerów czy działają. Na portierni jest też Pani "Jadzia" nie znam niestety imienia ale myślę że posiada licencję I i II stopnia ochrony ;)

 

* Zaawansowane systemy ochronne

 

W korytarzu jest hydrant to jeżeli chodzi o systemy p.poż.

 

* Wstęp tylko dla autoryzowanych pracowników

 

Przynajmniej do pomieszczenia. Bo po całym obiekcie można chodzić bez większego skrępowania.

 

* Klimatyzacja

 

- Rygorystyczna kontrola temperatury 18-21 st.C

 

- Rygorystyczna kontrola wilgotności 30-45%

 

Budynek nie ma klimatyzacji ogólnej bo jej montaż przekracza wartość samego budynku. Ale jeżeli firma Kylos zamontowała sobie klimatyzator to zapewne są to rygorystyczne warunki środowiska.

 

* System zasilania

 

- Dwa niezależne źródła zasilania

Podstacja znajduje się na parterze biurowca. Została wymieniona na nową jakoś przed rozpoczęciem ostatniej zimy. Ale nie są to dwa niezależne a jedynie jedno i to zależne od zakładu energetycznego. Aby podłączyć zasilanie z innej rozdzielni trzeba dogadać się z sąsiednią firmą mająca tam zakłady ( produkcja szkła ). Jednak poprowadzenie takiego kabelka to konieczność przejścia przez trzy działki z czego dwie mają różnych właścicieli. Jakie to jest proste do załatwienia i ile kosztuje, bo o samej inwestycji nie wspomnę, będą wiedziały osoby które mają choć mgliste pojęcie o kosztach budowy serwerowni. Więc to niezależne zasilanie to nie taka prosta sprawa dla małej firmy.

 

 

 

- Podtrzymanie zasilania (UPS)

Koszt upsa na allegro to nie filozofia. I zapewne takie zasilanie firma Kylos posiada.

 

 

 

- Zasilanie awaryjne poprzez agregat prądotwórczy

 

Sam budynek agregatu nie posiada. Zostaje więc albo mały agregat, który w razie awarii można postawić przed budynkiem i odpalić albo też firma Kylos zamontowała gdzieś agregat wielkości małego samochodu. Niestety nie widziałem nic takiego.

 

- Zasilanie prądem filtrowanym przez UPS

 

 

 

 

* Sieć

 

- Dwa niezależne łącza

 

Na dachu jest kilku dostawców w tym wspomniany GTS i Crowley

 

- Pełna redundancja sprzętowa

 

Ok może być

 

- Sieć oparta o technologię Cisco

 

Ok może być

 

- Dedykowane łącza do wiodących dostawców Internetu

Ok może być

 

Natomiast na stronie firmy netrar.pl która też u nich ma serwer jest taki tekst.

 

"Posiadamy bezpośrednie wpięcie światłowodowe do sieci Crowley i GTS. Łącza skonfigurowane są przy pomocy protokołu BGP4 w trybie nadmiarowości, co zapewnia nieprzerwaną pracę sieci w przypadku awarii któregoś z nich. Lokalizacja, jak i konfiguracja naszej infrastruktury, zapewnia wysoką jakość połączenia i niskie czasy dostępu z większości miejsc, nie tylko w kraju, ale i na świecie"

 

No niestety ale jedyne światłowody w okolicy to Centertel, który ma na dachu swojego BTSa. Inni operatorzy nie podłączą tam światła bo inwestycja jest bardzo kosztowna. Atman jedynie może to zrobić ale wycenę znam i raczej firmy Kylos na to nie będzie stać jeszcze przez x czasu. A zapomniałem jest tam jeszcze Dialog ale jego studzienka jest dopiero na ulicy Duńskiej a to całkiem pokaźny kawałek.

 

 

Tak więc mojej wiedzy nie opieram o forum a na własnych doświadczeniach. Moja firma robiła tam studium wykonalności projektu ( ktoś chciał kiedyś kupić ten budyneczek ).

 

Do samej firmy Kylos nic nie mam. Pewnie fajne z nich chłopaki. Ale jak ktoś pisze takie bzdury na stronie to aż się włos jeży … Przecież to nie wstyd zaczynać skromniej. Choćby jak Efuturo swego czasu. Ale chęć pozyskania w taki sposób a właściwie naciągnięcia klienta nie powinna mieć miejsca. I tym bardziej nie powinna mieć aprobaty forumowiczów jedynego forum o tej tematyce w kraju.

 

 

 

 

I tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Mogłeś przynajmniej zrobić porównanie bo sporo podanych przec wad występuje też u konkurenta (efuturo).

Stosunek cena jakość w obu przypadkach jest dobry więc aby wybrać, najlepiej samemu przetestować usługi z obu ofert.

