Skocz do zawartości
scz

serwery supermikro

Polecane posty

Co myślicie o serwerach supermikro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj raczej konkretny model.

 

Ogólnie są OK, jednak raczej można je nazwać takimi budżetowymi platformami.

Chociaż zależy to od modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólne pytanie - odpowiadając równie ogólnie stwierdzam, że są OK :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o serwerach supermikro?

Sa nawet fajne, imho lepsze niz dwaj przeze mnie nielubiani producenci (prawie)serwerow - Intel & Tyan (*) :)

 

(*) przy czym IBM ostatnio strasznie stara sie wpasc na moja czarna liste (kolejna z rzedu maszyna ma jakies problemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SuperMikro są dość tanie z tego co widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o serwerach supermikro?

 

Dołączam się do pytania. Może ktoś ma jakieś większe, praktyczne doświadczenia z tymi serwerami. Szczególnie chodzi mi o informacje odnośnie awaryjności.

Jak te "wynalazki" wypadają na tle sprzętów Dell czy IBM? Jak z serwisem i dostępnością części? To, że na naprawę w 24h on-site nie mam co liczyć to wiem ;)

Patrząc tylko na cenę to jest kusząca oferta. Jednak miałem ostatnio okazje trzymać w ręku płytę serwerową z 2009r. Wyglądała jak tani, chiński szajs (marnej jakości elementy i wykonanie). Bardzo mnie to zniechęciło, ale może są modele mniej i bardziej udane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie są OK, jednak raczej można je nazwać takimi budżetowymi platformami.

Chociaż zależy to od modelu.

 

Tutaj bym się zastanowił nad pejoratywnymi określeniami.

Jak widzę rozwiązania Supermicro to z wrażenia zawsze mi buty spadają. Patrz:

* Supermicro TwinServer - dwie płyty podłużne, razem 4 procesory, jeden zasilacz, obudowa 1U - cena BARDZO przystępna

* Supermicro TwinServer^2 - w obudowie 2U - 4 płyty główne, 8 procesorów, łącznie 32 rdzenie rozpusty

* Supermicro OfficeBlade- 10 dwuprocesorowych jednostek w 7U

* Supermicro DatacenterBlade - 14 dwuprocesorowych jednostek w 7U - 112 rdzeni Intel lub 168 rdzeni AMD ;)

 

Cena tych rozwiązań jest taka, jaka powinna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy te wydajne wspaniałości Super Micro przypadkiem nie popsują się za rok ? Akurat jak się skończy gwarancja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Supermicro rewelacyjne nie sa, niestety. Tak jak ktos tu pisal, sa to rozwiazania budzetowe. W USA dosc popularne. Podoba mi sie fakt, ze upchali 4 AMDki Magny Cours, czyli lacznie 48 rdzeni w 2U (!). DL165 G7 HP ma w sumie 24 rdzenie w 1U... czekam na suna/oracle, bo wiem, ze upcha wiecej :)

Sa natomiast lepsze niz Inel czy Tyan, ktory w ogole ciezko mi jest uznac za "producentow serwerow". To sa desktopy w obudowach rack, a nie z serwery z prawdziwego zdarzenia.

Jesli chodzi o znane marki swiata serwerowego, tj HP, IBM, Sun, Dell, to moje opinie sa nastepujace:

HP: bardzo fajne, zwlaszcza seria DL38x; mam DL380, DL385 i DL785 i sa naprawde fajne. Macierze i konktrolery RAID HP to kupa go***, chyba, ze masz tylko kilka-kilkanascie dyskow.

IBM: duzo dziwnych problemow z nimi mialem. lacznie ze slotami PCI-X (PCIe byly ok). Osobiscie zaczalem ich unikac. Mam obecnie juz 0 szt.

Sun: nowe serie X* sa fantastyczne. X4450 i X4440 kupowalem jak tylko moglem. 32 sloty na RAM, 4CPU, i 2U. Dzialaja jak zyleta. Serie Netra z procesorami SPARC jeszcze lepiej, ale osobiscie preferuje platforme x86

Dell: wygladaja jak kupa, dzialaja jak kupa, i podniecaja sie nimi tylko amerykanie (i panowie z microsoft, ktorzy maja z nimi deal na windowsa). duzo zwiech i dziwnych problemow z plyta glowna. moze teraz to juz poprawili, ale jakos nie mam ochoty wydawac kasy, zeby to sprawdzic...

 

m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dell: wygladaja jak kupa, dzialaja jak kupa, i podniecaja sie nimi tylko amerykanie (i panowie z microsoft, ktorzy maja z nimi deal na windowsa). duzo zwiech i dziwnych problemow z plyta glowna. moze teraz to juz poprawili, ale jakos nie mam ochoty wydawac kasy, zeby to sprawdzic...

 

m.

 

Jakich serwerow uzywales i kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macierze i konktrolery RAID HP to kupa go***, chyba, ze masz tylko kilka-kilkanascie dyskow.

W jakiej konfiguracji Ci się ten RAID HP niby nie sprawdził?

 

IBM: duzo dziwnych problemow z nimi mialem. lacznie ze slotami PCI-X (PCIe byly ok). Osobiscie zaczalem ich unikac. Mam obecnie juz 0 szt.

Skreśliłeś całą linię serwerów XSeries, bo trafił Ci się uszkodzony reiser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dell: wygladaja jak kupa, dzialaja jak kupa, i podniecaja sie nimi tylko amerykanie (i panowie z microsoft, ktorzy maja z nimi deal na windowsa). duzo zwiech i dziwnych problemow z plyta glowna. moze teraz to juz poprawili, ale jakos nie mam ochoty wydawac kasy, zeby to sprawdzic...

 

Korzystamy z serwerów DELL od ok. 3 lat, w sumie z 15 maszyn. Ani jedna nie uległa awarii, nie występują najmniejsze problemy w przeciwieństwie do platform intela SR1500 i SR2500, z których się wycofujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×