Skocz do zawartości
marcinsen

jak zalozyc wlasny blog (z wlasna domena i hostingiem)

Polecane posty

Witam wszystkich.

Jak w temacie- chcialbym zalozyc swoj wlasny blog, mam juz sporo materialow i pomyslow, ale jestem kompletnym nowicjuszem w temacie. Wiem, ze nie chce zalozyc blogu na zadnej ze stron oferujacych darmowe blogowanie, ale chcialbym miec wlasna nazwe strony nazwa.pl i kompletna kontrole nad jej wygladem itd.

Sporo googlowalem i wiem ze wazne jest kupienie domeny i znalezienie hostingu i pozniej znalezienie jakiegos szablonu, ale jest tyle opinii w necie i sporo z nich to zwykle reklamy firm, ze chcialbym zapytac tutaj o rade i o wskazowki.

-Jak sie mam za to zabrac?

-Jak kupic domene, za ile i w jakiej firmie?

-Jak wybrac hosting?

-Jaki szablon wybrac? (zauwazylem, ze niektorych szablonow nie moglbym zmieniac?)

-Co jeszcze powinienem wiedziec?

 

Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne że BOSS jeszcze nie odpowiedział...

 

1. poczytaj np o wordpress ( wordpress.org, http://wpninja.pl/ i inne), jest to chyba z najłatwiejszych systemów blogowych do ogarnięcia przez nowicjusza

2. domenę kup w masternet.pl ( tanio, bez haczyków)

3. hosting kup gdzie tam sobie chcesz, ja mogę polecić ionic.pl, amm.net.pl, unixstorm.org w obojętnie jakiej tam chcesz kolejności. uważaj gdy będziesz kupować hosting- poczytaj informacje o firmach które są tutaj na forum.

4. Szablon wybierz taki który Ci się spodoba z np wordpress.org

5. Nie mów nic głupiego o prezydencie na blogu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne że BOSS jeszcze nie odpowiedział...

 

Pewnie dlatego, ze odpowiedziales 5 minut po moi poscie:))

 

1. poczytaj np o wordpress ( wordpress.org, http://wpninja.pl/ i inne), jest to chyba z najłatwiejszych systemów blogowych do ogarnięcia przez nowicjusza

2. domenę kup w masternet.pl ( tanio, bez haczyków)

3. hosting kup gdzie tam sobie chcesz, ja mogę polecić ionic.pl, amm.net.pl, unixstorm.org w obojętnie jakiej tam chcesz kolejności. uważaj gdy będziesz kupować hosting- poczytaj informacje o firmach które są tutaj na forum.

4. Szablon wybierz taki który Ci się spodoba z np wordpress.org

5. Nie mów nic głupiego o prezydencie na blogu;-)

 

Dzieki za rady. Wlasnie takich zwiezlych wskazowek szukalem. Jeszcze jedno pytanie- jakiego transferu potrzebuje na bloga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady. Wlasnie takich zwiezlych wskazowek szukalem. Jeszcze jedno pytanie- jakiego transferu potrzebuje na bloga?

 

tak 5-10GB na początek to maxxxxxx. To tez zależy czy będziesz tam miał dużo zdjęć lub coś w tym rodzaju.

Każde otwarcie zdjęcia pliku itp. pożera transfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze nie chce zalozyc blogu na zadnej ze stron oferujacych darmowe blogowanie
Dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie?

