Skocz do zawartości
juice99

wirtualny hosting ( jednak nie VPS, coś odwrotnego )

Polecane posty

czy znacie providerów którzy oferowaliby środowisko złożone z wielu serwerów ale widoczne jako jeden? virtualization, ale nie w stronę dzielenia jednego hardware na wiele serwerów, tylko wielu serwerów na jeden hardware.

 

skończyły mi się opcje rozbudowy serwera, albo po prostu są to za drogie rozwiązania (mam własny sprzęt i korzystam z kolokacji) i rozważam przejście na dedykowane serwery, jednak potrzebowałbym serwera typu 32GB ram, 6TB dysk, 2xcpu (najlepiej kazdy po 4 core) itd.

 

idealnie dopasowany wirtualny serwer w rozsądnej cenie nie istnieje, bo ludzie zakładają, że jak chcę takie parametry nawet to i tak nie będę potrzebował aż 6TB miejsca itp. a ja własnie potrzebuję

 

znacie więc coś takiego? ewentualnie dostawcę które oferuje mocne serwery w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Czyli masz na myśli hosting typu "chmura" bądź klastrowy. Obecnie w Polsce nie wiem czy ktoś taką usługę oferuje.

 

Wymagania:

- gdzie lokalizacja (czy musi być w Polsce).

- jaka ilość ruchu generowana miesięcznie (w TB lub Mbit)

 

Budżet nie koniecznie ale by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy znacie providerów którzy oferowaliby środowisko złożone z wielu serwerów ale widoczne jako jeden? virtualization, ale nie w stronę dzielenia jednego hardware na wiele serwerów, tylko wielu serwerów na jeden hardware.

 

skończyły mi się opcje rozbudowy serwera, albo po prostu są to za drogie rozwiązania (mam własny sprzęt i korzystam z kolokacji) i rozważam przejście na dedykowane serwery, jednak potrzebowałbym serwera typu 32GB ram, 6TB dysk, 2xcpu (najlepiej kazdy po 4 core) itd.

 

idealnie dopasowany wirtualny serwer w rozsądnej cenie nie istnieje, bo ludzie zakładają, że jak chcę takie parametry nawet to i tak nie będę potrzebował aż 6TB miejsca itp. a ja własnie potrzebuję

 

znacie więc coś takiego? ewentualnie dostawcę które oferuje mocne serwery w rozsądnej cenie.

 

dell 2950, 6x 1gb sata, 32gb ram, 2x intel xeon. Tylko to kosztuje. Raczej nikt nic tańszego nie wymyśli. Klastrowanie kilku mniejszych byłoby dużo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6x 1gb sata

 

Chyba TB :)

 

@Autor - napisz jaki posiadasz budżet i co tam właściwie za usługi chcesz trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy znacie providerów którzy oferowaliby środowisko złożone z wielu serwerów ale widoczne jako jeden?
Na jakim poziomie to środowisko miałoby być widoczne jako "całość"? Z poziomu www czy z poziomu systemu operacyjnego? Generalnie to o czym myślę, że piszesz, na 99% nie nadaje się do Twoich zastosowań, ale dopóki nie napiszesz po co Ci taki sprzęt, ciężko cokolwiek doradzić.

 

Czyli masz na myśli hosting typu "chmura" bądź klastrowy. Obecnie w Polsce nie wiem czy ktoś taką usługę oferuje.
Nie ma na myśli "chmury", bo to co w tej chwili jest dostępne na rynku jako "chmura" to albo zwyczajnie zwirtualizowane systemy (w przypadku "cloud servers") albo zwykły hosting współdzielony wspomagany load balancerami (w przypadku "cloud sites"). Oczywiscie do tego wszystkiego często dochodzi auto-migracja i storage na SAN'ie, ale są to nadal zwykłe systemy operacyjne.

Jedynym znanym mi rozwiązaniem, które nie kwalifikuje się do tego co napisałem jest Windows Azure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynym znanym mi rozwiązaniem, które nie kwalifikuje się do tego co napisałem jest Windows Azure.
...no i oczywiście AWS (jako platforma), która jakimś cudem wyleciała mi wczoraj z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×