Skocz do zawartości
marekxbx

Migracja klientów HitMe.net.pl / BudgetVPS do nowego panelu

Polecane posty

Witam,

Zdjęcia poglądowe naszego panelu. Jak widać szczególnie logi muszą być dopracowane kosmetycznie, reszta wydaje mi się, że jest OK.

 

Index

indexa.th.jpg

Reboot VPS

reboot.th.jpg

Adresy IP

adresyip.th.jpg

Dodaj IP

dodajip.th.jpg

Logi

logig.th.jpg

 

sugestie mile widziane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marekxbx: Etykiety w tabeli po lewej niech przylegają do prawej krawędzi, będzie czytelniej, jeżeli nie, to standardowo - do lewej. byle nie na środku :D.

 

btw. Może by tak założyć nowy wątek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

W sumie można, tutaj jest już totalny mix. Od dziur w HyperVM, przyszłości HyperVM, przez info o blokadzie, dyskusje o VAserv no i jeszcze nowy panel...

 

Moderatora bardzo proszę o wydzielenie postów 44, 45 do osobnego wątku w dziale Informacje od firm hostingowych "Migracja klientów HitMe.net.pl / BudgetVPS do nowego panelu" jeśli za długie po prostu "Migracja do nowego panelu", z góry dziękuję i przepraszam za zawracanie głowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dzisiaj w nocy uruchomimy dostęp do panelu dla wszystkich OpenVZ, zarówno z HitMe.net.pl jak i z BudgetVPS.pl. Z Xenem nadal walczymy, doszło kilka funkcji, jednak chcemy je jeszcze przetestować zanim damy dostęp klientom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nigdzie monitoringu portów serwera tak jak miało to miejsce w HyperVm. Można było sobie ustalić które porty mają być monitorowane i w przypadku "padnięcia" jakieś usługi działającej na danym porcie otrzymywało się mailem informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że dzisiaj w nocy uruchomimy dostęp do panelu dla wszystkich OpenVZ, zarówno z HitMe.net.pl jak i z BudgetVPS.pl. Z Xenem nadal walczymy, doszło kilka funkcji, jednak chcemy je jeszcze przetestować zanim damy dostęp klientom :-)

 

Hmm kolega od 3 tygodni ma problemy z serwerem vps, opłacił go, dostał dane ale nic mu nie działało i nie działa do dnia dzisiejszego.

 

Nie działa mu apty, reinstale i choć dzwonił, zakładał tickety i pisał prywatnie nie przyniosło to żadnego efektu.

 

Nie wiem, czy to było/jest spowodowane przez ten szkodliwy hyperVM, czy po prostu coś u was nawala.

Zobaczymy czy ten wasz panel sobie z tym poradzi, bo na techników nie ma co liczyć (już 3 tygodnie ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poprawie:)

 

Dzisiaj wpuszczamy już klientów OpenVZ z HitMe.net.pl, oraz o ile zdążymy s1 i s2 BudgetVPS.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Klienci OpenVZ z HitMe.net.pl mogą się już cieszyć nowym panelem ;)

 

Witaj Marek,

Jak byś mógł podać linka do panelu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda z nowymi klientami? Wszyscy od razu, na starcie dostają dostęp tylko do nowego panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A reszta kiedy może liczyć na to dobrodziejstwo? :)

 

s1 i s2 budgetvps dzisiaj w nocy. Jutro postaramy się udostępnić Xen na testy dla kilku klientów

 

Jakoś ja nie dostałem maila  ;)

PS. Coś Twój technik się nie spieszy z moim vps'em :P wiesz ocb

 

Doprecyzuj bardzo proszę via PW :)

 

A jak sprawa wygląda z nowymi klientami? Wszyscy od razu, na starcie dostają dostęp tylko do nowego panelu?

 

OpenVZ - tak.

Budget - realizacje odsunięte do jutrzejszego poranka, na request realizowane bez panelu

Xen - realizacje odsunięte najpóźniej do 14 czerwca, na request realizowane bez panelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OpenVZ w całości został zmigrowany.

 

HitMe.net.pl - OpenVZ - done.

BuidgetVPS.pl - OpenVZ - done.

 

Realizacja zaległych zamówień przesunięta do popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zglaszałem to do BOK, jak jeszcze testowałem panel, ale napiszę to także tutaj, bo nóż widelec mnie ktoś poprze :]

 

 

Brakuje mi wykresów z wykorzystania zasobów, a niestety, ale zainstalowany munin nie pobiera wszystkich danych. Dlatego posiłkowałem się wykresami w HyperVM/lxadmin.

Czy i kiedy można liczyć na wprowadzenie tego typu dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wykresy HyperVM były i tak dość niedokładne i robione z błędem, więc w sumie dużej straty nie ma.

 

Daj czas, by panel się rozwinął, oraz weź pod uwagę że równie dobrze mógłbyś zostać bez całkowitego dostępu do jakiegokolwiek panelu. Jak to się stało w przypadku większości firm oferujących HyperVM i doceń to, a nie tylko wytykasz braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd wykresów był dla mnie na tyle mały, że pomijalny. Miałem chociaż orientacyjną statystyke co i w jakich godzinach dzieje się z serwerem. Mi to wystarczało.

 

 

Nie miałem zamiaru wytykać braków. Dobrze, że hitme w takiej sytuacji szybko wprowadziło swój panel. Dobrze, że mam chociaż minimalne możliwości zdalnego zarządzania maszyną :]

 

Panel był wprowadzany w trybie natychmiastowym i trwają nad nim jeszcze prace, dlatego chciałem zasugerować co może klientom brakować. Nie liczę przecież że zostanie to wprowadzone dzisiaj o 12:00am, ale fajnie jakby kiedyś to się pojawiło.

Kto pyta nie błądzi, a google nie umie odpowiedzieć na moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 - dodanie obsługi Xena, dzisiaj zamierzamy już zacząć testy,

2 - optymalizacja panelu, szczególnie przyspieszenie procesu logowania,

3 - dodanie funkcji, które klienci zgłosili jako niezbędne do obsługi VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie kiedy dodatkowych zmian można się spodziewać w tym panelu?

 

1. Logowanie u mnie trwa prawie 4 minuty! (sprawdzone z zegarkiem)

2. Wczytanie str. głównej trwa kolejne 4 min

3. Nie wczytuje zużycia transferu

4. Uptime także czasami nawala i nie pokazuje wartości w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jak sprawdzić transfer na VPS'ie z poziomu SSH? Bo na ten panel(XEN) chyba się nie doczekam... Mam zainstalowanego centosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×