Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Noone

Z: [opinie] ViPower.PL

Polecane posty

DA po SSL: brak

WHMCS po SSL: brak

Dokładnych parametrów usług: brak (nawet proste phpinfo podane na forum nie działa)

Ciekawe kiedy wreszcie firmy przestaną robić standardową fuszerkę na którą ostatnio mocno narzekam. Aż chce się powiedzieć: postawić kolejny hosting w standardzie - od 12 zł/rok, skonfigurować go - bezcenne.

 

Do tego przy wyłączonych obrazkach nie da się złożyć zamówienia.

 

Na plus mogę powiedzieć że 99% firm na DA robi taką fuszerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czemu ma służyć taki atak, ale z pewnością nie jest to żadna obiektywna opinia.

 

DA po SSL -> Jest to konfigurowalne poprzez zmianę 1 zmiennej i restart daemona DA. Więc nie jest to nie udostępnione przez nasze lenistwo.

WHMCS po SSL -> Zostanie udostępnione za około miesiąc wraz z pojawieniem się nowej odsłony naszej strony oraz nowej oferty.

Nigdy nie oferowaliśmy kont po 12zł rocznie, więc jeżeli miało to służyć jako puenta to była naprawdę nie trafiona.

Dokładne parametry usług ... http://vipower.pl/index.php?go=shared_porownanie

Jeżeli czegoś tam brakuje wystarczy 1 mail do BOK i wszystkie informacje zostaną udzielone, niczego nie ukrywamy.

 

Co do braku możliwości złożenia zamówienia przy wyłączonych obrazkach... ehh cóż jakoś przebolejemy stratę tego potencjalnego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Nie wiem czemu ma służyć taki atak, ale z pewnością nie jest to żadna obiektywna opinia.

 

Ależ jest. Pokazuje podejście firmy do klienta.

 

DA po SSL -> Jest to konfigurowalne poprzez zmianę 1 zmiennej i restart daemona DA. Więc nie jest to nie udostępnione przez nasze lenistwo.

Więc dlaczego tego nie zrobiliście? Coś zacytuję z waszej strony. Polityka prywatności: "Bezpieczeństwo transferu danych zapewnia protokół SSL." Czyli jeśli stracę przez podsłuchanie transmisji (a łączę się przez komórkę i nie jest to szczególną sztuką) dane swojego konta cała odpowiedzialność spada na was i wypłacicie odszkodowanie bez gadania czy będę musiał po sądach chodzić?

 

WHMCS po SSL -> Zostanie udostępnione za około miesiąc wraz z pojawieniem się nowej odsłony naszej strony oraz nowej oferty.

Chociaż tyle.

 

Nigdy nie oferowaliśmy kont po 12zł rocznie, więc jeżeli miało to służyć jako puenta to była naprawdę nie trafiona.

Fakt. Pisałem trochę ogólnie o wyrastających jak grzyby po deszczu hostingach bez żadnego pomysłu na biznes gdzie jest postawiony DA na domyślnej konfiguracji. Za 12 jest altblue z tymi samymi błędami. I mogę się założyć że jak porównam phpinfo będzie dokładnie ten sam config.

 

Dokładne parametry usług ... http://vipower.pl/index.php?go=shared_porownanie

Jeżeli czegoś tam brakuje wystarczy 1 mail do BOK i wszystkie informacje zostaną udzielone, niczego nie ukrywamy.

A czemu mam pisać do BOK żeby podstawowe parametry poznać? Czy to naprawdę taka tajemnica że nie można na stronie umieścić? To porównanie jest standardem. Każdy kto choć raz z DA korzystal wie o tym. A gdzie choćby dopuszczalne obciążenia, wersje oprogramowania, moduły, czy mysql innodb?

 

Co do braku możliwości złożenia zamówienia przy wyłączonych obrazkach... ehh cóż jakoś przebolejemy stratę tego potencjalnego klienta.

I to świetnie pokazuje podejście do klienta o czym od początku mówię. Zamiast zabrać się do pracy i poprawić lepiej za przeproszeniem olać.

 

A że się czepiam. Akurat na was wypadło może dlatego że chwalicie się tym ssl. Może dlatego że co najmniej 1 w miesiącu powstaje taki hosting który niczym się nie różni od poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry malu, miałem odpowiedzieć bezpośrednio ale w końcu jesteśmy w dziale opinie gdzie uważam że mam prawo do wypowiedzi, także krytyki dlatego pozwolę sobie wkleić naszą dyskusję prywatną (żadnych tajemnic tu nie ma).

 

malu:

Witam!

 

Cóż nie chce się z Tobą kłócić... ale błagam Cię nie porównuj jakiegoś altblue do vipower.

Bo jest to zupełnie inna klasa usług, zresztą poziom konfiguracji serwera jest zupełnie inny. Co prawda ofertą od strony prezencji się nie zajmuję, ale lekko wnerwiło mnie zarzucenie zerżniętej czystej konfiguracji DA.

