Skocz do zawartości
WPNJ

"Play Fresh – logicznie rzecz biorąc, najlepsza oferta na kartę"

Polecane posty

Dzisiaj natrafiłem na genialną ofertę Play'a. 29gr za minutę do wszystkich, 9 gr za SMS'a do wszystkich i te pakiety darmowych SMS'ów do wszystkich - cud, miód, malina.

Jedyną "lipą" jest to, że owe pakiety SMS'ów są do wykorzystania tylko przez 5, 10, 30 i 50 dni.

Cała oferta dostępna pod adresem http://web.playmobile.pl/pl/play-karta/oferta/index.html

 

Co o tym wszystkim sądzicie? Ja się trochę napaliłem na to. Minimum 5 zł za starter, doładowanie przedłuża ważność połączeń o 365 dni...rewelka na pierwszy rzut oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heyah nie jest tańsze bo za pakiet płacisz 5.90 raz na miesiąc, a dodatkowo pakiet mogą w każdej chwili wycofać :(

 

 

Edit:

 

Orange to jedna wielka leepa, nawet ich strona internetowa nie działa tak jak powinna, a sami mówią że stawiają na "jakość". Jak ich jakość ma tak wyglądać to ja podziękuję, postoję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czlowieku ... zauwaz ze rozmawiasz o ofercie prepaid ... a nie postpaid ... nie rozruszniasz podstawowych rzeczy wiec nawet mi sie klocic z Toba nie chce :(

Dla porownania Orange ma okolo 55% rynku na obecna chwile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi co Orange tą swoją ofertą prezentuje? Powiem CI, zerowy poziom! To co oni ostatnio wyprawiają przechodzi ludzkie granice... Czekam do końca tygodnia, jeżeli nic się nie zmieni to przenoszę jeden z numerów do Play'a

 

 

Edit:

 

Orange ma 55% rynku, a to od kiedy? O ile wiem Orange straciło swoją pozycję ( wcale się nie dziwie) na rzecz sieci PLUS.

 

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, sam mam co prawda orange, ponieważ żaden z operatorów nie zaoferował mi takiej ilości minut za tak niskie pieniądze, jednak zgodzę się że ich strona nie działa,a i zasięg czasem woła o pomstę do nieba.

 

Co do oferty playfresh wiadomo o niej już troszkę czasu, a i same startery od kilki(nastu) dni są w sprzedaży, choćby na nieszczęsnym allegro.

 

Adres bezpośredni do oferty: http://www.playfresh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekłem z ery i przeszedłem na PLAY na umowę - jak dla mnie super, dostałem ładny telefonik, mam dobre pakiety minut, reasumując korzystam tyle co w erze a płacę praktycznie połowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uciekłem z ery i przeszedłem na PLAY na umowę - jak dla mnie super, dostałem ładny telefonik, mam dobre pakiety minut, reasumując korzystam tyle co w erze a płacę praktycznie połowę :)

To coś kiepską tą umowę miałeś w Erze ;-).

 

Obecnie mam 2 abonamenty (Nowa Era oraz Play Abonament) no i szczerze mówiąc, jutro jadę podpisać aneks do umowy w Play o jej nieprzedłużanie, a migrację do Fresh'a. Na pewno nie zrezygnuję z Ery ponieważ oferta jaką otrzymałem przy przedłużaniu umowy jest dużo bardziej atrakcyjniejsza niż obecne oferty urodzinowe Play dla abonentów chcących przedłużyć umowę, dlatego też zdziwiłem się, że Twoja oferta dopy w Play była "praktycznie dwukrotnie" korzystniejsza od tej w Erze ;-)

 

Odnośnie Play Fresh, polecam obejrzeć konferencję: http://vimeo.com/3498991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz no, w Erze korzystałem z pakietu Biznes60 czy jakoś tak i te pakiety wartościowe były totalnie porąbane i nie opłacalne, do tego miałem wiele chorych jazd z Erą (zainteresowanym opisze na PW) które już zupełnie mnie zniechęciły to tej sieci. Teraz jestem w PLAY, dzwonie tyle samo a może nawet więcej, płace o wiele mniej i tyle. Może i masz racje, może trafiłem na nieadekwatny pakiet do moich potrzeb, co nie zmienia faktu że były także inne zniechęcające bodźce. Koniec OffTopu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leże i kwiczę ze śmiechu...

Jakie 55%? :)

 

No Ja też :)

 

A Ja miałem telefon w Orange Plus i Era, gdyby nie służbówki to bym miał teraz play szczerze powiedziawszy ...

A z tymi jazdami co ktoś powyżej opisał to jest jak z webhostingiem, jednemu może padać i coś nie działać na non-stopie a drugi będzie mieć 2 lata święty spokój, nie da się zrobić tak aby którakolwiek z wielomilionowych sieci miała te wiele milionów klientów 100% zadowolonych.

