Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinie o superhost.pl

Temat uaktualniany na bieżąco

 

Witam,

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat firmy superhost.pl - www.superhost.pl

Wszystko wygląda profesjonalnie - lay z templatemonster, bezplatna infolinia, mozliwosc rezygnacji z uslug, konta testowe, serwery the planet i cogent.

 

Spotkalem sie jednak z opiniami, ze maja gleboko w powazaniu klienta... nie odpisuja na maile lub robia to bardzo ocieżale itp. Ja wyslalem wczoraj maila (niedziela) z zapytaniem o szczegoly pewnego pakietu i dzis rano uzyskalem odpowiedz...

 

Co sadzicie o tej firmie?

Moze ktos z Was korzystal z ich usług?

 

Pozdrawiam.

 

 

Przydatne linki:

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/195-superhost-pl/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/195-superhost-pl/

Dyskusje o ofercie i firmie: Pytania, komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie maja i czerwca coś w superhoście zmieniali w rezultacie czego jedna z wtyczek do wordpressa jakiej używam na swojej stronie zaczęła się nagle poważnie sypać. Tak, że wyskakiwał błąd serwera. Po trzech dniach pomoc techniczna stwierdziła, że to wina wtyczki i jako remedium na sztywno wycięli katalog z nią. Od tego czasu strona działa, mi się już nie chciało z wtyczką użerać.

 

W pierwsyzm półroczu tego roku superhost ciągle padał, działał powoli, strona potrafiła zniknąć na caly dzień, obecnie pady są rzadzsze, ale strona, i panel administracyjny wordpressa, potrafi zamulić.

 

Kumpel, który zresztą rok temu polecił mi superhosta obecnie bardzo na nich narzeka -> http://www.gniazdoswiatow.net/2008/08/05/zenada/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do superhosta miałem dwa podejścia, jedno jakoś 3 lata temu a drugie 1,5 roku temu.

W obu przypadkach nie działało jak należy, przy pierwszym podejściu wybitnie nie działał filtr antyspamowy i jakoś tak wolno wszystko chodziło, a przy drugim serwer miał czkawki, jak klientowi przeniosłem serwis gdzieś indziej to się spytał co zrobiłem, że wszystko nagle zaczęło bezproblemowo i szybko chodzić.

 

Innym razem jak rejestrowałem u nich domenę .de to przez tydzień się woziłem bo okazało się że Niemcy mają wymagania odnośnie konkretnych wielkości czasów w DNS-ach, ale nikt tego nie powiedział przy rejestracji i nie było to nigdzie zawarte na stronie superhost.

 

Sumarycznie mam opinie negatywną i nie polecam ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam korzystanie z hostingu tej firmy do jakichkolwiek poważniejszych zastosowań. Miałem w u nich dwa serwery wirtualne (jeden mały i jeden średni) oraz korzystałem z konta resellerskiego. O ile maszyny ulokowane poza granicami Polski działały jako tako, to serwery zlokalizowane w kraju działały tragicznie: długie czasy przetwarzania, wysokie pingi lub całkowity brak kontaktu z maszyną. Nie były to sytuacje sporadyczne, lecz notoryczne - uniemożliwiające np. odebranie jakiejś większej przesyłki mailowej.

 

Nie wiem jak jest teraz, bo już od jakiegoś czasu nie korzystam z ich usług, ale w okresie hostowania u nich dostawałem masę spamu.

 

Kontakt z firmą przez system ticketów do najszybszych nie należy, ale wziąwszy pod uwagę ilość przesyłanych reklamacji i zastrzeżeń jest dobrym posunięciem z ich strony. Pozwala trzymać porządek w wiadomościach z zażaleniami i skargami :P. Nie chcąc dłużej wysłuchiwać od swoich klientów, że ich serwisy nie działają, zrezygnowałem z ich usług przed końcem abonamentu.

 

Z racji niskiej ceny i adekwatnej do niej jakości, jak już mówiłem, nie polecam ich oferty nikomu, kto poważnie traktuje wystawione 'do Internetu' serwisy i chciałby mieć dobrze działającą pocztę.

