Skocz do zawartości
R@fi

(Opinia) Freecast.pl

Polecane posty

freecast nie może pisac bo ma bana na 7 dni (do 30) za trzecie ostrzeżeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@nrm zatem nie wiem gdzie widzisz moje skandaliczne zachowanie

 

Rozumiem, że podawanie fejkowych danych oraz totalny brak kultury wypowiedzi to nic takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@regdos To smutne. Minusy jego na mój drugi post dziś też pozostawiają wiele do życzenia.

@nrm Jaką miałbyś kulturę, gdybyś pewnego dnia obudził się na swoim hoście za który zresztą zapłaciłeś z jakimś limitem i jakiś ktoś kto ma się za pracownika supportu twierdzi, że to przez jakiś SKRYPT typu PROXY i dlatego mnie (i jak mniemam również wszystkim klientom którzy nacięli na tą wspaniałą dwudniową "promocję") obcięli to za co zapłaciłem bez jakiegokolwiek info i bez jakiejkolwiek prawnej zgody na to z którejkolwiek strony? I ok, ja nie jestem ok, ale jedynie względem ewentualnej kultury, zaś freecast względem prawa i zastanawiam się czy tego gdzieś dalej nie popchnąć, bo tłumaczenia tego typu już w ogóle są na poziomie niemowlaka.

 

btw. @Kamikadze tak jak pisałem nie ma limitu per user tylko cały serwer na rurce 10mbit to porażka, bo tak właśnie jest. Gdybyś przeczytał choć raz mojego posta uważnie to byś się doczytał. Oferowanie usługi nielimitowanego transferu na takim łączu to samobójstwo i nie widzę też podstawy do tego, by nakładać jakiśtam limit, podczas gdy de facto wykorzystuję jedynie to za co zapłaciłem. Przypominam, że zapłaciłem za nielimitowany transfer.

 

A gdybyś przeczytał raz jeszcze to byś się doczytał, że nie było żadnych skryptów na serzerze prócz phpinfo. Był jedynie plik nieuruchamialny, którego przesyłałem między kontami. Za to zapłaciłem i w regulaminie nie ma co do tego słowa.

 

Rozumiem, że masz jakieś znajomości z freecast, ale chociaż nie rób z siebie idioty tak jak oni, błagam.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po 1 do takiego użytku bierze się VPS... Co za problem wpisać apt-get install proftpd apache2 i zaakceptować?

 

Miałbyś transfer trochę większy a skoro musiałeś przesłać tylko dwa razy plik to 13GB+13GB+13GB (licząc wrzucenie pliku) to jest 39GB (trochę to się nie sprawdza z limitem nałożonym na ciebie bo pisałeś że masz 48GB/50GB) cóż...

 

Wziąłbyś VPS nie miałbyś problemów a serwer w podobnej cenie!

 

 

//Dalej nie drążę tematu/

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kamikadze naucz się czytać proszę.

 

Jak zakładałem to konto mowa była o NIELIMITOWANYM transferze. N I E L I M I T O W A N Y M.

Jeśli więc 39GB to za dużo na transfer N I E L I M I T O W A N Y to coś chyba jest nie tak.

Nie wiedziałem o tym, że jest jakikolwiek limit 50gb, czy był. Gdzieś się freecast chwalił ściągnięciem limitu na transfer więc sprawdziłem i efekty jak widać.

 

Poza tym cholera wie jakie łącze do tych VPSów, gdy do serwera shared gdzie siedzi pewnie z 300 osób podpinane jest łącze 10mbit. I proszę bez bajek o limicie per user, bo to bzdura jest co już udowodniłem i nie mam zamiaru kolejny raz.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Może przekroczyli limit transferu (w ovh mają?) i temu takie łącze niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzecz w tym, że to hosting w Polsce (kylos). Więc pewnie taką właśnie mają umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprosił mnie o wstawienie swojego stanowiska to je wstawiłem. Tyle. Tylko dziwne że to ty z uporem maniaka piszesz 5 razy to samo i podniecasz się każdą nową wypowiedzią w tym temacie, jakby inni nie umieli czytać. Wyraziłeś swoją opinie - ok, ale skończ z tym pisaniem w kółko tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marku, jestem po prostu zbulwersowany podejściem.

Dla mnie to jest coś na zasadzie - bierzesz telefon na umowę, gdzie masz powiedzmy nielimitowane połączenia wewnątrz sieci za co ponosisz opłatę abonamentową, a po 2 dniach, gdzie w międzyczasie wykonałeś powiedzmy 500 minut "darmowych" połączeń zostaje Ci to obcięte do 100 minut bez słowa i BOK jest w ogóle oburzony, że śmiem o to pytać... Postaw się teraz na moim miejscu, a nie z uporem maniaka trzymaj stanowisko.

