Skocz do zawartości
batonik

[Pytanie] FTP NA VPS ?

Polecane posty

Witam mam zamiar zainstalować serwery gier Counter-Strike 1.6 na VPS-ie już mam Vps-a ale z tego co wiem to potrzebne jest FTP aby ściągnąć tam pliki gry a później odpalać itp. Czytałem że dobrym programem jest ProFtpd ale mam problem z jego zainstalowaniem ( zielony w sprawach instalacji FTP ) czy podałby mi ktoś instrukcję do instalacji tego programu na linuxie, aby można było robić użytkowników FTP. A jeżeli nie, to niech ktoś poda jakiś dobry program do takich rzeczy wraz z instrukcją aby to hulało zgodnie serwerem. Oraz powiedzcie jaką wersję linuxa wybrać w razie czego bo mam debian-4.0-i386-default

 

Chodzi mi tylko o instalacja FTP na VPS-ie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki krótki toutorial.Po pierwsze zainstaluj File Zille po 2 zaloguj się jak na ftp tyle że w polu user pass wpisz nazwę użytkownika na vpsie tam gdzie ma stać cs lub inne badziewie następnie podaj adres ip alob domene i w polu port wpisz 22 jak pojawi się komunikat o kluczach naciśnij tak/yes w zależności od wersji językowej file zilli... gotowe bez instalacji ftp..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no chociaż wysil się i spróbuj sam się pobawić. Wszystko na tacy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apt-get install proftpd

Ale jeszcze przydało by się wiedzieć co to robi tak do końca ... i z czym zjeść plik konfiguracyjny.

 

p.s. FTP to nie jedyna metoda "wrzucania" plików na serwer, podejrzewam że źródła serwera gry są gdzieś w necie więc

man wget

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Najdmen przy poradnikach w necie nawet tak sie wysilac nie trzeba ;) tam jest dokladnie opisane co wpisac :) jest dokadnie napisane, ze aby pobrac instalacyjke wpisz wget link itp. :) Takze 5 sekund w google i potem wystarczy tylko bezmyslnie wstukiwac w konsoli komendy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chodzi do jasnej ciasnej o szukanie czy o pisanie komuś krok po kroku.

A o własną inwencję i chęć nauki !

W końcu jak coś się posypie to co ręce do boga ? A jak będzie chęć nauki i samozaparcie to i kiedyś będzie owocować dobrym działaniem usług na maszynie.

Napisałem jak zainstalować i zwróciłem uwagę co trzeba doczytać, więc po kiego diabła wklejać jeszcze linki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok zrobiłem ftpd ;) trochę było motania na początku.

 

A teraz mam pytanie, jaką komendę muszę wpisać aby po wyłączeniu putty serwer nadal chodził serwer uruchamiam komendą:

./hlds_run -game cstrike +port 27015 +map de_dust2 +maxplayers 17 +exec server.cfg -master

 

debian 4.0 jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz mam pytanie, jaką komendę muszę wpisać aby po wyłączeniu putty serwer nadal chodził serwer uruchamiam komendą:

./hlds_run -game cstrike +port 27015 +map de_dust2 +maxplayers 17 +exec server.cfg -master

debian 4.0 jak coś

 

screen - resztę poszukaj i doczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×