Jeśli chodzi o lokalny grunt to ostatnio jeszcze ncgroup.pl chce trochę zawojować rynek(obniżając ceny, podnosząc jakość, poszerzając ofertę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogłeś przynajmniej zrobić porównanie bo sporo podanych przec wad występuje też u konkurenta (efuturo).

Stosunek cena jakość w obu przypadkach jest dobry więc aby wybrać, najlepiej samemu przetestować usługi z obu ofert.

Jeśli chodzi o lokalny grunt to ostatnio jeszcze ncgroup.pl chce trochę zawojować rynek(obniżając ceny, podnosząc jakość, poszerzając ofertę).

 

* Całodobowy monitoring

Rozumiem że chodzi tutaj o siteuptime.com i monitorowanie serwerów czy działają. Na portierni jest też Pani "Jadzia" nie znam niestety imienia ale myślę że posiada licencję I i II stopnia ochrony wink.gif

 

W naszym przypadku, monitoring jest zapewniony na kilku poziomach:

- Monitoring budynku, w tym wejścia na pietro na którym znajduje się nasza serwerownia.

- Monitoring w środku pomieszczenia w którym znajdują się maszyny.

 

* Zaawansowane systemy ochronne

W korytarzu jest hydrant to jeżeli chodzi o systemy p.poż.

 

Na każdym piętrze, jak w każdym pomieszczeniu są czujniki dymu i ciepła z bezpośrednim powiadomieniem straży.

Oczywiście na korytarzu też znajduje się hydrant ;).

 

* Wstęp tylko dla autoryzowanych pracowników

Przynajmniej do pomieszczenia. Bo po całym obiekcie można chodzić bez większego skrępowania.

 

Wejść do budynku mogą tylko osoby posiadające identyfikatory, lub też będące na listę osób upoważnionych do poruszania się po budynku. Są też osoby(tak jak ja), które mają też możliwość wprowadzenia osób obcych na teren budynku. W takim przypadku wchodząca osoba ze mną jest legitymowana i zapisywane są takie dane jak: Imię i nazwisko, numer dowodu, piętro, godzina wejścia, wyjścia.

 

Tak więc nie ma możliwości pałętania się po budynku osób niepowołanych.

 

* Klimatyzacja

- Rygorystyczna kontrola temperatury 18-21 st.C

- Rygorystyczna kontrola wilgotności 30-45%

 

Budynek nie ma klimatyzacji ogólnej bo jej montaż przekracza wartość samego budynku. Ale jeżeli firma Kylos zamontowała sobie klimatyzator to zapewne są to rygorystyczne warunki środowiska.

 

Posiadamy 2 własne klimatyzatory, które utrzymują temperaturę na poziomie 22-24 stopni, gdzie w razie awarii jednego z nich temperatura będzie się utrzymywała na poziomie 28-29 stopni.

 

Posiadamy też duży wentylator przemysłowy, który ma służyć w przypadku awarii obu klimatyzacji. Z jego użyciem jesteśmy w stanie zapewnić temperaturę na poziomie 33-34 stopni.

 

* System zasilania

 

- Dwa niezależne źródła zasilania

Podstacja znajduje się na parterze biurowca. Została wymieniona na nową jakoś przed rozpoczęciem ostatniej zimy. Ale nie są to dwa niezależne a jedynie jedno i to zależne od zakładu energetycznego. Aby podłączyć zasilanie z innej rozdzielni trzeba dogadać się z sąsiednią firmą mająca tam zakłady ( produkcja szkła ). Jednak poprowadzenie takiego kabelka to konieczność przejścia przez trzy działki z czego dwie mają różnych właścicieli. Jakie to jest proste do załatwienia i ile kosztuje, bo o samej inwestycji nie wspomnę, będą wiedziały osoby które mają choć mgliste pojęcie o kosztach budowy serwerowni. Więc to niezależne zasilanie to nie taka prosta sprawa dla małej firmy.

 

Z wiedzy jaką posiadam, posiadamy dwa niezależne źródła zasilania. Aczkolwiek mówiąc szczerze akurat tą kwestią się nie interesowałem, ze względu na fakt, iż mamy zasilanie gwarantowane. Tj. zasilanie podłączone pod agregat prądotwórczy, z gwarantowanym zasilaniem na poziomie 99.9%.

 

 

- Podtrzymanie zasilania (UPS)

Koszt upsa na allegro to nie filozofia. I zapewne takie zasilanie firma Kylos posiada.

 

Posiadamy 3KVa UPS'y firm MGE i APC, z większością zarządzalne.

 

 

- Zasilanie awaryjne poprzez agregat prądotwórczy

 

Sam budynek agregatu nie posiada. Zostaje więc albo mały agregat, który w razie awarii można postawić przed budynkiem i odpalić albo też firma Kylos zamontowała gdzieś agregat wielkości małego samochodu. Niestety nie widziałem nic takiego.

 

Budynek posiada agregat, oraz zapewnia linie z zasilaniem gwarantowanym za dodatkową dopłatą. Z której korzystamy.

