Skocz do zawartości
norbertcala

[szukam] Optymalizacja serwisu blogowego na Wordpress

Polecane posty

Witam

Prowadzę serwis ipod.info.pl - około 150 tyś odsłon miesięcznie. Jest on hostingowany na superhost.pl

Administrator zwraca mi uwagę na ogromne obciążenie jaki on generuje i zaleca serwer dedykowany.

Szukam kogoś kto by to przeanalizuje to obciążenie i ewentualnie wprowadzi jakieś zmiany do serwisu.

 

Czekam na oferty na forum lub ipod@ipod.info.pl

Pozdrawiam

Norbert Cała

ipod@ipod.info.pl

668 909 979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150k/30 to daje 5k uu dziennie.

 

Nie jest to mała liczba ale te topowe hostingi powinny spokojnie dać radę.

 

SH pewnie przy okazji wykresów CPU dał jakiś przelicznik z sufitu i chce "przekonać" tych większych klientów na ich dedyki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Prowadzę serwis ipod.info.pl - około 150 tyś odsłon miesięcznie.

 

150k/30 to daje 5k uu dziennie.

 

Od kiedy 150 tys odsłon / miesiąc daje 5k uników?

Może mieć dziennie 100 osób które przegląda średnio 50 stron.

 

Więc nie wiem skąd BOSS te uniki :)

Ja mam na jednej stronie milion odsłon dziennie a tylko 35k uników / dzień:(

To nie jest żaden przelicznik

Napisał że to odsłony ;-)

 

Optymalizacja wordpressa wystarczy w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do nas. Nielimitowany transfer, różna geolokalizacja. Osobny serwer mysql/email na życzenie. Własny adres IP za niewielkie pieniądze. Pomożemy w optymalizacji u usprawnieniu serwisu.

 

www.pxmedia.net

 

Pozdrawiam.

Łukasz Piotrowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
150k/30 to daje 5k uu dziennie.

 

Nie jest to mała liczba ale te topowe hostingi powinny spokojnie dać radę.

 

SH pewnie przy okazji wykresów CPU dał jakiś przelicznik z sufitu i chce "przekonać" tych większych klientów na ich dedyki :)

Jeżeli uważa Pan, że statystyki są niewiarygodne, czy nieuczciwe - proszę o kontakt. Chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości, bo mam wrażenie, że Pana opinia nie jest podparta zadnymi faktami.

Wracając do tematu, pozwolę sobie dodać, że jesteśmy w stalym kontakcie z Panem Norbertem. Serwisy tego uzytkownika to kilkadziesiąt tysięcy dziennie wywołan skryptów php, do wygenerowania których jest wg. moich szacunków potrzebne ok. 80% jednego rdzenia procesora. Nie jest to wg. mnie moc której należy szukać w hostingach współdzielonych, a czas na przejście na rozwiązania dedykowane.

Trochę dziwi mnie fakt, że staliśmy się celem zupełnie bezpodstawnej krytyki , jako chyba pierwsi na rynku wprowadzając rozwiązanie, dzięki któremy każdy użytkownik na bieżąco moze monitorować wykorzystanie procesora wlącznie, z odpowiedzialnymi za to skryptami. Dzięki temu zawsze wiadomo, gdzie leży problem i można przeciwdziałać problemom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli uważa Pan, że statystyki są niewiarygodne, czy nieuczciwe - proszę o kontakt. Chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości, bo mam wrażenie, że Pana opinia nie jest podparta zadnymi faktami.

Wracając do tematu, pozwolę sobie dodać, że jesteśmy w stalym kontakcie z Panem Norbertem. Serwisy tego uzytkownika to kilkadziesiąt tysięcy dziennie wywołan skryptów php, do wygenerowania których jest wg. moich szacunków potrzebne ok. 80% jednego rdzenia procesora. Nie jest to wg. mnie moc której należy szukać w hostingach współdzielonych, a czas na przejście na rozwiązania dedykowane.

Trochę dziwi mnie fakt, że staliśmy się celem zupełnie bezpodstawnej krytyki , jako chyba pierwsi na rynku wprowadzając rozwiązanie, dzięki któremy każdy użytkownik na bieżąco moze monitorować wykorzystanie procesora wlącznie, z odpowiedzialnymi za to skryptami. Dzięki temu zawsze wiadomo, gdzie leży problem i można przeciwdziałać problemom.