 

Na plus można zaliczyć obsługę klienta. Administrator podczas rozmów telefonicznych wydał się człowiekiem konkretnym i kompetentnym, a bok np. informuje telefonicznie o kończącym się abonamencie za domenę jest miłym gestem z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szybka obsługa.

 

z uwag bardziej krytycznych: system "kopii zapasowej" nie do końca sprawnie działa, na moją prośbę o kopię zawartości bliską 31.07 otrzymałem backup z datą 04.07 : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO najgorsza firma hostingowa w kraju... od roku nie ma miesiaca bez zwiechy... bodaj w czerwcu padla na serwerze macierz - wymieniali 2 tygodnie.. polgodzinne / godzinne / dwugodzinne przerwy w dzialaniu uslug juz calkowicie pomijam. ostatnio z miesiac temu znow posypala sie ta sama macierz a podobno wymienili... 2 dni problemow i niedostepnosci - klienci wyli jak szaleni (i wcale sie nie dziwie, bo kilka miesiecy wczesniej przez _dwa_ tygodnie usluga byla praktycznie nie do zycia), a panstwo w supporcie co 30 minut mowili, ze za 30 minut skoncza...

 

Omijac szerokim lukiem jesli ma to sluzyc na cos innego niz stronka 'o mnie i moim kocie'. Jesli chcecie polozyc tam sajt klienta to zastanowcie sie 5 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się gdzie jest poprzedni temat z opiniami tej Firmy. Było tam już kilkadziesiąt jak nie kilkaset postów.

Jeśli chodzi o opinię to niestety muszę potwierdzić zdania przedmówców. Strona codziennie zaliczała zwiechy kilkuminutowe (strona oparta TYLKO na samym html-u!), żadnych skryptów. Pomimo, że transferu miałem jeszcze w zapasie bardzo dużo, to jednak doradzali mi kupno dedyka albo VPS-a, bo twierdzili, że sam transfer to nie wszystko i strona muliła serwer. Tylko dziwne, że gdziekolwiek indziej się przeniosłem to wszystko grało jak należy. Byłem w Insane po przenosinach z Superhostu półtora roku i gdyby nie ich ogłoszenie o zakończeniu działalności to siedziałbym tam nadal, bo u nich nie było tych "problemów'. Podsumowując odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer w superhoscie, na którym jest strona mojego klienta własnie zalicza zwiecha :angry: a klient dzwonił przed chwilą do mnie z pretensjami, że mu "zepsułem" :wacko:

Chyba zacznę odmawiać klientom, którzy mają tam wykupiony hosting...

 

Swoją drogą ichni admin kiedyś powiedział mi, że "nie da się zrobić register_globals=off" i że musieli by w tym celu konto na inną maszynę przenieść :blink: . Ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery Superhost.pl to istna tragedia:

 

- strasznie skomplikowany autorski panel administracyjny

- tylko 24 MB dla skryptów PHP

- limity na wszystko co możliwe

- fatalna konfiguracja Apache (brak polskich znaków itd.)

- strona ładuje się jednocześnie z 4 serwerów (takie jakby proxy) z jedną macierzą dyskową na sieci, ale działa to tragicznie wolno mimo niskiego loadu

- bardzo mały uptime 30 dni to jest max.

- praktycznie żadne zabezpieczenia serwera

- brak backupu (dane zginęły to przywrócili stan serwera z przed tygodnia bez powiadomienia - może klient nie zauważy)

 

Cytat z CHIP'a: "Jeszcze więcej w krótkim czasie można było uzyskać w Az.pl i Superhost.pl. Zdobyliśmy: dostęp do kont innych użytkowników oraz hasła do baz danych (poprzez odczytywanie skryptów konfiguracyjnych aplikacji)." http://64.233.183.104/search?q=cache:9QsEF...;cd=4&gl=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spacedust, podajesz artykul prawie sprzed 3 lat...

w tej branzy potrafi sie duzo zmienic w ciagu zaledwie kilku miesiecy

a o ile mnie pamiec nie myli az zmienilo wlasciciela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zarządzając serwerami w pewnej firmie byłem skazany na superhost.pl i muszę potwierdzić, że to wielkie nieporozumienie.. kontakt z nimi jest bardzo trudny, awarie były bardzo często. Nie wiem jak jest teraz, ale osobiście nie zaryzykuję z nimi współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich firm hostingowych z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia (wliczając niskobudżetowe) superhost jest ZDECYDOWANIE NAJGORSZY i nikomu ich nie polecam. Przez moment wyglądało, że idą lepsze czasy dla nich (nowy panel, dluższy czas bez padów) ale niestety sielanka nie trwała długo...