 

A rzecz w tym, że taki Kamikadze w tym wątku nie pokazał niczego innego jak braku umiejętności czytania, przynajmniej ze zrozumieniem, stąd jak to nazwałeś "powtarzające się wypowiedzi".

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podzielić się informacją jak przebiegła moja współpraca z firmą FreeCast. Nie mam żadnych zastrzeżeń, dzwonią jak wygląda sprawa i informują klienta na jakim są etapie. U mnie robili konfigurację dedyka + DA(ze spolszczeniem) + Pulpit Zdalny --- wszystko śmiga jak należy, chciałbym również dodać, że mają konkurencyjne ceny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezus maria - kolejny raz: są negatywne opinie etc. Nagle zjawia się duch (jeden post) i pisze pozytywną opinię.

 

WHT to powinni zaorać! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wziąłbyś VPS nie miałbyś problemów a serwer w podobnej cenie!

 

Dobrze Ci theqkash wytłumaczył. Bierzesz telefon z pakietem 500minut a ucinają Ci po 100minutach bo za dużo gadasz, i co powiesz? Trzeba było wziąć ofertę dla firm ? W mojej opinii takie tłumaczenia tutaj nie mają sensu. Nie czytałem regulaminu więc nie będę zabierał tutaj swojego stanowiska, ale jeśli ktoś kupił nielimitowany transfer to uważam że to 39GB powinno przejść z palcem w ... bez względu na to jaki to był plik, bo po to się kupuje płatny hosting by te rar'y gdzieś można było trzymać. Jakby faktycznie uruchomił na tym serwerze jakiś hosting plików i wygenerował ruch w setce gigabajtów czy więcej to niech będzie... jakby obciążał maszynę pięcioma WordPress'ami - okej. Ale za jeden plik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierzesz telefon z pakietem 500minut a ucinają Ci po 100minutach bo za dużo gadasz, i co powiesz? Trzeba było wziąć ofertę dla firm ? W mojej opinii takie tłumaczenia tutaj nie mają sensu.

Raczej to porównanie jest bez sensu.

Ale jak weźmiesz telefon (na abonament) z darmowymi rozmowami na stacjonarne i jeszcze przed zaksięgowaniem pierwszej faktury wydzwonisz ich sporą, wręcz podejrzaną ilość, to też spotkasz się z fraudlockiem i nakazem wpłaty jakiejś kaucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@kafi - zakładamy, że to był jakiś prepaid zatem. To bez znaczenia. Wiadomo myślę o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz odpowiedzi od tej firmy, ponoć została zbanowana.

Spróbuj wyjaśnić ponownie sprawę poprzez helpdesk, być może dostaniesz zwrot jakiś pieniędzy, lub jakąś ofertę zastępczą, która by Ciebie zadowoliła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

MZone tu nie chodzi nawet o te pieniądze, tylko o podejście do klienta i do swojej oferty.

Zresztą z tego co mi wiadomo Ty też miałeś kiedyś no-limity, ale tego zaprzestałeś, ale podejrzewam, że takiego dziadostwa nie uczyniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mieliśmy i usunęliśmy z oferty po szaleństwie jednego klienta, który użył ponad 4TB.

Po kalkulacji doszliśmy do wniosku, że jest to dla nas nieopłacalne i opcja została wycofana z oferty.

 

Jednak umowę na nielimitowany transfer nadal mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i tak być powinno i tym razem.

Natomiast nie podejrzewam Was o to, bo jesteście dużo bardziej profesjonalni, byście tego typu usługi oferowali na rurce 10mbit.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była stara oferta, tam łącze było 100/100. Teraz serwery są już w nowej serwerowni i nowych maszynach na łączu 1 Gbps, niestety nie mamy już w ofercie nielimitowanego transferu.

 

Odnośnie Freecast, czasami podejmuje się w firmach błędne decyzje, być może coś źle obliczyli. Poczekaj aż sprawa się wyjaśni, tu na forum już i tak jest za dużo krzyków.

Przypuszczam, że dojdziecie do porozumienia i Ty i Freecast.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz Freecast wprowadza nieprzemyślaną ofertę.

