Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość N3T5kY

Wiele firm robi backup, tak jak my, Ajonik, Masternet i inni.

 

Ale nie jest to obowiązek firm. Każda firma powinna mieć regulamin usług, i stosować się do niego. Jeżeli w owym regulaminie nie ma wzmianki o kopiach zapasowych, powinieneś się ich zapytać o to.

 

Prawda wygląda tak, nauczyliście się jak kupić dedyka w ovh (...)

Ale skoro jesteś tego świadomy, to dlaczego kupiłeś hosting z "dedykiem w ovh"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale skoro jesteś tego świadomy, to dlaczego kupiłeś hosting z "dedykiem w ovh"?

To było 2 lata temu wtedy jeszcze nie byłem świadom tego co robię bo zbytnio nie orientowałem się w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest podstawa bez tego żadna poważna firma nie istnieje (banki, ZUS - to może zły przykład bo backupy ich pogrążą, firmy ubezpieczeniowe itd. itd.) robiąc certyfikaty z informatyki zawsze uczono mnie że serwer to najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania danych, backupy robione codziennie, RAID, hot swapping itd.

No chyba że czegoś nie rozumiem ?

 

 

I zapewne chciałbyś to za 5zł/mc. No wybacza ale jak masz takie oczekiwania to przygotuj się na wydatki - zapłać za konto 30-50zł/mc to na pewno otrzymasz dobry backup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

tylko na stronach hostingowych nie ma informacji - sorry ale jak serwer wyleci to powiemy sorry.

Są, są. Nie wiem gdzie Ty patrzysz ale ja wstukałem teraz z palca 5 adresów i na wszystkich była informacja o kopii bezpieczeństwa. Jedyne czego można się przyczepić to 3 z 5 firm nie podawały informacji co ile jest ona robiona (co by mogło sugerować, że raz na ruski rok :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Ja uważam że za prawdziwy backup z prawdziwego zdarzenia powinno się placic dodatkowe pieniądze.

 

Nie mowie o drugim serwerze. Tylko o np rozwiązaniach taśmowych/macierz.

 

Więc analogicznie, jeżeli kupisz w małej firmie konto za 100 zł rocznie, nie licz na backp na wysokim poziomie (co w razie disaster recovery ? )

 

sprzęt/systemy/inżynier kosztuje. I tego nie przeskoczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to jest podstawa bez tego żadna poważna firma nie istnieje

 

Te kopie zapasowe są tylko i wyłącznie do użytku firmy, nie możesz z nich korzystać bez uzgodnienia lub wykupienia. Zależy jaki regulamin ma dana firma.

Wykonanie codziennego backupu to dodatkowy koszt dla firmy, co powoduje wzrost ceny.

 

Wiele firm ma osobny serwer przeznaczony tylko pod kopie zapasowe kont (u nas akurat są dwie różne lokalizacje takich serwerów i kopie robione co 24h na przemian każdą dobę).

Jednak nie jest to tanie i ceny wtedy już idą w górę. W panelu masz możliwość wykonania swojej kopii i ściagnięcia jej na komputer, to jest za darmo więc nie za bardzo rozumiem w czym problem jeśli chodzi o backup.

 

Każda usługa kosztuje, a wszyscy chcieliby mieć wszystko za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest sedno sprawy, gdybym zwalił sobie stronę OK moja wina nie mam backupów jestem w d.... ale to była wina hostingu więc gdzie te backupy które robią dla własnego użytku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest sedno sprawy, gdybym zwalił sobie stronę OK moja wina nie mam backupów jestem w d.... ale to była wina hostingu więc gdzie te backupy które robią dla własnego użytku ??

 

chodzi Ci o awarię z kwietnia ubiegłego roku?

Edytowano przez Krystian (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest sedno sprawy, gdybym zwalił sobie stronę OK moja wina nie mam backupów jestem w d.... ale to była wina hostingu więc gdzie te backupy które robią dla własnego użytku ??

 

Pamiętaj jedną rzecz, firma nie wie co trzymasz na koncie. Nie zna plików, zawartości takiego backupu, admin widzi tylko plik i rozmiar. Nie ma wzorca aby porównać czy dana kopia została wykonana poprawnie (tak jak jest to np przy przenoszeniu z jednego serwera na drugi). Kazda firma robi wszystko aby się zabezpieczyć przed awarią, jednak nie wszystko da się przeskoczyć. Dlatego najlepszym rowiązaniem jest utworzenie systemtycznie własnej kopii lub zapłacenie komuś za jej wykonanie, niestety nikt nie będzie Ci robił tego za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą ale jeżeli ktoś świadczy usługi hostingowe powinien mieć za priorytet backupowanie serwera, na cba.pl nie ma takich przypadków, no jedno co chcecie mi powiedzieć to to że jesteście bezradni i jeżeli serwer padnie zasłaniacie się regulaminem i płatnym wykonywaniem backupów wydaje mi się że idziecie w złym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uszkodzisz dysk w komputerze i stracisz wszystkie dane, kto zwróci Ci pieniądze za utracone dane i brak kopii zapasowej.