Bo jeżeli to jest domyślna zwykła konfiguracja DA -> http://master.vipower.pl/info.php

To nie mamy o czym rozmawiać. Zresztą zanim zarzucisz komuś brak fachowości, sprawdź kto to jest i jak to jest faktycznie zrobione.

 

Witam!

 

Cóż nie chce się z Tobą kłócić... ale błagam Cię nie porównuj jakiegoś altblue do vipower.

Rozumiem że pracujesz w vipower (i czemu taka nazwa, z shellem się kojarzy)? altblue: MWSITKOWSCY, vipower: najdmen. Ma mi w związku z tym szczęka z wrażenia opaść czy jak? Obie nowe marki, obie zebrały dobre opinie więc dlaczego niby mam nie porównywać?

 

Bo jest to zupełnie inna klasa usług, zresztą poziom konfiguracji serwera jest zupełnie inny. Co prawda ofertą od strony prezencji się nie zajmuję, ale lekko wnerwiło mnie zarzucenie zerżniętej czystej konfiguracji DA.

Bo jeżeli to jest domyślna zwykła konfiguracja DA -> http://master.vipower.pl/info.php

To nie mamy o czym rozmawiać. Zresztą zanim zarzucisz komuś brak fachowości, sprawdź kto to jest i jak to jest faktycznie zrobione.

Jak dla mnie ta sama klasa usług. Tu masz http://stronywww.altb.pl/ phpinfo altblue. Jedyne różnice to alb: xsl, tidy; vip: xcache i drobne poprawki do pamięci i blokowanych funkcji. Widzisz, na ślepo nawet mogę obstawiać że nie chciało się nikomu tego lepiej skonfigurować. Ot, kolejny hosting jakich wiele niczym się nie wyróżniający. Jeszcze to kłamstwo o SSL które nie ma odwzorowania w rzeczywistości.

Niema CI żadna szczęka opadać, po prostu denerwuje mnie takie porównanie i ot co.

Co do lepszej konfiguracji - jestem naprawdę ciekawy jakie widzisz tam zaniedbania mówiąc o tym, że nikomu nie chciało się to dobrze skonfigurować?

Więcej powiem CI, że konfiguracja jednego jak i drugiego dostawcy różni się bardzo do defaultowej i z pewnością wiedziałbyś o tym, jeżeli miałbyś jakieś doświadczenie z DirectAdminem. I nie są to tylko jakieś drobne zmiany w php.ini tylko w obydwu przypadkach zrekompilowane php by zapewnić większą funkcjonalność.

W obydwu firmach php odpalone jest w FCGI wraz z wrapperem suexec.

Jest to w ogóle nie wspierana metoda przez DirectAdmina, więc to również było robione "na własną rękę". Gdyż w DirectAdminie można uświadczyć wyłącznie PHP działające w CGI z wrapperem suPHP lub PHP działające w API w postaci mod_php.

 

Co do kłamstw na stronie. Muszę przyznać, że strona jest nieco nie aktualna i na dniach... no do końca czerwca. Zostanie opublikowana nowa odświeżona wersja.

 

Jednak chociażby patrząc na głupią lokalizację ... obydwie zasadniczo od siebie odbiegają. ViPower posiada markowe serwery HP kolokowana w Gdańsku w spełniającym nasze wymagania Centrum Danych znajdującym się w budynku CTO.

Mamy możliwość szybkiej reakcji na każdą usterkę, a nie jesteśmy zdani na łaskę giganta z "olewackim" stosunkiem do klientów. Więc chociażby infrastrukturalne się zasadniczo różnimy.

 

 

No dobrze. Może inaczej. Chodzi mi szczególnie o słowo wszyscy. Wszędzie jest to samo! To jest klucz. Jak nie altblue to możemy porównać do neteasy (polska, DA, whmcs, brak ssl, fcgi, i ponownie prawie że identyczna konfiguracja php (dla odmiany ea zamiast xcache), do tego strona daleka od standardów i WAI). Macie "wyłącznie" 294 Errors, możnaby chociaż na tym polu pokazać że zależy wam coś więcej niż innym. Że suexec i fastcgi - decydując się na prowadzenie firmy hostingowej chyba oczywistym jest że musi być osoba która to będzie potrafiła zabezpieczyć i ja nie porównuję do defaultu a do konkurencji. I ponownie fraza wszyscy to samo (standard). Dla mnie odmianą byłby własny panel nie ważne jak funkcjonalny ale chociaż żeby pokazać że nie idziemy w tłumie, z czasem wyłożenie pieniędzy na skromne ale własne DC (jakby nie patrzeć też jesteście zależni), strona przechodząca walidację, zabezpieczenie danych klienta i wyłącznie bezpiecznie połączenie tam gdzie przekazuję kluczowe informacje, może jakiś hosting Zend Framework z przystosowaną do niego konfiguracją i najnowszymi bibliotekami w include_path, domena .mobi przygotowana dla urządzeń mobilnych czy w końcu hosting czegoś więcej niż tylko PHP, a odnośnie PHP pokazanie że administrator też ma jakieś pojęcie o tym języku przez instalację ekstra rozszerzeń jak choćby imagick czy suhosin (dodaje crypt_blowfish dostępne w standardzie dopiero od php 5.3). Nie prowadzę firmy, nie muszę pisać biznesplanu a jak widzisz od ręki podrzuciłem kilka pomysłów. A wy co oferujecie czego nie znajdę w setce innych polskich i zagranicznych hostingów? i nie "czepiam się" jakości usług które moze u was są rzeczywiście hiper tylko standardu oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noone: po pierwsze, publikacja prywatnej korespondecji na forum to przegięcie. Skoro malu wysłał Ci pw to nie po to, żebyś je publikował na forum.