 

Ja nie krytykuję tylko szukam rozwiązania.

Mam już na oku kogoś kto mi pomoże zoptymalizować serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwisy tego uzytkownika

Mowa była tylko o WP na koncie a nie o niewiadomo ilu różnych skryptach. Ten fakt może mieć wpływ na ogólne obciążenie.

 

Oceniam na podstawie tego co ktoś mi mówi. Jeśli mowa była tylko o WP z danymi uu to podtrzymuję moje zdanie, ale jak widzę to te inne skrypty powodują obciążenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Norbercie, moja odpowiedz byla oczywiscie ukierunkowana do Pana BOSSa. Tzn. chcialem wszelkie wątpliwości i niejasności wyjaśnić. Uważam, że Pan BOSS postępuje kompletnie nie fair krytykując bez żadnych konkretnych podstaw system monitoringu obciążenia, raczej robiąc to z 'zasady' i pewnie przyzwyczajenia. Dlatego jeżeli jakiekolwiek wątpliwości są - bardzo chętnie je rozwieje. Nasza firma zawsze była wyjątkowo wyrozumiała, jeżeli chodzi o wykorzystanie zasobów procesora.

Nalegam, na niezarzucanie nam 'przeliczników z sufitu' i że chcemy "przekonać" na dedyka. Po pierwsze - praktycznie zawsze w takich sytuacjach podkreślamy, że migracja na serwer dedykowany jest wg. nas niezbędna, czy to będzie serwer zlokalizowany u nas, czy też u konkurencji. Po drugie - dane są bardzo precyzyjne. System zapisuje każdy wykonany skrypt php - z danymi takimi jak czas wykonania, ilość wykorzystanej mocy cpu etc. Akurat Pan Norbert, któremu osobiście polecałem spróbowanie znalezienia kompetentnych osob do optymalizacji skryptów na tym forum wykonuje tak jak już pisałem wcześniej - kilkadziesiąt tysięcy razy skrypty php dziennie. Ale ilość nie jest problemem - problemem jest ilosć mocy CPU zużywanej. W chwili obecnej przekracza ona możliwości hostingów shared.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie Norbercie, moja odpowiedz byla oczywiscie ukierunkowana do Pana BOSSa. Tzn. chcialem wszelkie wątpliwości i niejasności wyjaśnić. Uważam, że Pan BOSS postępuje kompletnie nie fair krytykując bez żadnych konkretnych podstaw system monitoringu obciążenia, raczej robiąc to z 'zasady' i pewnie przyzwyczajenia. Dlatego jeżeli jakiekolwiek wątpliwości są - bardzo chętnie je rozwieje. Nasza firma zawsze była wyjątkowo wyrozumiała, jeżeli chodzi o wykorzystanie zasobów procesora.

Nalegam, na niezarzucanie nam 'przeliczników z sufitu' i że chcemy "przekonać" na dedyka. Po pierwsze - praktycznie zawsze w takich sytuacjach podkreślamy, że migracja na serwer dedykowany jest wg. nas niezbędna, czy to będzie serwer zlokalizowany u nas, czy też u konkurencji. Po drugie - dane są bardzo precyzyjne. System zapisuje każdy wykonany skrypt php - z danymi takimi jak czas wykonania, ilość wykorzystanej mocy cpu etc. Akurat Pan Norbert, któremu osobiście polecałem spróbowanie znalezienia kompetentnych osob do optymalizacji skryptów na tym forum wykonuje tak jak już pisałem wcześniej - kilkadziesiąt tysięcy razy skrypty php dziennie. Ale ilość nie jest problemem - problemem jest ilosć mocy CPU zużywanej. W chwili obecnej przekracza ona możliwości hostingów shared.

Tak jak BOSS pisał była mowa tylko o wordpressie więc dlatego wydawało się to takie dziwne. Trudno zrozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy zoptymalizować Wordpressa? Trzeba wiedzieć co jest w nim problemem - czy obciążenie bazy danych (wtedy jeżeli problemem nie są pojedyncze rozwiązania to zostaje oddzielny serwer dla bazy, Xdebug, MySQL slow-log powiedzą co jest wolne), czy obciążona jest sama aplikacja (wtedy na serwerze przydałoby się APC lub inny "przyśpieszacz" kodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×