Skocz do zawartości
konrad_wawa

Ewidencja klientów hostingowych

Polecane posty

Witam! Piszę tutaj, ponieważ nie bardzo wiedziałem w jakim dziale o to zapytać. Poszukuję programu lub skyptu do ewidencji klientów, którzy posiadają u mnie wykupiony hosting. Jednak nie chodzi tutaj o skrypt, który łączy się z moim systemem hostingowym (niestety posiadam niestandardowy panel V-Admin). Chodzi o zwykły programik czy skrypcik, w który mogę ręcznie wklepać swoich klientów i który przypomni mi miesiąc wcześniej, że zbliża się koniec abonamentu i że mam wystawić fakturę. Takie coś już mnie zadowoli, a gdyby jeszcze wysyłało to automatyczne powiadomienia klientom czy fakturki proforma to jeszcze lepiej :P

 

Z góry dzięki za podpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdminPanel.pl ...

Większość firm, która wykupiła ten panel ma zamiar jak najszybciej z niego rezygnować :D  Ja również go nie polecam. Najlepszy możliwy skrypt, który mogę polecić każdemu to WHMCS  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale mam wrażenie, że na pytanie "czym zabić muchę?" otrzymałem odpowiedzi "armatą" i "czołgiem" :P

 

Nie ma czegoś prostego, małego, za friko do pobrania? Przecież to tylko ręczna ewidencja klientów z przypominaniem kiedy im się kończy abonament :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na skrypt phpCoin :P Nie jest po polsku i nie ma aktualnego spolszczenia, ale jest za free :D no i angielski nie powinien stanowić problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz skorzystać z kalendarza google , proformy nie wyśle, ale powiadomi o nadchodzącym "zdarzeniu" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze zaproponuję outlooka (ale tego pełnego nie expresa).

A na dobrą sprawę to i kalendarz w telefonie komórkowym z przypominaniem by wystarczył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro od jakiegoś czasu pojawiał się w dziale skrypty właśnie taki prosty panel chyba za 20 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lezy u mnie nie potrzebnie ten skrypt na dysku, 10 zl mysle ze taka kwota by mnie usatysfakcjonowała

chętnych zapraszam na PW

 

pzdr

 

UWAGA !!! Skrypt jest moją własnością i dalsze jego odsprzedawanie i/lub rozpowszechnianie jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że uwagi odnośnie użycia Excela czy tel. komórkowego są trochę zgryźliwe :) bo nie sądzę, żeby ktoś to polecał na poważnie ;)

 

Natomiast dzięki za namiar na skrypt z Allegro - właśnie o to mi chodziło. Chociaż szukałem pod różnymi słowami kluczowymi, to jakoś na to się nie natknąłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA !!! Skrypt jest moją własnością i dalsze jego odsprzedawanie i/lub rozpowszechnianie jest zabronione.

Posiadana przez siebie licencje sprzedac mozna- oczywiscie w tym momencie traci sie prawo do uzywania przez siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz klientów w jakiejś bazie to możesz sobie napisać prosty skrypt perlowy, który robi selecta z where date i znakiem mniejszości lub większości i wysyła ci mejla, że musisz wystawić fakturę, usunąć konto itp. lub przypomina klientowi o wpłacie. Razem z przeczytaniem tutoriala do Perl DBI zrobisz to w 2 godziny. Kompletnie nieznając perla 6 godzin wraz z testowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przylaczam sie do pytania "Co jest nie tak z AdminPanel ?"

 

i druga sprawa, jaka funkcjonalnosc powinien posiadac taki panel byscie uznali go ze jest 'dobry',

 

co takiego dobrego jest w WHMCS? - jako trzecie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinie firm mówią wszystko, pod jakieś krzaki moim zdaniem jest okey, ale ja do swojej działalności biorę właśnie whmcs (choć miałem w planach adminpanel.pl) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opinie firm mówią wszystko, pod jakieś krzaki moim zdaniem jest okey, ale ja do swojej działalności biorę właśnie whmcs (choć miałem w planach adminpanel.pl) ;)

 

Proszę Cię, co to znaczy pod jakieś krzaki ?

Adminpanel jest prostym skryptem napisanym w php, ma swoje wady niestety jest mniej zalet, miałem z nim problemy (jako osoba która nie jest programistą kupująca gotowe rozwiązanie, okazuje się że nie jest ono tak gotowe do końca ... a już na pewno poziom bezpieczeńśtwa nie jest jakiś potężny). WHMCS jest o wiele wydajniejszy, bezpieczniejszy, niestety wadą jest kod źródłowy który jest zaioncube-owany - ale to co można zmienić powinno wystarczyć każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
przylaczam sie do pytania "Co jest nie tak z AdminPanel ?"

od strony kodu jest to straszna sieczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od strony kodu jest to straszna sieczka...

 

Niestety muszę się zgodzić... Przyjemnie się obsługuje od strony klienta/admina, ale nawet głupie oszablonowanie skryptu może człowieka do rozpaczy doprowadzić.

A jak jakaś przeróbka skryptu dojdzie to się pociąć można...

(pomijając błędy ortograficzne :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×