Skocz do zawartości
kros

easyISP PADDDDddddddd

Polecane posty

Godzina 22.00 25-08-2005 server easyISP padł. Właśnie wykupiłem u nich hosting. Poczta nie działa www też a pingi nie dochodzą. Jak tu prowadzić interes uruchomiłem stronę a po paru godzinach PAD. Hosting w naszym kraju jest jakiś chory. Ludzie dajcie sobie z nim spokój i zostawcie wszystko dla poważnych firm i tak wam się nie uda. Co mnie podkusiło przechodzić z INTERII, żadnych padów, telefonu do admina nawet nie znam, infolinia the best.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kros trochę za impulsywnie zareagowałeś, rozumiem, że wymagasz bo płacisz - jasne to Twoje prawo, ale człowiek nie jest idealny, a maszyny tym bardziej.

Ta "awaria" trwała b. krótko i została szybko usunięta, a Ty przy okazji obraziłeś easyISP w zdaniu " Ludzie dajcie sobie z nim spokój i zostawcie wszystko dla poważnych firm i tak wam się nie uda", które także (a raczej głównie) tyczyło się właśnie ich. Co do tych poważnych firm to mogę śmiało stwierdzić, że easyISP właśnie do nich należy biorąc pod kreskę polski hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może jestem trochę przewrażliwiony, jeśli kogoś uraziłem to sory. Po prostu ostatnia firma u której miałem wykupiony serwer odzwyczaiła mnie od tego rodzaju sytuacji. Powodem mojego zdenerwowania jest także to, że z miesiąc wypuszczam nowy program który intensywnie wykorzystywać będzie serwer bazy danych, docelowo 1000 użytkowników i nie mogę sobie pozwolić nawet na małe przestoje, więc chyba można to zrozumieć. Ja też chcę pracować a nie odbierać telefony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, że wymagasz bo płacisz - jasne to Twoje prawo

:D

 

P.S. Myślę, że więcej nie będzie takich sytacji, a ty będziesz zadowolony z hostingu easyISP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy może mam pecha taka wpadka na samiutkim początku EH. Może jeszcze kiedyś ich pochwale - mam nadzieje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie korzystam z ich serwera, dlatego jako zadowolony klient chciałem odświeżyć tematy, które czytałem 2 miesiące temu i chcę teraz z czystym sercem conieco zdementowac.

 

Przez cały czas korzystania z ich serwera raz był restart, który trwał zaledwie 5min.

 

Direct Admin spełnia swoją rolę.

Może jest prosty, ale z tego co wyczytałem, jest mniej funkcjonalny(słabiej jest rozbudowany od C-Panela) dla samego administratora serwera, nie natomiast dla mnie.

Mnie póki co nic w tym panelu specjalnie nie zraziło.

 

Natomiast niezawodność serwera i jego szybkość to zaleta wielka.

 

Polecam i pozdrawiam :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie, ze nie ma co psioczyc za krótką chwilę słabości... trzeba popierać polski przemysł :)

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bardzo doceniam prace ludzi w easyisp.pl to jednak kolego "kros" jesli potrzebujesz duzej niezawodnosci, wysokiej dostepnosci, duza ilosc transkacji na bazie danych oraz gwarantowana mozliwosci obsluzenia 1000 uzytkownikow to mysle ze _zaden_ hosting masowy nie jest dla Ciebie odpowiedni. Potrzebujesz poprostu dedykowana infrastrukture techniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślałem, że temat już spadł daleko nawet o nim zapomniałem. Co do 1000 user-ów na bazie to była lekka przesada :) zresztą temat spalił na panewce heh. Co do jakości usług easyisp.pl to niemam większych zastrzeżeń jeśli chodzi o działanie samej strony www i poczty, ale już pobieranie plików ostatnio jest tak marne, że właśnie zbieram się na wykonanie telefonu. Wykonuję ostatnio testy w różnych godzinach z różnych lokalizacji i pobranie pliku wielkości 25MB stwarza serwerowi wielki kłopot, poprostu zrywa połączenia na 512-neo. Czasami na 10 razy uda się pobrać plik tylko 5 razy w całości. Ciekawe czy to tylko taka przypadłość czy staje się to modą. Może ktoś z easyisp.pl coś by dodał. Jeśli sytuacja się nie zmieni... no cóż muszę jakoś zarabiać na chleb a nie słuchać proszę pana nie mogę pobrać pliku ect. Ogólnie nie wiem co mam o tym sądzić kiedy na interii miałem serwer wykożystywałem transfer 9GB-13GB nagle z miesiąca na miesiąc spadł na 2-3GB ciekawa sprawa, tu widze że zaczyna być podobnie i nie mogę sobie na to pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