 

Po drugie - na neteasy jest SSL (skąd możesz to oczywiście wiedzieć, jeśli nawet nie jesteś klientem..) a strona jest napisana możliwie poprawnie co można sprawdzić za pomocą w3c validatora. Jeśli chcesz komuś coś zarzucić wypadałoby to sprawdzić. Zapewne w ramach tej odtwórczości o której piszesz dwa lata temu jako pierwsi na polskim rynku użyliśmy WHMCSa i w całości go przetłumaczyliśmy..

 

po trzecie, co ta dyskusja ma wspólnego z ViPower? Jeśli masz jakiś wymarzony hosting to go załóż a nie czepiaj się innych wymyślając problemy typu "brak domeny .mobi", albo "obrazki w formularzu zamówienia".. Jeśli powstaje kolejny sklep z płytami to musi to być koniecznie sklep z nordyckim metalem i bułgarskim ska bo takich z muzyką pop jest już 50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dokładnie to już przegięcie. Pisałem specjalnie na PW, żeby sprawę wyjaśnić polubownie.

Ale nie wiem po ciężką cholerę wyciągasz to na publikę?

Chcesz poczuć się fajnie, krytykując wszystkich w około? Potrafisz zrobić coś lepiej udowodnij to a nie pleciesz jak stara baba! Bo łagodnie mówiąc po prostu mnie to irytuje.

 

Bardzo ładnie proszę jakiegoś moderatora o wydzielenie tych paru postów do innego temat, bo temat z opinią firmy to nie miejsce na takie dywagacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie drapać się proszę. Noone masz po części rację, ale troszkę Cię poniosło - takie trochę spore skrajności, malu zadeklarował i SSL i nowy sajt, a to zostanie uczynione ponieważ wszystko się przedłużyło z powodu zmiany lokalizacji itd., niepotrzebnie jeszcze wpadło tu neteasy czy altblue co do opadania szczęki bo najdmen - to uważam, że jak na firmę która jest ok 10-11 miesięcy na rynku jesteśmy bardzo rozwinięci i nie powinno nam się ujmować w taki sposób ;) . Gorąca prośba aby nie szaleć tak na forum - ma być miła atmosfera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patryk: A może nie życzę sobie prywatnej korespondencji od przedstawiciela firmy? Po to piszę w tym wątku że firma się ustosunkowała i inni mogli poznać przynajmniej możliwości techniczne (skoro firma nie może o tym napisać na stronie). Chyba od tego jest forum, prawda? Macie ssl w neteasy? W żadnym mailu nie chwalicie się tym a co zwraca https://80.72.45.18:2222/ (lub podpięta domena) https://www.neteasy.pl/whmcs/clientarea.php

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

Podczas łączenia z serwerem 80.72.45.18:2222 wystąpił błąd.

SSL otrzymał rekord przekraczający największą dozwoloną długość.

(Kod błędu: ssl_error_rx_record_too_long)


Żądana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić
autentyczności otrzymanych danych.

* Należy skontaktować się z właścicielem witryny i poinformować go o tym problemie.

 

I zgadłeś, nie mam u was konta. Już, na całe szczęście. Na wszystkie pytania odpowiadacie "nie ma takiej możliwości", nawet głupiego innodb, maile od was klasyfikowane są przez google jako spam (co mi się przez ponad rok korzystania z gmaila nie zdarzało). Choć support i działanie na dobrym poziomie.

 

malu: a co tu załatwiać polubownie? To do jasnej ciasnej zwykła dyskusja jest o stanie hostingu w Polsce na przykładzie waszym i ogólnie firm opartych o DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wszystkie pytania odpowiadacie "nie ma takiej możliwości", nawet głupiego innodb

No właśnie problem, że o to "głupie innodb" przez 2 lata zapytały całe 2 osoby, to jest hosting shared, nie VPS. Na Twojego gmaila i jego antyspam niestety nic nie poradzę.

 

Macie ssl w neteasy?

A mamy, mamy - http://klient.neteasy.pl/ (tutaj mały, ale widoczny napis SSL), http://neteasy.pl/whmcs/clientarea.php (link wersja SSL na dole). Panel po SSL jest dostępny z poziomu linku w WHMCS (proxy po Apache). Mam nadzieję, że chociaż będziesz w stanie przeprosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×