Naprawde jestem zielony, ale z tego co zrozumialem na stronach oferujacych blogowanie po pierwsze nie moge meic prostej, wlasnej nazwy strony, ale musze uzycwac dlugiej i skomplikowanej nazwy majacej w sobie nazwe strony ktora uzywam, a po drugie nie mam pelnej kontroli nad tym co sie dzieje i jesli po dluzszym okresie czasu udaloby mi sie zdobyc czytelnikow, nie chcialbym zalezec od kaprysow wlascicieli strony. Wole byc sam wlascicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde jestem zielony, ale z tego co zrozumialem na stronach oferujacych blogowanie po pierwsze nie moge meic prostej, wlasnej nazwy strony, ale musze uzycwac dlugiej i skomplikowanej nazwy majacej w sobie nazwe strony ktora uzywam, a po drugie nie mam pelnej kontroli nad tym co sie dzieje i jesli po dluzszym okresie czasu udaloby mi sie zdobyc czytelnikow, nie chcialbym zalezec od kaprysow wlascicieli strony. Wole byc sam wlascicielem.
Na blogspocie możesz mieć własną domenę... Poza tym jak jesteś zielony to nie będziesz pilnować aktualizacji WP i prędzej czy później Ci ktoś blog'a popsuje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WP=wordpress , ale zawsze trzeba od czegoś zacząć :) a blogi o tyle są dobre ze łatwo je konfigurować (czasami :)) Niech się chłopak uczy :), a co do popsucia bloga to może warto robić backup'y? zawsze to jakaś kopia danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSS oglądał film :)

 

Domena: masternet.pl

Hosting: Prohost

Skrypt: http://pl.wordpress.org/

 

Czytaj ittechblog.pl / wpninja.pl / wordpress.org.pl / topblogger.pl

 

Dzieki. Juz kupilem domene i od jutra zaczynam dzialac.

 

Czuje sie glupio pytajac o rzeczy najprawdopodobnie na poziomie przedszkola ale co to znaczy? :

 

"Do używania WordPressa wymagany jest serwer WWW z obsługą PHP i serwer MySQ"

 

Czy ten serwer oznacza wlasnie hosting, czy to jeszcze cos innego?

 

Co do Prohost, to w cenniku maja taka oferte za strone osobista:

 

$37.95 Per Month on a 6 month term

$39.95 Per Month on a 3 month term

$43.95 Per Month of a 1 month term

 

Chyba drozyzna, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ten serwer oznacza wlasnie hosting, czy to jeszcze cos innego?

Tak, dokładnie to :)

 

Co do Prohost, to w cenniku maja taka oferte za strone osobista:

Nie wiem, skąd ty brałeś te ceny. Prohost.pl ma najniższy pakiet za 50zł / rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, skąd ty brałeś te ceny. Prohost.pl ma najniższy pakiet za 50zł / rok.

Boss podal mi tylko slowo "prohost" i po wygooglowaniu wyskoczyzla mi strona amerykanska. Prohost.pl faktycznzie ma fajne oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może dorzucę swoje 3 grosze.

Hosting i domena to gdzie wolisz co do scryptu osobiście używam i polecam http://www.blogger.com/

Dla początkującego jest idealny a do tego jako, że jest to produkt googla świetnie jest w nim indeksowany co jest olbrzymią zaletą.

 

Przykładem użycia bloggera na własnym serwerze jest mój blog www.klawisz.mlodzi.pl

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja może dorzucę swoje 3 grosze.

Hosting i domena to gdzie wolisz co do scryptu osobiście używam i polecam http://www.blogger.com/

Dla początkującego jest idealny a do tego jako, że jest to produkt googla świetnie jest w nim indeksowany co jest olbrzymią zaletą.

 

Przykładem użycia bloggera na własnym serwerze jest mój blog www.klawisz.mlodzi.pl

 

pozdrawiam

 

Dzieki. Jednak zdecydowalem sie na bloggera. Zastanawialem sie nad czyms: czy moge w template, ktore wybralem dodawac dzialy? Zeby oprocz klasyfikacji na daty, moc tez wprowadzic inny podzial, np. wiersze, dziennik, opowiadania itd? (tutaj jest link: http://garsc-drobnych.blogspot.com/ ). Dzieki.

 

Acha i jeszcze jedna rzecz: wkleilem tam dwa moje teksty, ktore mialem w wordzie. W jakis sposob w pierwszym zrobily sie fajne odstepy pomiedzy linijkami i dobry rozmiar czcionki, za to w drugim odstepy byly znikome i czcionka malutka. W edytorze udalo mi sie zmienic rozmiar czcionki na wieksza, ale niestety nie wiem jak zwiekszyc odstepy miedzy linijkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×