Skocz do zawartości
piotrostr

[wirtualny] alternatywa dla servage.net/dreamhost/hostgator :)

Polecane posty

Witam.

Od jakiegoś czasu (z 4 lata będzie) korzystałem z hostingu na servage.net. Trzymałem tam część swoich www (+/- 200 k plików, około 60 baz mysql :) i trochę domen).

Na servage nie było źle, kiedyś czytałem jakieś opinie i nie było kolorowo, ale przez jakiś czas miałem dostęp do jednego phpbb i szybkość spodobała mi się na tyle, ze kupiłem, a praktyczny brak limitów wpasował się świetnie w moje potrzeby.

Od niedawna przepadło, blokują część usług na brak których nie mogę sobie pozwolić, więc czas na wyprowadzkę i teraz:

Dreamhost odpada, bo prędkość dla użytkownika w pl jest poniżej minimum

Hostnine odpada, bo zablokowali mi konto z 10xphpBB (zwykłe) na pokładzie

Hostgator - teraz jestem, ale ilosć procesów mnie dobija (25 na raz, wordpressowy wp-cron to zbija w moment a ja wordpressów mam trochę)

Hostmonster - gadałem z obsługą, wyglądają rozsądnie, gdyby nie to, że oni mają 20 procesów dozwolonych

 

Czego potrzebuję - typowego konta unlimited :) z tym, żeby nie wlekło się tak jak dreamhost i nie miało liczonych procesów jak hostgator czy hostmonster (wspomniane wordpressy zarzynają kilka). Limit 250k inodes jest jak najbardziej wporzo i powinienem się zmieścić :)

Limit hits który jest wpisany w ograniczenia servage też mi nie przeszkadza- nie trzymam tam stron popularnych, tylko zapleczówek trochę.

 

Możecie jakiś zaproponować? Jest kilka o których opinii nie mogę znaleźć jak np. fatcow.com ale tam pingi jeszcze ciekawsze od tych na dh...

Cena - nie wiem 10$? 15$/miesiąc - nie szukam vpsa czy dedyka więc proszę nie pisac żebym dorzucił i kupił gdziestam, interesuje mnie coś shared.

Myślałem o też mediatemple ale nie mają zbyt pochlebnych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O shared'a z na prawde sensownym unlimited'em będzie ciężko... Przy dużej ilości serwisów (np. te 10 forów phpBB + troche wordpressów) to na każdym sharedzie się wywalą za obciążenie procesora. Jest HostNine.com i pingi są okey, serwery chodzą dobrze i limit CPU 25%, dlatego pozostają Ci jeszcze oni. Przed VPS'em nie musisz się tak bronić, wystarczy budgetvps + howtoforge i jedziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety właśnie muszę się bronić bo nie znajdę już czasu na naukę/zabawę, tyle zajęć mam w tej chwili że chciałbym to po prostu wrzucić i nie myśleć za bardzo o obsłudze. Wiem, ze admina tez można nająć ale wtedy już nie mieści mi się w 20$/miesiąc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z h9 mam takie doświadczenie, ze wyłaczyli bez słowa, backupu nie dostałem , pytałem się 3 razy podali niedziałającego linka, wolę tam nie wracać

hostgator jest ok, ale przy 2 wordpressach mam 25 procesów zajętych - żeby wrzucić 40 wp potrzebuję 80 kont :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W takim razie czas zacząć na tym porządnie zarabiać... a potem podnieść budżet... za takie grosze takich ciężarów nie będą tego hostować.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mówione, że nie zarabia :) kryzys jest chyba :)

Pytałem po prostu czy znacie jakieś inne tego typu hostingi na których byliście i nie narzekacie.

servage był ok ale blokuje curl, co jest nie do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie z h9 mam takie doświadczenie, ze wyłaczyli bez słowa, backupu nie dostałem , pytałem się 3 razy podali niedziałającego linka, wolę tam nie wracać

hostgator jest ok, ale przy 2 wordpressach mam 25 procesów zajętych - żeby wrzucić 40 wp potrzebuję 80 kont :)

 

Kto mądry hostuje 40 wp + x phpBB na sharedzie unlimited :) Dobre pytanie... VPS i tyle, raczej nikt Ci nie zaproponuje shareda pod tyle aplikacji :) Dlatego jak to już było powtórzone albo budżecik UP albo budgetvps + howtoforge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytać ze zrozumieniem ;)

Nie będzie żadnych phpBB, choć kiedyś postawiłem kilka na h9 i nie wytrzymały 2 tygodni (jak bardzo obciążające fora które dopiero co powstały i nawet google dobrze ich nie zaindeksowało :>)

Reszta to zapleczówki = wordpressy które mają po max 100-200 odwiedzin dziennie (co przy wspomnianych 40 daje 4-8k userów przy dobrych wiatrach) chyba nie powiecie że na coś takiego trzeba dedyka?

Problemem są zazwyczaj procesy - wp ma coś takiego jak cron wywoływany z pętli który sprawdza kilka rzeczy (np kiedy publikować posty) i o ile można się bawić z tym mocno, to przy takiej ilości nie ma sensu -szkoda czasu.

Najwidoczniej ciężko jest poczytać co ktoś napisał, na szczęście tacy istnieją, dostałem pw właśnie przenoszę ;)

w każdym razie dzięki za poświęcony czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenoś, przenoś, ciekawe jak długo posiedzisz, zanim Cię wyproszą. Wordpress to jedno z najgorszych cholerstw jakie znam, pisałem już z resztą o tym w innym wątku. Może poświęc kilka dni i przebuduj to wykorzystując jakieś lżejsze oprogramowanie, wtedy nie będziesz miał problemów z hostami. Rozumiem dlaczego nie chcesz się bawić w VPS-a. Po pierwsze czas... no tak, ale tak naprawdę możesz przy pomocy howtoforge uruchomić wszystko w jeden-dwa wieczory. Przyznaj, że prawdziwym problem jest koszt. 40 wodpressów nie pójdzie na słabym VPSie. Do tego potrzebaby minimum pół giga ramu, sporo mocy obliczeniowej CPU (najlepiej cały rdzeń jakiegoś Xeona), oczywiście jeszcze sporo miejsca. A tego nikt Ci za 10-15 baksów nie da. Czyż nie o to chodzi? Shared za taką kasę dostaniesz, ale jak admin serwera zobaczy ile zasobów wciągasz, to się za głowę złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
chyba nie powiecie że na coś takiego trzeba dedyka?

 

Dedyka/VPS/RPS (zależnie od ilości aplikacji) i przynajmniej za tą cenę otrzymujemy spokój że nikt nam nie podziękuję ;)

 

jeden-dwa wieczory

 

Jak ktoś BĘDZIE CHCIAŁ to 1-6h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przenoś, przenoś, ciekawe jak długo posiedzisz, zanim Cię wyproszą.

Siedze już rok, nikt mnie nie wyprosił, jest dobrze. Tak jak napisałem, trzeba czytać to co inni piszą, ruch do 10k to nie jest żadna masakra do serwera nawet na wp, chociaż ma swoje wymagania. Szkoda że przez takie firmy jak cal na przykład ludzie mają takie poglądy (tak panie cal, to juz z 2 lata a ja dalej pamiętam jak html generował za duże obciązenie przy 6k odwiedzin :)). Jak ktoś nie trzyma serwera w szafie i trochę poważniej podchodzi do swojej pracy to da się jakoś dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×