Czy też firma produkująca dyski?

 

Są różne przypadku, niestety nie wszystko da się przewidzieć.

Klienci zawsze mają wartosciowe pliki, potem się okazuje że to strona zrobiona w Office ze obrazkiem Bono.

 

Jakiej Ty gwarancji oczekujesz od firmy, ile jesteś w stanie zapłacić?.

 

Przydziele Ci admina, osobny serwer pod backup, drugi serwer z lustrzanym odbiciem strony, zapłacisz mi 1000 złotych na miesiąc? Dam Ci gwarancję, że będziesz miał dane pewne i nic sie nie stanie.

 

Nie bo wtedy wolisz sam kopie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klienci zawsze mają wartosciowe pliki, potem się okazuje że to strona zrobiona w Office ze obrazkiem Bono.

Nie ważne co tam jest może być nawet czysty index.html widzisz ja Ci tłumaczę o zabezpieczeniu po Twojej stronie a Ty cały czas mi wyjeżdżasz z kasą teraz już wiem mniej więcej jak ten biznes działa liczy się tylko liczba sprzedanych kąt a później jakoś to będzie - jedna wpadka ok sorry druga wpadka 50% klientów rezygnuje, trzecia wpadka OK trzeba zmienić nazwę i od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co tam jest może być nawet czysty index.html widzisz ja Ci tłumaczę o zabezpieczeniu po Twojej stronie a Ty cały czas mi wyjeżdżasz z kasą teraz już wiem mniej więcej jak ten biznes działa liczy się tylko liczba sprzedanych kąt (...)

 

 

Czym się zajmujesz na codzień? Jakaś praca? Szkoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Ci tłumaczę o zabezpieczeniu po Twojej stronie

Ty nadal nie rozumiesz, chcesz mieć BOR koło siebie to zapłać. Każda firma zabezpiecza pliki w podstawowej konfiguracji (te które stać mogą sobie postawić zapasowy serwer), normalnie pliki kopii są trzymane na tym samym serwerze co Twoje konto, jeśli chcesz mieć dodatkowe zabezpieczenie dopłać do pakietu, wynajmij sobie szafę cokolwiek chcesz zrobić, ale to kosztuje.

 

Te standardowe kopie na podstawowe konta wystarczą, to są sporadyczne przypadki kiedy dysk padnie i pliki się uszkodzą, co nie znaczy że się nie zdarza wcale.

MImo wszystko próbuje zrozumieć Twój punkt widzenia i jest to dla mnie ważne, bo sam prowadze firmę i wszystko co robimy stawiamy na jakość, nie na ilość. Jednak nie wszystko się da tak łatwo rozwiązać, te konta w promocji po np. 30 złotych na rok nie wszędzie są tak zabezpieczone na kilku serwerach jak My teraz mamy. Mieliśmy też paskudny przypadek gdzie uszkodzona partycja uszkodziły pliki kopii zapasowych, od tego momentu są wykonywane dwie niezależne kopie na dwóch niezależnych serwerach.

 

liczy się tylko liczba sprzedanych kąt

 

Liczba kont liczy się dla małych firm, bo to jest ich utrzymanie. Po jakimś czasie te firmy dorastają, zmieniają sprzęt na lepszy ale tym samym podnoszą ceny, bo wszystko kosztuje. Popatrz sobie na Allegro po ile tam sprzedają konta np. reseller, tego nie można utrzymać nawet na domowym serwerze za tą cenę, a co dopiero w profesjonalnej serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napus, z całym szacunkiem, ale nie rozumiesz jednej rzeczy. Kupiłeś hosting który widocznie nie oferuje backup'a i masz teraz pretensje że po awarii Twoje konto błyszczy pustką? Wybrałeś, zapłaciłeś, domniemam że przeczytałeś regulamin, zaakceptowałeś... gdzie problem? To że dzisiaj standardem jest backup znaczy że każdy go oferuje? MZone dobrze Ci tłumaczy... firma nie oferuje kopii danych, taniej sprzedaje usługi. Widocznie 6zł/mc mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym się zajmujesz na codzień? Jakaś praca? Szkoła?

Offtop ?? na pewno nie sprzedaję usług hostingowych.