 

p.s. Pan co się chawali że pracuje w Orange - proponuję czasem poczytać słownik PL :)

 

p.s.2 - zauważyliście że o Heyah prawie wcale nie słychać od jakiegoś czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz no, w Erze korzystałem z pakietu Biznes60 czy jakoś tak i te pakiety wartościowe były totalnie porąbane i nie opłacalne, do tego miałem wiele chorych jazd z Erą (zainteresowanym opisze na PW) które już zupełnie mnie zniechęciły to tej sieci.

Mam to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie statystyk, ale wydaje mi się, że Orange faktycznie ma dominującą pozycję na rynku.

 

Sam rzecznik TPSA/Orange powiedział

sama liczba klientów POP, nie licząc ofert Go i Music, jest większa od wszystkich użytkowników Play łącznie z postpaid
.

Więc ciężko, aby Orange miała mniej klientów, niż Play.

 

Patrząc po znajomych w mojej książce adresowej to się zgadza - może z 1% to Play, 98% to Orange, a kolejny 1% to Inni.

 

 

Jedna sprawa, że Play ostro namieszał tą ofertą, druga, że:

http://www.urtip.gov.pl/uke/index.jsp?plac...3&page=text

http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka...8,0,331176.html

Ze i tak wszyscy będą musieli obniżyć stawkę za połączenie :] A Play wycwaniło się i zrobiło to wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam dokładnie statystyk, ale wydaje mi się, że Orange faktycznie ma dominującą pozycję na rynku.

No nie bardzo, obecnie najwięcej użytkowników ma Plus (14.5 mln, niestety nie znam podziału) natomiast Orange na koniec 4 kwartału 2008 roku miała ponad 14 milionów użytkowników w tym ~8 mln prepaid (tendencja spadkowa), Era ponad 13 milionów w tym niecałe 7 mln prepaid, no a Play ~2 miliony z czego około 70% to prepaid, tak więc rzecznik Orange z pewnością nie kłamał :)

 

Patrząc po znajomych w mojej książce adresowej to się zgadza - może z 1% to Play, 98% to Orange, a kolejny 1% to Inni.

W żaden sposób nie jest to wykładnią ogólnych statystyk operatorów, zresztą sam to pewnie zauważysz po powyższych wynikach operatorów na koniec 2008 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te wszystkie sieci to jedno i to samo dziadostwo jest... nie chciało mi się wierzyć, gdy zobaczyłem nową taryfę simplusa (spodziewałem się durnych pakietów), ale chyba rzeczywiście obniżyli ceny... normalnie "wow"...

 

Czy Orange czy Era czy Plus czy Play - różnice w cenach są minimalne.. ja podchodzę do tego ideologicznie - Orange nie, bo to tepsa+żabojady, Era nie, bo kiedyś chamsko wycofali pięciosekundówki+zarząd jakiś niestabilny, a Play trochę za młody i dziwny image ma.. więc od paru lat zostaję w Simplusie.. choć teraz też zniżyli się do prymitywizmu innych sieci i wkurzające wybieranie numeru w roamingu, to tak naprawdę nie ma alternatywy...

 

Jeden i ten sam syf... żadnej konkurencji, zgadują się wszyscy i mamy takie bagienko.. echh.. "Polska"...

VOIPy praktycznie nic nie zmieniły w mojej opinii.. tutaj trzeba jeszcze 2-3 minimum wielkich graczy spoza układów i układzików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarząd jakiś niestabilny

że co ? z zarządem miałem przyjemność bawić się na paru imprezach i raczej są stabilni :) nawet po paru głębszych :)

joke oczywiscie, wolę zarząd Ery bo DE niż podesłanego przez rząd PL prezesika Polkomtelu ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm era jest najlepszą siecią jeśli nie masz stałych dochodów. po 4 miesiącach nie opłacenia rachunków wysyłają smsa czy mógłbyś zapłacić a po ok tygodniu dzwoni babeczka z którą można się dogadać bez problemu.W maju kończy mi się umowa i głupi byłem że wziąłem w play'u abonament wcześniej za 40zł bo choć oferta super to teraz bez telefonu w erze dostałbym za 70zł 220 minut oraz 1000min do ery i na stacjonarne ale tylko z ery domowej czyli z jedej strefy.O plusie nie będę wspominał bo za mało mam ludzi w plusie.Jeśli zaś chodzi o Orange to jest ok ale jak dzwonisz praktycznie do Orange bo dają dużo minut tak samo jak era ale minuty do wszystkich których praktycznie nie ma. Do ojca dzwonią co jakiś czas żeby zmienił z popa na abonament którego już mam ponad 7 lat. A po przyjściu do salonu dostaje normalną nieopłacalną oferte..:/.Żenada ale tak jak pisze, generalnie najbardziej się opłaca jak masz dużo ludzi w Orange i erze. O Playu napisze tylko tyle że mam drugi abonament i podoba mi się kontrolowanie kosztów za pomocą kodu jednorazowego anie tak jak w erze muszę czekać aż miły Pan mi powie ile mam minut do wykorzystania.Generalnie Play ma najlepszą ofertę jeśli dzwonisz do wszystkich operatorów po trochu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ktos pisal cos na temat Orange:)