 

1. Konta reseller za sms, które nawet miesiąca nie przetrwały (wartości sms zostały zamienione na przelewy),

2. Serwery VPS za 4-5zł ? m-c, które tygodnia nie przetrwały. Następnie cena wzrosał o 200%-300% (nie pamiętam dokładnie),

3. Konta www bez limitów transferu, które nie przetrwały 3 dni.

 

Nie to, że chcę zniszczyć Freecast, ale zwracałem nie raz uwagę na to, że wprowadzają śmieszne oferty na kilka dni, bo się nie sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja myślę, że nie tyle nieprzemyślana, co jest to takie szukanie klientów na siłę. Teraz chcą mnie spławić serwerem VPS za dopłatą 3,99 (choć powinno być 4,01 - nie wiem kto to liczy i dlaczego tak), ale się nie zgadzam. Zapłacone było za no-limit, ma być no-limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kafi - zakładamy, że to był jakiś prepaid zatem. To bez znaczenia. Wiadomo myślę o co chodzi.

Kluczową sprawą jest jedna rzecz - opłaciłeś to konto, czy wisiało jako "testowe".

W zależności od tego stanowisko oceny będzie zupełnie inne.

 

A druga rzecz - nie ma czegoś takiego, jak NIELIMITOWANY transfer.

On zawsze będzie miał jakiś tam limit. Limit "sprawności" i "wytrzymałości" urządzeń, limity upstreamu, limity urządzeń pośredniczących, czy też i limity haczykowo-regulaminowe - albo ilościowe (np. przyrost 1GB/mc), albo jakościowe (nie tolerujemy downloadowni ; w przypadku komórkowej aluzji to np. nie tolerujemy tranzytu ruchu z innych sieci / nie tolerujemy bramek sms).

 

A jeśli chodzi o ograniczanie prędkości per user. Na współdzielonym hostingu www jest to niemożliwe do zrealizowania.

A to z tego powodu, że serwer nie wywróży, czy stukające w socketa żądanie należy do usera xyz czy abc. Musi to przeparsować i jakąś odpowiedź zwrócić. Nawet, jeśli to błąd przekroczenia limitów, to też go trzeba odesłać i przy wrednym ssaczu puszczającym rozproszonego wgeta można serwer zapchać. Poza tym, w większości firm serwer www działa ze swoim uid (www-data/nobody) a tylko wrappuje aplikacje dynamiczne przez suexec. Więc dla conntracka systemu operacyjnego wszystkie połączenia będą należeć właśnie do www-data.

 

Połowicznym rozwiązaniem jest limitowanie połączeń ip-to-ip.

Ewentualnie czasami też stosowane dynamiczne markowanie DiffServ dla połączeń - na start priorytet normalny (pełne łącze), po 2MB przesłanych danych uaktywniane spowolnianie przez właściwe kolejkowanie. Wada tylko taka, że owy accounting konsumuje to potężne zasoby, no i to raczej realizowane jest na routerze brzegowym z operatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Konto zostało opłacone i dlatego właśnie są takie roszczenia a nie inne.

W regulaminie ani gdziekolwiek na stronach freecast oraz w prawie nie ma słowa o obcinaniu pasma za jakieś rzeczy typu przerzucenie 39gb danych przez konto, gdzie teoretycznie mogę tych danych przerzucić dowolną ilość. Normalne są takie ograniczenia i sobie z tego zdaję sprawę, ale tutaj akurat się temu przyjrzałem. Zresztą regulamin brzmi jakby go pisało dwóch kolegów z ławki w szkole, co zresztą sam możesz zaobserwować.

 

Druga sprawa, co już pisałem kilka razy w temacie - mają łącze 10mbit od/do serwera, więc to po prostu nie miało prawa działać dobrze. Ciężko jest dzielić 10mbit na ponad 300 osób, bo to tak jak dzielić kromkę chleba na 100 osób.

 

Rozwiązania techniczne zaś zupełnie mnie nie interesują jako klienta, bo po prostu nie muszą. Zapłaciłem za usługę i realizowałem ją zgodnie z zasadami. Gdybym podjął się poruszenia sprawy gdzieś wyżej to wygraną mam jak sądzę od ręki.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

trudno stwierdzić, że coś się nie sprawdza po 3 dniach ;) Może to taka zagrywka marketingowa, aby zrobić szum i zebrać ruch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trudno stwierdzić, że coś się nie sprawdza po 3 dniach ;) Może to taka zagrywka marketingowa, aby zrobić szum i zebrać ruch ;)

 

Rozumiem, że se jaja robisz... Freecast dał du.. z tą całą akcją - powinni przeprosić i spróbować jakoś załagodzić sytuację.

 

No ale czego się po nich spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×