 

ODRADZAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie inną opinię na ten temat. Przez pół roku korzystam i jestem na prawdę bardzo zadowolony. Co do kontaktu to nie mogę nic powiedzieć bo po prostu nie był potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sadzicie o tej firmie?

Moze ktos z Was korzystal z ich usług?

 

Zamiast komentarza niech posłuży wynik pomiaru jednej ze stron ich klientów: http://site-uptime.net/su.cgi/report?publi...S4uteetaen3Dai9

 

Oczywiście strona główna serwisu jest na "lepszym" serwerze: http://site-uptime.net/su.cgi/report?publi...bwurlby9780x2i2

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z nimi miałem przeżycia jak u nich stały moje strony.

 

Po ok 3 tygodniach turki ( turcy ) mi się wbiły na forum i coś się posypało więc poprosiłem o backup po ok 2 dniach szanowna obsługa mi odpisała że nie posiadają backupu mojego serwera. 2 dni do nich pisałem w tej sprawie w końcu dali mi backup ale z dnia w którym do nich napisałem czyli po ataku turków. Później gdzieś po miesiącu znowu poprosiłem o backup i znowu ta sama sytuacja nie mają mojego backupu. No i tak zakończyłem historie z nimi. Ale kasę oddali za resztę okresu umowy troche to trwało bo z miesiąc ale oddali.

 

Nie polecam tego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy wykonują backup na wypadek gdyby im coś się posypało więc się nie dziw że nie dostałeś kopii jeśli to nie z ich winy a z twojego zaniedbania straciłeś bazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firmy wykonują backup na wypadek gdyby im coś się posypało więc się nie dziw że nie dostałeś kopii jeśli to nie z ich winy a z twojego zaniedbania straciłeś bazę.

Za regulaminem ze strony superhost.pl:

 

"Superhost zobowiązuje się wykonywać kopie zapasowe i składować je na niezależnych serwerach."

 

Więc jeżeli wykonują to nie widzę przeciwwskazań żeby otrzymać taką kopie bez względu na inne czynniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić moim nie najlepszym doświadczeniem związanym ze współpracą z firmą Superhost.

 

Trzy lata temu wykupiłem tam najdroższe konto hostingowe, na którym zamierzałem umieścić kilku moich większych klientów. Jak na tamte czasy Superhost oferował dość niskie ceny, stąd kolejne awarie serwera tłumaczyłem sobie właśnie ceną. Jednak, kiedy awarie zaczęły zdarzać sie kilka razy dziennie, a na moje maile do nich odpowiedzi przychodziły po wielu dniach albo wcale zacząłem kontaktować się telefonicznie. Skala niekompetencji osób odbierających w Superhoscie telefony jest trudna do opisania. Najczęściej Ci "fachowcy" NIC nie wiedzieli, NIC nie mogli i tylko nalegali żebym opisał problem w mailu - na którego zresztą całymi dniami nie odpisywali. Tutaj pozdrowienia dla Pana Grzegorza J., którego wiedza myślę, że nie pozwala nawet na samodzielne zainstalowanie Windowsa.

 

Intensywność awarii spadła, więc mogłem sobie darować nic niewnoszące kontakty z działem technicznym. Do czasu, jak się okazało. Koło 2 lat temu system monitoringu (prosty skrypt w Nagiosie) w jednej chwili zgłosił problem ze wszystkimi hostowanymi tam przeze mnie stronami. Po analizie okazało się, że wcięło bazy danych!!!

