Skocz do zawartości
k-meal

Co sie dzieje z domena po przechwyceniu i zakonczeniu aukcji?

Polecane posty

witam,

 

troche sie juz pogubilem. :)

jesli skonczyl sie czas waznosci domeny, wlasciciel nie przedluzyl umowy i przechwycil ja jakis serwis (np. dropped.pl czy mapadomen.pl), to domena trafia na aukcje.

co sie dzieje, jesli nie bedzie zadnych ofert? domena trafia do puli wolnych domen i kazdy moze ja zarejestrowac czy przez co najmniej rok jest ona w posiadaniu firmy, ktora ja przechwycila?

 

rozumiem, ze jesli beda oferty w aukcji, to po zaplaceniu ceny, ktora licytacja sie zakonczyla, domena przechodzi na nas i rejestrujemy ja u dowolnego operatora?

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny do przechwycenia pierw są dodawane do przechwycenia przez zainteresowanego (a raczej rezerwowane) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumiem. kolega zrezygnowal z domeny zarejestrowanej bezposrednio w nasku. od dzis miala ona byc dostepna do rejestracji, jednak od razu przejal ja inny serwis. czyli ktos byl nia zainteresowany?

wydawalo mi sie, ze wszystkie domeny z nasku sa "z automatu" przjmowane przez take serwisy.

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy dobrze rozumiem. kolega zrezygnowal z domeny zarejestrowanej bezposrednio w nasku. od dzis miala ona byc dostepna do rejestracji, jednak od razu przejal ja inny serwis.
Domena została zarejestrowana czy tylko zarezerwowana? (sprawdź we whois)

 

czyli ktos byl nia zainteresowany?
Możliwe
wydawalo mi sie, ze wszystkie domeny z nasku sa "z automatu" przjmowane przez take serwisy.
Raczej pierw automatycznie rezerwowane (14dni) przez automaty, a jak się z domeną nic nie będzie działo (np nie trafi na aukcję) to wraca do wolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"oczekuje w kolejce na rejestrację " - takie jest info. jako rejestrator widnieje Domaka LLC, czyli mapadomen.pl

na ich stronie jeszcze nie ma tej domeny na aukcji, ale mozna ja bylo rejestrowac od dzisiaj, wiec pewnie jeszcze za wczesnie.

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe ;) odkopię temat.

 

Miałem domenę PL ze swoim nazwiskiem. Nie używałem jej - jedynie do umieszczania fotek dla znajomych. Potem usuwałem pliki.

Nigdzie nie pozycjonowana, promowana, itp. Nie opłaca mi sie jej przedłużać... wolałem poczekać aż wygaśnie i będzie ponownie można było ja zarejestrować :]

 

Termin wygaśnięcia upływał 29 czerwca ok 13:30. Wchodzę po tej godzinie, aby ją ponownie wykupić, a tu okazało się, że została wykupiona!

Domala LLC
Domala LLC
16192 Coastal
Highway, Lewes, DE
19958, USA
info@domala.com
+01.3607171507

 

Wszystkie domeny "zarezerwowane" oni wykupują, czy można jeszcze liczyć, że zrezygnują i będę mógł spokojnie sobie wykupić "co moje"? B)

 

Dla mnie ogólnie jaja jak kokosy, że tak niepopularne domeny ktoś chce kupować xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki drobiazg: wykupiona czy zarezerowana?

Obecnie chyba każda domena po wygaśnięciu jest automatycznie rezerwowana ;)

Odczekaj do zakończenia rezerwacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowana. Jakby była wykupiona to po ptokach by było B)

Rezerwacja trwa 14 dni?

 

Kiedyś boty wykupili mi moją jedyną domenę na której sporo rzeczy trzymałem i pozycjonowałem (domowym amatorskim sposobem) - www.web24h.org opłacają już ją 3 rok z rzędu ;) Że też im się to opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zarezerwuje domenę to jaką mam pewność że ja przechwycę jeżeli ktoś jej nie opłaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zarezerwuje domenę to jaką mam pewność że ja przechwycę jeżeli ktoś jej nie opłaci ?

 

Dajesz do przechwycenia a więc Dropped próbuje jązarejestrować jakoe pierwszy:

 

 

Nie przechwycisz jeśli:

Ktoś ją odnowi

ktoś ją szybciej zarezerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×