 

Jakis czas temu skonczyla mi sie umowa, po 2 latach chcialem przedluzyc, wybralem juz sobie telefonik, Nokie 6300, abonament jaki posiadalem przez dwa lata to: 40zl, rachunki przekraczajace 80zl miesiecznie.

Dostalem znakomita oferte z Orange:) telefon zaproponowano mi za ok. 200zl i oczywisicie umowa na 2 lata, przyznam ze doznalem szoku, patrze na oferte konkurencji, Era -> abonament dla nowych klientow 40zl, telefon Nokia 6300 za 1zl... zawsze mi sie wydawalo ze klientow ze stazem powinno sie traktowac troche lepiej?

Kolejna rzecz jaka mnie irytuje to, to ze prepaidy maja tansze rozmowy i smsy...

 

Podsumowujac, telefon w abonamencie za prawie tyle ile kosztule normalnie w sklepie, w dodatku koszty rozmow i smsow wyzsze od pre-paid, to jest to co Orange mi oferowalo:) Skonczylo sie na podwyzszeniu abonamentu i telefon za 50zl:)

 

Dlatego z nimi dalej jestem:) Taki masochizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś ja się wypowiem. U mnie w domu chyba każda siec była przebadana pod względem ceny do jakości.

I iśc tym tokiem zaczne od Plusa

Obsluga BOK plusa nigdy mnie nei zawidła, zawsze mialem możliwość czegoś zedytowania, ogólnie praktycznie zawsze udalo się taryfe dopasować do własnych potrzeb. Sporo promocjil łatwośc przechodzenia z usługi na uslugi, zazwyczaj końzylo się to wysłaniem odpowiednego SMSa. Brak ukrytych kosztów.

Play - Nistety hmm tutaj raczej mnie nie zachecił. W owym czasie co miałem play był mały dostęp do telefonów, duże korzysći tylko w sieci.. osoby z po za play często narzekały ze zamiast np 40 groszy jak do kazdej sieci dzwoniąc do mnie musza płacić z 20 - 30 groszy więcej za minute. Aktualnie pakiet playfresh, nie jest taki "fajny" doładowania może z SMSami do każdej sieci ale bardzo króciutki okres czasu.

Era - BOK bardzo dobry ;) spokojnie można wymusić na nich dodatkowe minuty w taryfie lub obnizycz kozta, sporo programów partnerskich - opłacalna siec jesłi ktoś chce mieć w abonamencie.

Orange - Wielki bajzel, nie jasne rzeczy. Sporo ludzi kiedys mialo orange ze wzgledu na smsy po 1 gr za 6 zl 600 sms... i do dzisiaj to zostalo. Orange siec nastawiona na wewnetrzne polaczenia rozmowy itp. By coś dostac np jak w erze minuty na kazda sieci praktycznie w orange zapłacisz bardzo duzo.

 

ps. Osobiście w moim otoczeniu nie widze jakiego bum na playfresh, bardziej widze wieksze zainteresowanie na oferte plusa 36i6 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja także nie mogę dać dobrej opinii orange ponieważ ostatnio zamawiałem darmowy starter z możliwością skomponowania własnego numeru...czekam aż w końcu po tygodniu przyszedł mail że nie z niepodanych mi przyczyn nie mogą go wysłać a za 2 miesiące widzę w skrzynce starter skoro zdążyłem już kupić sobie nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TDF znajomy się bawił i mu przysłali około 100 darmowych starterów ... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak, raczej większość musiał wyrzucić bo w ciągu 14 dni od odbioru należy dokonać doładowania 25 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doładowanie za browara albo free wszystkim znajomym i gra :D.

 

Ja bym tak zrobił :D.

 

Co do tematu to jestem klientem Ery i chyba jestem zadowolony, na pewno nie będę korzystał z usług firmy która ma coś wspólnego z TP..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doładowanie za browara albo free wszystkim znajomym i gra :D .

 

Ja bym tak zrobił :D .

 

Co do tematu to jestem klientem Ery i chyba jestem zadowolony, na pewno nie będę korzystał z usług firmy która ma coś wspólnego z TP..

 

Wspólny udziałowiec i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×