Jak w końcu ktoś tam odebrał ode mnie telefon, to co usłyszałem:

 

"PAŃSKIE BAZY ULEGŁY PRZYPADKOWEMU SKASOWANIU I NIESTETY NIE POSIADAMY KOPII ZAPASOWEJ"

 

To było przegięcie! W regulaminie jest zapis "Superhost zobowiązuje się wykonywać kopie zapasowe i składować je na niezależnych serwerach".

 

Postanowiłem zabrać stamtąd moich klientów. Jednak przyznam szczerze, że trochę z lenistwa wszystkich nie przeniosłem. Kilku mniejszych zostało. Awarii było jakby mniej, poza różnymi problemami z BOKiem. Np. raz zablokowano mi sporadycznie odwiedzanego Wordpressa z 5-cioma postami, bo ponoć przeciążał serwer. Zrobiono to w piątek i przez cały weekend słyszałem tylko, że jak przyjdzie w poniedziałek administrator to się tym zajmie. Odblokowali we wtorek, po kolejnym telefonie.

 

Na początku 2009 ZNOWU zginęły moje bazy i ZNOWU okazało się, że backupu nie ma. Po tym zdarzeniu definitywnie zakończyłem współprace z tą firmą.

 

Kiedyś skusiły mnie tam niskie ceny. Jednak obecnie najtańszy hosting u nich kosztuje 200 PLN za rok, kosmiczne pieniądze za taką jakość (a raczej jej brak).

 

ZDECYDOWANIE ODRADZAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@honduras: jaki dokladnie masz u nich wykupiony pakiet i za jaką cene?

 

Ed

 

 

Cześć Ed.

 

Obecnie nie mam już u nich żadnego konta. Przeniosłem wszystko do innej firmy.

 

Nie daję jeszcze o niej opinii. Poczekam z pół roku i wtedy coś napiszę. Nie chciałbym nikogo pochopnie oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie nie mam już u nich żadnego konta. Przeniosłem wszystko do innej firmy.

 

Nie daję jeszcze o niej opinii. Poczekam z pół roku i wtedy coś napiszę. Nie chciałbym nikogo pochopnie oceniać.

 

a jaki pakiet miales wykupiony w superhoscie?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaki pakiet miales wykupiony w superhoscie?

 

Ed

 

Pakiet w firmie, którą szczerze odradzam nazywał się po prostu PRO.

 

Jakbyś miał więcej pytań dotyczących Superhosta, to zapraszam na priv.

Jeszcze kilka postów i ktoś zwróci uwagę że odbiegamy od głównego wątku ;)

 

Tadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając łącze 256mbb wgrywając 2-wie strony joomla na serwer ftp superhost wygenerowałem w statystykach 40% użycia procesora dla mojego konta [szybki start] a pliki stron joomla

wygenerowały 180%godzinowego użycia mocy procesora dla mojego konta co najciekawsze to nie były działające serwisy tylko tzw.surowce gołe bez treści . a z ich regulaminu najpewniejsze jest to że klient ma obowiązek zapłacić a wywalić go mogą np. -------------gdy zużywa zbyt dużo dla swojego konta,a niezgadza się na dedyka ---------powiedzcie mi gdzie postawić własne strony i nie spotkać się z takim rżnięciem klienta -------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając łącze 256mbb wgrywając 2-wie strony joomla na serwer ftp superhost wygenerowałem w statystykach 40% użycia procesora dla mojego konta [szybki start] a pliki stron joomla

wygenerowały 180%godzinowego użycia mocy procesora dla mojego konta co najciekawsze to nie były działające serwisy tylko tzw.surowce gołe bez treści . a z ich regulaminu najpewniejsze jest to że klient ma obowiązek zapłacić a wywalić go mogą np. -------------gdy zużywa zbyt dużo dla swojego konta,a niezgadza się na dedyka ---------powiedzcie mi gdzie postawić własne strony i nie spotkać się z takim rżnięciem klienta -------

 

Szczerze polecam xxl-web.pl mam VPS 50

Strony na tym serwerze http://omniaforum.pl i http://123tapety.pl

 

Problemów nie mam, jedyny minus to długi okres oczekiwanie na odpowiedź suportu, ale bardzo rzadko do nich piszę:), nie miałem jeszcze awarii, która by mi zablokowała stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×