Skocz do zawartości
Myster-Y

Jak podpiąć domene pod serwer? - problem z DSN

Polecane posty

Witam!

Nie dawno kupiłem domene na 2be.pl

Założyłem darmowy serwer na sqweebs.com

Przy zakładaniu serwera podałem własną domene (extreme-wrestling.pl)

Przeszedłem do panelu użytkownika, gdzie kupiłem domene, by wpisać DSN1 i DSN2.

I tutaj pojawił się mój problem:

Skąd wziąć DSN i IP serwera? Jak połączyć serwer z domeną żeby działało poprawnie?

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Wpisz takie dnsy:

ns1.sqweebs.com

ns2.sqweebs.com

Jeżeli domena się podepnie to zaczekaj 24 h i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNS1:

 

ns1.sqweebs.com

174.36.221.98

 

DNS2:

 

ns2.sqweebs.com

208.43.247.184

 

Najpierw dodajesz w panelu hostingowym domenę, potem w panelu domeny zmieniasz dnsy.

 

Pozdrawiam ;)

 

EDIT: Active-Hosting nieco wyprzedził mnie ;)

 

Co do DNS'ów to różnie bywa, mi się zazwyczaj aktualizują do 30-40 minut ;) do 30h max sie aktualizowac powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wielkie!

Mam jeszcze pytanie:

Dwa dni temu wpłaciłem pieniądze za rejestrację domeny (nawet 80gr więcej ;) )

i gdy wchodzę w panel gdzie kupiłem domenę, pisze że status domeny to "zarezerwowana"

czyli jeszcze nie jest jakby moja. Zgubiłem dowód wpłaty. Czy przez moją zgube moge nie nie mieć tej doomeny, czy oni zidentyfikują inaczej moją wpłatę? I czy jakbym już wpisał te DNS i IP to bym mógł korzystać z mojej strony?

 

Aha, jeżeli robiłbym forum to na ile userów starczyłoby 20GB

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) przelew zawsze idzie troszkę czasu, a w weekendy raczej księgowość nie pracuje

2) napisz do firmy gdzie kupiłeś domenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeżeli robiłbym forum to na ile userów starczyłoby 20GB

 

20GB transferu czy miejsca? Nie da się na tej podstawie tego wyliczyć... Możesz zużywać 20GB transferu posiadając 1000 userów, bo będziesz miał więcej odwiedzin przez osoby nierejestrujące się, a możesz mieć 15k userów i tyle samo zużywać, bo masz niewiele odwiedzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o miejsce, nie o transfer.

Czyli im więcej odwiedzin tym mniej miejsca będzie się zużywało?

Jakby było 1000 userów to 20GB by nie starczyło? Powinno być więcej?

Czy ktoś, kto zakładał forum może mi powiedzieć ile ma miejsca?

Z góry dzięki i podrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po czym mam poznać, że domena połączyła się z serwerem? Bo na razie to pisze, że nie znaleziono strony :/

Lan Hikari, skąd wziąłeś IP tego serwera? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
A po czym mam poznać, że domena połączyła się z serwerem? Bo na razie to pisze, że nie znaleziono strony :/

Lan Hikari, skąd wziąłeś IP tego serwera? ;p

 

Lan Hikari wziął ip z internetu np. http://network-tools.com/ dnsy podaliśmy ci domyślne.

Jeżeli coś nie działa a w nazwie się domena podpięła lub gdzie tam masz to znaczy że coś jest nie tak z sqweebs.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się spytam z ciekawości:

- czy na 100% hosting ten umożliwia podpinanie własnych domen?

- serwery DNS wzieliście z whois domeny hostingu czy pomocy/wskazane przez hosting?

- DNS'y (podane przez Was) nie są skonfigurowane dla domeny extreme-wrestling.pl więc działać nie może mimo, iż NASK już nie sprawdza DNS'ów przed przypisaniem ich do domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) na 100% :(

2) nie powiem, bo nie brałem tego

3) i nie masz racji, bo działa. Sam zobacz extreme-wrestling.pl (nie uwarzajcie tego za reklame, bo na forum nie ma nawet żadnego skryptu.

 

Mam wielki problem. Kupiłem tą domene extreme-wrestling.pl, działa, ale gdy wpisuje z www czyli www.extreme-wrestling.pl to strona nie działa ;(. Dlaczego tak jest? Da sie to jakoś zmienić? POMOCY!

I z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lan Hikari wziął ip z internetu np. http://network-tools.com/ dnsy podaliśmy ci domyślne.

Jeżeli coś nie działa a w nazwie się domena podpięła lub gdzie tam masz to znaczy że coś jest nie tak z sqweebs.com

 

Akurat na szybkiego pingnąłem ns1 i ns2 przez cmd a IP skopiowałem :) Jeśli to kogoś interesuje tak bardzo.

 

Odnośnie tematu:

Na pewno dobrze dodałeś domenę do panelu?

Z tego co patrzyłem, to chyba jest autorski panel :) Przy takowym na darmowych hostingach lubią pojawiać się błędy :( Ja bym się na darmowe hostingi nie pchał :) W dzisiejszych czasach płatne konta hostingowe są na tyle tanie, że nie ma sensu się bawić w darmowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem u Lan Hikari serwer w firmie Phoenix-Art i powiem, że lepszego hostingu nie widziałem. Jak będziecie kiedyś myśleć nad kupnem serwera, to pomyślcie na pierwszym planie o tej właśnie firmie, a po rejestracji nie będziecie żałować. Naprawde bardzo pomógł mi ten człowiek, bez niego nic bym nie ruszył. Oczywiście Wam też dziękuję za pomoc :(

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×