 

- Dwa niezależne łącza

Na dachu jest kilku dostawców w tym wspomniany GTS i Crowley

 

Posiadamy 2 niezależne łącza, podciągnięte światłowodem z głównych węzłów Crowley'a i ATM'ana w Łodzi.

 

 

- Pełna redundancja sprzętowa

Ok może być

 

Ważniejsze rzeczy są redundowane, nie widzę sensu dublowania elementów które się nie psują(tj. switche).

 

 

- Sieć oparta o technologię Cisco

Ok może być

 

Główniejsze urządzenia sieciowe są firmy CISCO, reszta to ALLIED TELESIS oraz NETGEAR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogłeś przynajmniej zrobić porównanie bo sporo podanych przec wad występuje też u konkurenta (efuturo).

BRE Tower ma zasadniczo jedną, przeważającą zaletę - jest jednym z głównych węzłów tranzytowych w Łodzi - np. główny (i chyba jedyny) w mieście węzeł AC-X, co za tym idzie Crowley+Atman, do tego, jako, że budynek bankowy to pewnie i Exatel.

Jako, że najwyższy biurowiec "firmowy" w mieście, to można domyślać się, że i łakomy kąsek dla komórkowców i innych chętnych na broadcast powietrzny po Łodzi.

Na przeciwko BRE, po drugiej stronie Al. Piłsudskiego, jest Łódzkie Centrum Biznesu - tam ma główne styki GTS, paręnaście metrów dalej niebieski biurowiec Pekao - siedziba łódzkiego L-IX'a (głównie to forweb).

 

Natomiast budynek na Traktorowej to taki sobie ""biurowiec"" na zupełnym odludziu, gdzie praktycznie jedynym sposobem dosłania czegokolwiek jest... radiolinia z biurowców BRE/ŁCB/Pekao ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Sebak jakie klimatyzatory macie ?

Oraz jakie skraplacze rowniez posiadacie ?

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając Twoje podejście do efuturo, śmiem twierdzić iż możesz pytać nawet o skraplacze wody przeciwpożarowe by cały sprzęt zalało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Kylosa nie korzystałem, więc nie mam zdania, ale efuturo mogę polecić. Owszem, było z kilka tyg gdy często działo się coś z łączem, ale to było dosc dawno temu, a teraz jest wszystko w porządku i śmiało można kupować, tymbardziej za taką cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd
BRE Tower ma zasadniczo jedną, przeważającą zaletę - jest jednym z głównych węzłów tranzytowych w Łodzi - np. główny (i chyba jedyny) w mieście węzeł AC-X, co za tym idzie Crowley+Atman, do tego, jako, że budynek bankowy to pewnie i Exatel.

Jako, że najwyższy biurowiec "firmowy" w mieście, to można domyślać się, że i łakomy kąsek dla komórkowców i innych chętnych na broadcast powietrzny po Łodzi.

Na przeciwko BRE, po drugiej stronie Al. Piłsudskiego, jest Łódzkie Centrum Biznesu - tam ma główne styki GTS, paręnaście metrów dalej niebieski biurowiec Pekao - siedziba łódzkiego L-IX'a (głównie to forweb).

Oczywiście lokalizacja jest dobra ze względu na możliwość rozbudowy infrastruktury.

Sam budynek jest świerzo po remoncie co jest niewątpliwą zaletą.

Widok z dachu też jest świetny :) tylko czy to ma się przekłada na jakość usług?

 

Natomiast budynek na Traktorowej to taki sobie ""biurowiec"" na zupełnym odludziu, gdzie praktycznie jedynym sposobem dosłania czegokolwiek jest... radiolinia z biurowców BRE/ŁCB/Pekao ;)

 

??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Znając Twoje podejście do efuturo, śmiem twierdzić iż możesz pytać nawet o skraplacze wody przeciwpożarowe by cały sprzęt zalało :)

 

Nie, charakter mojego postu nie ma negathywnego przekazu :)

A druga sprawa troszke klimatyzjacja DC sie interesuje wiec z ciekawosci postanowilem zadac pytanie ;)

 

Takze totalny luzik :) Jak to w kazdy wieczorny dzionek after work :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
??? ;)

Nie wiem co cię tak dziwi... z Łódzkiego Centrum Biznesu też można sobie coś niecoś dosłać radiolinią...

 

PS: Byłeś na dachu BRE, że się wypowiadasz o widoczkach z niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd
Nie wiem co cię tak dziwi... z Łódzkiego Centrum Biznesu też można sobie coś niecoś dosłać radiolinią...

 

PS: Byłeś na dachu BRE, że się wypowiadasz o widoczkach z niego?

To się nazywa "Centrum Biznesu" (bez łódzkie) i z tego bydynku to sobie za daleko nie doślesz radiolinią. Rozwiązaniem są oczywiście pobliskie wieżowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×