Mieliśmy też paskudny przypadek gdzie uszkodzona partycja uszkodziły pliki kopii zapasowych, od tego momentu są wykonywane dwie niezależne kopie na dwóch niezależnych serwerach.

O to właśnie chodzi to nie musi być drugi serwer ale np: dysk zewnętrzny i po problemie.

Widocznie 6zł/mc mówi samo za siebie.

ech chciałem tego uniknąć ale mam w boost pakiet STANDARD 12gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to właśnie chodzi to nie musi być drugi serwer ale np: dysk zewnętrzny i po problemie.

 

Ale ja nie widzę aby była tam informacja, że kopie są wykonywane na niezależnym serwerze.

 

U nas ta opcja jest widoczna tylko dla serwerów PRO Business: http://www.mzone-net...=probusiness_cp

 

Naprawdę nie możesz mieć pretensji do firmy. Najlepiej to mieć swojego prywatnego admina, On wykona i będzie dbał o tyakie kopie, ale koszt utrzymania admina to co najmniej 60 złotych za godzinę (nie mówię tu o studentach medycyny :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w firmie boost.pl indywidualny plan hostingowy (abonament ponad 300 zł miesięcznie) i jestem zadowolony z ich usług.

 

Dziwię się natomiast, że firma ma w swojej ofercie plany hostingowe za 5 zł miesięcznie. Gdybym to ja był na ich miejscu, to juz dawno wywaliłbym tych klientów w kosmos bo płacą jak za piwo z Biedronki a oczekują whiskey :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie co do kontaktu z adminem no to nie powiem złego słowa ale ten przypał ze zwałą serwera totalnie mnie roz....ił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kwietniowa katastrofa faktycznie trochę może poleciała po wzorowej obsłudze BOOST - straciłem wówczas 25 000 zdjęć i ponad 2000 artykułów na popularnym blogu (byłem niestety w tej nieszczęsnej grupie :D I wiecie co? Dalej hostuje swój blog w firmie BOOST.PL i nie zamienię go na żaden inny. 90% witryny udało mi się dosyć szybko przywrócić ciężką 4-dniową pracą (troszkę robiłem też sam backupy) i otrzymaliśmy rekompensatę w postaci darmowego serwera na kilkanaście miesięcy. Błędy się zdarzają, a administrator serwera i tak stara się, aby było nam jak najlepiej. Kontakt z nim mam lepszy, jak z własną dziewczyną; pomoc - niezależnie, czy jest to 11 rano czy 4 nad ranem - pomoc od niego nadchodzi w ciągu kilku minut. Ile razy miałem falę wejść z wykopu czy demotywatorów na bloga - I STRONA DZIAŁAŁA IDEALNIE. W każdej sprawie można się dogadać. Inne firmy powinny brać z BOOSTA przykład. Co więcej, widać, że właściciel BOOST nie kręci tego biznesu tylko dla pieniędzy - to jego pasja i coraz bardziej ulepsza markę. Zapewnił, że już takie awarię nie będą miały miejsca, bo zainwestował w kilka serwerów backapowych. NIE MA CO WRACAĆ DO PRZESZŁOŚCI :D

 

ja też jestem za tym, żeby BOOST nie sprzedawał serwerów za 5zł, bo to nie ma sensu. Ja wiem, że kupując serwer za 5zł w BOOST, mamy lepszy standard niż w innej firmie za 500zł miesięcznie, ale szkoda później takich opinii o TAK DOBREJ FIRMIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem za tym, żeby BOOST nie sprzedawał serwerów za 5zł, bo to nie ma sensu. Ja wiem, że kupując serwer za 5zł w BOOST, mamy lepszy standard niż w innej firmie za 500zł miesięcznie, ale szkoda później takich opinii o TAK DOBREJ FIRMIE.

 

Jesteś tego pewnien? 5 stów/mc = 6 kół na rok, za tyle to masz zarąbisty serwer dedykowany w PL . Ale pewnie lepiej i tak na współdzielonym za 5zł m/c a 60zł/rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może serwer masz dobry za taką kwotę, ale dolicz do tego dobrego administratora, który będzie na każde Twoje zawołanie...

Wtedy kwota uzbiera się sporo większa niż te przykładowe 500 zł/mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Offtop ?? na pewno nie sprzedaję usług hostingowych.

nie offtop, po prostu skoro nie rozumiesz logicznych argumentów chciałem wytłumaczyć Ci na Twoim przykładzie.

Rzeczy kosztują. Więcej płacisz = przeważnie otrzymujesz lepszą jakość, dbanie o Ciebie jako klienta.

Nie wiem jak możesz tego nie rozumieć. Zwłaszcza, że otrzymujesz usługę w pełni zgodną z ofertą i regulaminem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×