ostatnimi czasy te pady są niemal dzień w dzień ?!?!?!?!?!? Co tam sie dzieje?!?!?!? 12:32 - nie działa juz ładnych kilka minut... wczoraj wieczorem tez pad. ostatnie kilka dni sam niezauwazylem ale wiele osob na PiO raportowało, że nie działa.

 

Jestem niesamowicie wkurzony bo kupilem tam konto ze wzgledu na szybkosc i stabilnosc. potrzebowalem 24h na dobre dzialajacy email i dostalem g** ;)

 

http://forum.optymalizacja.com/index.php?s...opic=14742&st=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm a mnie też wydawało się że easyISP to dobra firma i podchodzą do tego co robią rzeczowo.

Może jest jakiś problem który często się pojawia ... i nie mogą sobie z nim dać rady.

 

Poczekajcie jakiś czas z opiniami, może sobie z tym poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Maja jakies problemy, z tego co mi wiadomo to planuja zwiekszenie liczby serwerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialem byc patriota i kupic w easy isp, ale po tym co czytam widze ze niestety spokojniej bedzie kupic gdzies indziej a wielka szkoda, tym bardziej ze oni maja serwery w moim rodzinnym Gdansku :-(

 

Jednak i tak z calego serca zycze im zeby sie uporali z tym problelem, jednak nawet jak to szybko naprawia to jednak do nich nie pojde, balbym sie ze znowu moze sie zaczac psuc.

 

Wydaje mi sie ze po prostu ilosc klientów ich po prostu zaczela przerastac w sensie infrastruktury - musza teraz na gwalt sie rozbudowywac...

 

Jednak trzeba kupic u niemca - spokojniej bedzie. Webperoni welcome to.

Tymczasem Easyisp.pl lezy - 404...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Klienci easyISP.pl

W ostatnich dniach odnotowujemy okresami niestabilną pracę jednego z serwerów easyISP.pl.

Obecnie trwają prace związane z optymalizacją konfiguracji serwera i rozbudową infrastruktury technicznej,

mające na celu wyeliminowanie problemów oraz poprawienie jakości oferowanych przez easyISP.pl usług.

Spodziewamy się, że do dnia 09.02.2006 (czwartek) sytuacja zostanie ustabilizowana.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 

Info które otrzymałem przed chwilą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak nawet jak to szybko naprawia to jednak do nich nie pojde, balbym sie ze znowu moze sie zaczac psuc.

 

Zawsze serwery u siebie to u siebie. Nawet jak im się coś sypnie to zawsze mogą z tym walczyć. W przypadku gdyby to byl dedyk gdzieś w świecie mogą jedynie podziękować "inżynierom" z datacenter za współprace (wspomne tragiczny dla wielu wypadek w webd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze serwery u siebie to u siebie.

 

...ale ja nie mieszkam w Polsce. Angielskojezyczny support (czy nawet po niemiecku) jak najbardziej mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pixel, ale ja nie mówie o supporcie. Poza tym nie ważne gdzie mieszkasz Ty, ważne czy administrator mieszka tam gdzie stoją serwery (ewentualnie jeździ na szybkim ścigaczu jak co niektórzy admini z tego forum ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz tak to czytam, i widze ze fakt - zle napisalem. cholerne skróty myslowe :-)

nie mam zamiaru kupowac u polskiego resselera, tylko od razu u zrodla u webperoni, wiec jak cos sie stanie - dzwonie czy pisze do nich, a oni serwery maja jak najbardziej na miejscu

 

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko wróciło do należytego porządku, oby tak było zawsze :)

 

/edit

 

Jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca... znowu padł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

easyKrzak leży i kwiczy od godziny po raz n-ty w tym miesiącu... Szirok co ty tam robisz?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Naprawdę szkoda... a czy ktoś wie jak tam AVX? Testowałem oba swego czasu... easy wydawało mi się za tanie... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

szirok jest kierownikiem a nie jest administratorem technicznym ...

Choc od krzaku im bardzo daleko i mysle ze zostanie to wyjasnione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×